Mercedes-AMG E 63 2021: specifikace, cena, datum vydání

Přepracovaná rodina Mercedesů třídy E byla představena v březnu tohoto roku, ale poté debutovaly pouze běžné verze a verze E 53 AMG. Linka byla nyní doplněna nejvýkonnější modifikací  Mercedes-AMG E 63 2021  , která je k dispozici ve dvou typech karoserie – sedan a kombi. Kromě základní šedesáté třetí jsou k dispozici verze E 63 S, které jsou vybaveny výkonnější elektrárnou.

Designové vlastnosti

Výkon modelu E 63 2021  se tradičně  mírně liší od standardních modelů Mercedes třídy E. Hlavním rysem je původní přední část karoserie se sníženou kapotou, která se nedotýká předního okraje hlav válců. Vrcholné verze AMG mají také upravený nárazník s velkými přívody vzduchu, které jsou spojeny ozdobnou lištou. Přední blatníky nejmocnějších představitelů třídy E byly vylepšeny, takže tělo je na tomto místě širší o 27 mm. Vzadu je „šedesátý třetí“ snadno rozpoznatelný lichoběžníkovými dvojitými koncovkami výfuku.

Pro nejproduktivnější Yeshy jsou k dispozici další dva designové balíčky – balíček AMG Night a balíček AMG Carbon-Fiber exteriér. První dává jednotlivým částem těla lesklou černou barvu, druhá – zdobí je „uhlíkem“. Spojler pokrývá zejména struktura uhlíkových vláken, která je standardně lakována v barvě karoserie.

Základní verze modelu  Mercedes E 63 AMG 2021  mají aerodynamicky optimalizovaná 19palcová kola s 10 paprsky a třemi barevnými doplňky. Model „Eski“ je také vybaven 20palcovými koly s 5 dvojitými dráty a dvěma barvami. Barvy krytu Graphite Gray Metallic, Hightech Silver Metallic a Brilliant Blue Magno jsou u šedesátého třetího nové. Poslední barva pochází ze sportovního vozu AMG GT.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér nových modelů E 63 a E 63 S má klasické uspořádání „ano“. V horní části přední strany je kombinace dvou displejů, každý 10,25 nebo 12,3 palce. Originální multimediální systém MBUX je vybaven rozsáhlou funkcí rozpoznávání řeči, díky níž lze dešifrovat velké množství příkazů. Palubní deska má tři obrazovky AMG: Modern Classic, Sport a Supersport. Pokud je vybrána možnost Supersport, uprostřed se zobrazí kruhový rychloměr motoru a na okrajích se perspektivně zobrazí graf s hloubkovým efektem.

Model také nabízí nový dvojitý volant AMG a sportovní sedadla se spolehlivými bočními opěrami. Na přání dodávaná sedadla AMG Performance s integrovanými opěrkami hlavy. Interiér je standardně zdobený kůží napa, ale za příplatek jsou k dispozici i jiné druhy kůže. Interiér používá symboly AMG.

Technické údaje Mercedes E 63 AMG 2021

Technologicky jsou změny minimální. Jednotky jsou stejné: ve verzi E 63 poskytuje motor V8 4.0 výkon 571 koní. a 750 Nm, E 63 S má 612 k a 850 Nm. V obou případech pracuje 9stupňová automatická převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT s motorem s mokrou spojkovou soustavou namísto tradičního měniče točivého momentu. AMG Performance 4Matic + s pohonem všech kol má stejné uspořádání jako spojka na přední nápravě a všechny zadní nápravy ze šedesáti třetin jsou nyní vybaveny elektronicky ovládaným zámkem. Kromě toho dostává eski speciální režim driftu, který se aktivuje po vypnutí ESP a přepnutí na manuální ovládání převodovky.

Dynamické vlastnosti modelu  Mercedes-AMG E 63 2021  zůstávají nezměněny, stejně jako před změnami designu. Sedan E 63 zrychlí na „stovku“ za 3,5 sekundy a E 63 S za 3,4 sekundy. Maximální rychlost pro konvenční verzi a verzi „Esoka“ je omezena na 250 a 300 km / h. E 63 S AMG Estate Estate může zrychlit na maximálně 290 km / h.

Datum vydání a cena

Cena  Mercedes-AMG E 63  je 110 00 euro. Nový Mercedes se začne prodávat v září.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis