Mitsubishi ASX 2021: technické informace, cena, datum vydání

Mitsubishi ASX je současnou generací již více než deset let a značka se ji snaží přizpůsobit několika facelifty. Model nedávno obdržel významnou aktualizaci, která se snaží skrýt svůj věk za svěží tvář a nové vybavení, dokud nebude zcela přepracován. Mitsubishi nedávno uvedlo, že probíhá nová verze, ale od jejího debutu uplynulo nejméně 18 měsíců. Mezitím bude další  Mitsubishi ASX 2021  nadále prosperovat v posledním kole modernizace.

ASX dostal v poslední aktualizaci novou příď a nový motor. Nové kolo modernizace také přineslo vylepšený hlasovací systém a nové skupiny zařízení. Příští vydání by mělo udržovat vše na stejném místě, zatímco dostupnost zařízení bude narušena. Mitsubishi také nabídne nové barvy a vzory kol.

Mitsubishi ASX 2021: design

Díky nedávnému komplexnímu faceliftu vypadá Mitsubishi ASX nověji, než ve skutečnosti je, ale situace se stává jasnější, když sedíte za volantem. Model má nejnovější design značky, který se také používá u snímače Triton. Výrazný design značky „Dynamic Shield“ na přední straně se mísí s dvoustupňovými světlomety, které se v oboru staly populárními.


Zatímco přední část odkazuje na nový stylistický jazyk značky, profil a zadní část modelu jsou známy z předchozích aktualizací.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Mitsubishi ASX 2021  zachovává stylové téma aktuální verze, přičemž by měly být k dispozici nové možnosti a barva kol.

Vnitřní vybavení, vybavení:

Zatímco poslední aktualizace přinesla významné konstrukční změny, v kabině modelu bylo provedeno mnohem méně vylepšení. Model si v kabině zachoval stejný vzhled, ovládací prvky a nástroje a přidal vylepšený 8palcový multimediální dotykový systém.  Mitsubishi ASX 2021 bude stále žít s nejnovější aktualizací a v modelové kabině nebudou žádné nové upgrady.


Mitsubishi ASX 2021  má pohodlná přední sedadla a logicky umístěné ovládací prvky. Každá verze obdrží moderní informační a zábavní systém s 8,0palcovou dotykovou obrazovkou a podporou Apple Car Play a Android Auto. ASX má také nejméně čtyři reproduktory včetně digitálního rádia, USB připojení a Bluetooth. Základní model ASX je dodáván také s 18palcovými koly z lehké slitiny a LED světly. Na úrovni bezpečnosti je k dispozici automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů. Mezi vyšší stupně patří další aktivní bezpečnostní zařízení, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent změny jízdního pruhu, monitorování mrtvého úhlu s varováním před vozidlem vzadu a senzory couvání.

Panely střední třídy také nabízejí bezklíčové otevírání a zapalování, speciální akcenty panelu, tónovaná okna, vylepšené čalounění a mnoho dalšího.

Špičkový ASX zahrnuje panoramatické střešní okno, kožené čalounění, vyhřívaná přední sedadla, navigaci, prvotřídní zvukový systém Rockford Fosgate a mnoho dalšího.

Mitsubishi ASX 2021: hnací ústrojí

Mitsubishi ASX 2021  by se mělo vrátit se stejnými benzínovými motory, jaké jsou uvedeny ve zprávách. Nejnovější aktualizace přinesla nový motor o objemu 2,4 litru, zatímco modely s nižšími specifikacemi nadále fungují s motorem o objemu 2,0 litru.

Zážehový čtyřválec 2,0 litru základní úrovně poskytuje výkon 110 kW (147 k) a točivý moment 197 Nm. Toto zařízení by mělo být opět k dispozici s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezstupňovou převodovkou. Kupující mohou přejít na výkonnější a odolnější 2,4litrový čtyřválcový benzínový motor s výkonem 123 kW (164 k) a točivým momentem 222 Nm. Tento model je k dispozici s pohonem dvou a čtyř kol.

Za volantem je ASX sebevědomý a pohodlný, ale ne tolik jako novější a náročnější konkurenti. Model má přesnou kontrolu a poskytuje průměrnou spotřebu paliva. Několik konkurentů nabízí účinnější a výkonnější variantu přeplňovaných motorů.

Mitsubishi ASX 2021: vydání, cena  

Mitsubishi ještě neoznámilo datum vydání a cenu příštího  Mitsubishi ASX 2021  . Model by se měl řídit standardním prodejním plánem značky a dorazit na konci roku. Cena by měla zůstat blízko aktuálního rozsahu. Aktuální verze je k dispozici v němčině od 24 000 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)