Mercedes-Benz EQA 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Zcela nový Mercedes-Benz EQA 2022 byl nakonec představen veřejnosti. Tento kompaktní crossover EV je stabilním partnerem svého základního modelu třídy GLA. Mercedes však provedl spoustu změn, aby je rozeznal. Je stylově atraktivní, s horizontálním stíráním vpředu a světelným pruhem, který se zrcadlí na zadní straně.

V Evropě je tento crossover nabízen s předním indukčním motorem, který dokáže produkovat výkon 187 koní a točivý moment 277 liber. Ve srovnání s populárním modelem GLA250, který dává 258 liber a 221 koní, je EQA v této kategorii vítězem. EQA by však mohla být nabízena i ve Spojených státech, ovšem s výkonnějším motorem produkujícím 280 koní.

Mercedes-Benz EQA 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Design Mercedes-Benz EQA 2022

Nový Mercedes-Benz EQA 2022 je crossover SUV vychází z oblíbeného modelu GLA. Vypadá to futuristicky a výrobce tentokrát odvedl skvělou práci. Kromě tohoto crossoveru Mercedes představí také dva nové modely ze stejné řady, EQE a EQS.

Nový kompaktní crossover EV dominuje svému segmentu a sdílí mnoho stylistické DNA s modelem GLA. Celkově je design rozkošný, se zakřivenou přední částí a horizontální světelnou lištou, která se odráží vzadu. Podobný zadní konec jsme viděli v nejnovějším Porsche Macan a jeho sourozenci Cayenne.

Mercedes-Benz EQA 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Futuristický interiér

Uvnitř Mercedes-Benz EQA 2022 velmi připomíná svého bratra GLA. Obecně je to dobrá věc, protože GLA má jednu z nejmodernějších kabin na trhu. EQA se také prezentuje jako dvoumístné SUV a nabízí dostatek prostoru pro všechny cestující. Naštěstí na rozdíl od modelu GLA přichází nový EQA se dvěma většími 10palcovými displeji, které vypadají mnohem hezčeji.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšený systém hlasového ovládání se navíc prezentuje jako nejlepší osobní asistent. Mercedes-Benz má zevnitř optimalizované barvy a nejoblíbenější jsou volitelné růžové zlaté aplikace a modré látky.

Specifikace hnacího ústrojí

V Evropě bude nadcházející model 2022 Mercedes-Benz EQA k dispozici s předním asynchronním motorem, který generuje výkon 187 koní a točivý moment 277 liber. Podle mnoha zpráv však Mercedes v USA představí i výkonnější verzi

Podle námi dostupných informací je tento model standardně dodáván s pohonem všech kol a měl by produkovat minimálně 280 koní. Honda tvrdí, že EQA pokryje s baterií 66,5 kWh dojezd více než 300 mil. Myslíme si však, že dosah 200 až 250 mil je realističtější.

Mercedes-Benz EQA 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum a cena vydání Mercedes-Benz EQA 2022

Kromě atraktivního a moderního designového jazyka představí nový Mercedes-Benz EQA 2022 také mnoho pokročilých technologií. Tento elektrický crossover má navíc nejpokročilejší uživatelská rozhraní na trhu. Jak již bylo zmíněno dříve, zpočátku bude k dispozici v Evropě a později se může dostat i na americkou půdu.

Mercedes neprozradil žádné informace o ceně, ale podařilo se nám přijít na nějaká čísla. Podle webu caranddriver bude nadcházející EQA stát o něco méně než 58 000 eur. Modely s větším vybavením a výkonnějšími bateriemi přirozeně stojí podstatně více.