Mercedes-Benz GLC 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející  Mercedes-Benz GLC 2021  je za rohem, tentokrát s menším faceliftem. Jedná se o součást obnovy v polovině cyklu, protože se očekává, že model příští generace dorazí v roce 2022. Aktualizovaný model se začne prodávat příští rok a určitě vygeneruje ještě vyšší prodeje.

K dispozici jsou nejnovější špionážní záběry a nové GLC vypadá ještě působivěji. Vnější i vnitřní však provádíme pouze drobné aktualizace. Pokud jde o výkony, Mercedes plánuje udržet vše nedotčené. To znamená, že v roce 2021 můžeme znovu očekávat dvě možnosti hnacího ústrojí. U vysoce výkonné varianty GLC43 je však k dispozici druhá hnací soustava.


Vnější modernizace

Kompaktní crossover získává novou tvář. Jedná se však o drobné vnější úpravy. Jak jsme již psali, nová generace GLC se objeví v roce 2022. Z tohoto důvodu nabízí zcela nový  Mercedes-Benz GLC 2021  menší nápoje. Prototypový model byl zachycen před kamerou a některé věci jsou nyní jasnější.

Mřížka a světlomety byly přepracovány a nová světla pro denní svícení jsou viditelná na první pohled. V rámci kapotáže bude mít přední kapotáž pravděpodobně ostřejší vzhled. Zadní část bohužel stále zůstává záhadou. Na druhou stranu očekáváme stejný druh aktualizace. Některé zprávy dokonce navrhují nové externí funkce, které budou volitelné.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Malé aktualizace probíhají v interiéru

Mercedes-Benz GLC 2021  obdrží zevnitř řadu technických aktualizací. GLC neobdrží zcela nový systém duální obrazovky představený ve třídě A. Místo toho GLC podporuje stejný systém, který je aktuálně k dispozici. Větší displej je stále v horní části středního zásobníku a je nabízen nový touchpad. Tento touchpad je součástí středové konzoly.

K dispozici je také nový volant a aktualizován je systém infotainmentu. Malý crossover nabízí působivé dvoubarevné barevné řešení interiéru, praktický interiér a dostatek prostoru. Čekáme na oficiální podrobnosti interiéru německého výrobce.

Specifikace motoru, převodovka, MPG

Základní úroveň GLC stále používá řadový motor 2,0 litru se čtyřmi turbodmychadly. Toto zařízení dostane více energie, takže výkon 241 hp je nyní 255 hp. Čtyřválcový přeplňovaný motor navíc poskytuje točivý moment 275 lb-ft. Standardem je systém pohonu zadních kol a volitelně lze dokoupit konfiguraci pohonu všech kol. 9stupňová automatická převodovka je velmi tichá a kvalita jízdy je skvělá.

Podle Mercedesu bude nový GLC připraven na offroad, proto je k dispozici jízdní režim Dynamic Select. Spotřeba paliva je 21 mpg ve městě a 28 mpg na dálnici. Vysoce výkonný GLC43 bude těžit z 3,0litrového dvojitého turba, které produkuje výkon 385 koní, což je zlepšení oproti předchozím 362 koní.

Cena a datum vydání Mercedes-Benz GLC 2021

Cena  Mercedes-Benz GLC 2021  nyní začíná těsně pod 46 000 eur. Tento kompaktní crossover bude čelit BMW X5, Audi Q5 a novému Lexusu RX 350. Nadcházející GLC se začne prodávat ve druhé polovině roku 2020. Podle mnoha zpráv se nová generace GLC objeví v roce 2022.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)