Mercedes AMG C63 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nová třída C byla představena teprve nedávno, když byl na testovacích jízdách spatřen také Mercedes-AMG C63. Vytvořili jsme exkluzivní render a ukážeme vám, jak by C63 mohla vypadat. Máme pro vás také nejnovější zprávy.

Nový Mercedes-AMG C63 2022 byl poprvé spatřen na testovacích jízdách a proslýchá se, že může brzy ztratit svou ochrannou známku V8. Přečtěte si o tom více.

Mercedes AMG C63 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Nadcházející Mercedes-AMG C63 by mohl přijít o 4,0litrový V8 starého vozu a stát se vůbec prvním hybridním modelem řady 63. Nový Spyshot a naše exkluzivní rendery jsou dosud nejlepšími pohledy na nadcházející alternativu BMW M3 a Audi RS4.

návrh

Nyní, když byla odhalena nejnovější generace Mercedesu třídy C, máme opravdu dobrou představu o tom, jak by výkonná vlajková loď mohla vypadat. Jak ukazují naše exkluzivní rendery, nový AMG C63 bude vypadat ještě agresivněji než běžné auto, a to díky detailům, jako je velká mřížka chladiče se svislými pruhy, rozšířené podběhy kol a několik otvorů pro přívod vzduchu na předním nárazníku.

Ve standardní C63 lze také očekávat mnoho dalších sportovních akcentů. Téměř jistě bude na víku kufru jemný spoiler. A nedivte se, že má třída C vyladěná od AMG masivní zadní difuzor lemovaný čtyřčlenným výfukovým systémem.

Nový Mercedes-AMG C63 kombi

Na cestě je také nový Mercedes-AMG C63 kombi. Nechali jsme udělat render i pro verzi sportovní kombinace. To i špionážní záběry ukazují, že kombi bude se sedanem sdílet mnoho sportovních detailů, i když pár rozdílů je také vidět. Na rozdíl od sedanu C63 bude mít kombi na střeše zadní spoiler.

Zatímco sedan bude pravděpodobně na vrcholu, pokud jde o styl, Mercedes C63 Estate by měl stále vypadat docela elegantně. Nové kombi třídy C má již krásně zakřivenou linii střechy, takže elegantní vzhled se téměř jistě přenese i do varianty AMG.

Mercedes AMG C63 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Nový Mercedes-AMG C63: motory a ovládání

Vnější design nového Mercedesu-AMG C63 se nemusí drasticky lišit od toho, co bylo dříve, ale očekává se, že samotný vůz bude zcela nový. Šéf AMG Tobias Moers začátkem tohoto roku prozradil, že příští AMG C63 bude skutečně obsahovat hybridní pohonné ústrojí, od kterého se očekává, že půjde ve šlépějích sériového vozu, a bude mít pouze 2,0litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec.

Přestože je jen poloviční než 4,0litrový twin-turbo V8 v současném vozidle, čtyřválcový motor je prý docela výkonný. Mercedes má bohaté zkušenosti s získáváním velkého výkonu z 2,0litrových motorů a kombinace s elektromotorem o výkonu 129 k, který se používá také v novém plug-in hybridu třídy C, by mohla celkově zvýšit výkon vozu o 550 koní.

Očekává se, že další nový přírůstek do AMG třídy C, nový C63 bude mít pouze pohon všech kol, i když pravděpodobně bude také pohon zadních kol, podobně jako Mercedes-AMG E63. Nedivte se, že devítistupňový automat používaný v jiných modelech AMG najdeme i v nové C63.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový interiér Mercedes-AMG C63

Interiér nového Mercedesu-AMG C63 zatím zůstává tajemstvím, ale pravděpodobně bude mnoho podobností s běžným interiérem třídy C (viz obrázek). Zakřivený design palubní desky by se měl z velké části přenést, stejně jako obrovský dotykový displej na středové konzole. U nové třídy C si zakládá na tom, že je o něco větší než současné auto, nová C63 by měla být také o něco prostornější uvnitř.

Ale ne všechno v interiéru C63 bude kopií normální třídy C. V této výkonné verzi je zabudováno několik sportovních akcentů, jako jsou lesklé ozdobné díly AMG a sportovnější sedadla. Přepracován se pravděpodobně dočká i volant s pár tlačítky pro jízdní režimy navíc.

Mercedes AMG C63 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Ceny a zahájení prodeje

Mercedes zatím neprozradil, kdy se nové AMG C63 začne prodávat. Vzhledem k tomu, že standardní třída C nebude k dispozici u prodejců dříve než v létě 2021, bude AMG třída C pravděpodobně přidána do nabídky až v roce 2022.

S veškerou hybridní technikou na palubě byste se neměli divit, když bude nová C63 nakonec dražší než její předchůdce – sedan stojí kolem 93 000 eur, kombi o pár tisíc eur více.