McLaren GTX 2021: specifikace, cena, datum vydání

Slavný výrobce sportovních automobilů McLaren porušil svůj slib vyrábět SUV. Jak možná víte, tento výrobce před rokem uvedl, že SUV „nejsou v pohodě“. Podle nedávno vydané ukázky výrobce v současné době pracuje na novém vysoce výkonném modelu s názvem  McLaren GTX 2021  .

Existuje nápad postavit vysoce výkonné SUV a nemůžeme se dočkat, až bude vypadat finální verze. Kromě McLarenu zahájilo Lamborghini tento trend jedním z nejzábavnějších modelů Urus na současném trhu. Dokonce i Aston Martin nedávno vydal DBX, nejdůležitější model značky, který určitě zlepší finanční situaci společnosti. Ferrari a Bugatti také ohlásily nové modely SUV v následujícím roce.

McLaren GTX 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

McLaren GTX 2021 styling

První SUV vyrobené společností  McLaren GTX 2021 je dnes  jistě hrozbou pro mnoho SUV. Pokud jde o design, bude tento model nést rozpoznatelný designový jazyk značky. První ukázka ukazuje mnoho podobností se super sportovním vozem GT. Doposud jsou výrazné boční světlomety v podobě firemního loga viditelné na boku tohoto modelu a elegantní ráfky, které lze vidět také na modelu GT.

Tento model má na zadní straně sportovní design. Výrobce přidal zadní světla LED a pohyblivý zadní spoiler pro lepší proudění vzduchu. Jelikož však jde o ukázku, předpokládáme, že konečný produkt bude jedinečnější.

Luxusní kabina

 Momentálně není k dispozici žádný obrázek o novém  SUV 2021 McLaren GTX . Podle spolehlivých zpráv však bude mít připravovaný model sportovní a prostornou kabinu. V každém případě můžeme očekávat ještě sportovnější charakter než u sportovního modelu GT. Jak je vidět na fotografii, nadcházející GTX pravděpodobně pojme pět cestujících ve dvou řadách.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jelikož je však tento model SUV ve stylu kupé, nemůžeme za ním očekávat příliš mnoho místa. Pokud jde o technologii, GTX bude těžit z pokročilejších technologií než model GT. Díky tomu se tento model může stát jedním z nejluxusnějších v segmentu střední velikosti. U sportovních sedadel můžete očekávat výjimečné pohodlí uvnitř.

McLaren GTX 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

McLaren GTX 2021 pod kapotou

Nový McLaren GTX 2021  nabízí kromě velkého designu také působivý výkon. Klíčem k tomuto tvrzení je stejný zdroj energie jako model Urus. Tento model bude k dispozici s benzínovým motorem V8 o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly a výkonem 600 k a točivým momentem 565 lb-ft. Pokud to porovnáme s modelem Urus, je to o 41 koní méně a o 58 koní více než model Aston Martin DBX.

Podle výrobce bude nový  McLaren GTX 2021  zrychlovat lépe než všechny výše uvedené modely. Bude schopen zrychlit z 0 na 60 mph za pouhé 3,1 sekundy, přičemž Urus zůstane 3,2 sekundy. Maximální rychlost byla stanovena na 203 mil za hodinu. Kromě toho je nový GTX standardně dodáván s pohonem všech kol a ve spojení se 7stupňovou automatickou převodovkou.

McLaren GTX 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

McLaren GTX 2021 – datum a cena vydání

McLaren minulý týden představil zcela nové SUV  2021 GTX  . Kromě extrémního exteriéru výrobce oznamuje, že připravovaný model bude poháněn benzínovým motorem V8 o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly o výkonu 600 HP. Celkově prodej začne příští rok s vyvolávací cenou kolem 200 000 EUR nebo mírně vyšší.