Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Chevrolet poprvé představil koncept sériového SUV s Suburban Carryall z roku 1935. Dnes, v roce 2023, se SUV stalo oblíbeným vozem pro kupující, kteří potřebují prostornější, všestrannější a praktičtější vozidlo pro každodenní použití. Pokud jste právě na trhu, dali jsme dohromady tento seznam nejlepších velkých SUV. Na základě našeho výzkumu můžeme doporučit pět z nich.

S výjimkou Mercedes-Benz GLS mají velká SUV na tomto seznamu konstrukci karoserie na rámu na rozdíl od konstrukce unibody. Karoserie stavěná SUV jsou někdy klasifikována jako více „nákladní“, protože mají určité vlastnosti, jako je vyšší tažná kapacita nebo lepší průchodnost terénem. Existuje několik větších SUV s pevnou karoserií, o kterých si myslíme, že jsou dobrou volbou, včetně Kia Telluride , Hyundai palisáda a Subaru Ascent .

Pokud jde o maximální tažnou kapacitu a velká SUV na tomto seznamu, čísla jsou relativní, i když se mohou zdát vysoká. Čím více nákladu, výbavy a cestujících máte ve vozidle (GVWR), tím více klesá maximální tažná kapacita.

Ford Expedice 2023

Současná čtvrtá generace Expedition, která debutovala v roce 2018, je potomkem originálu, který Ford vyvinul v roce 1997, aby nahradil Bronco. Bronco od té doby udělalo odvážný comeback, aby se postavilo Jeepu Wrangler, ale Expedition zůstává levným třířadým SUV s ohromnými tažnými a tažnými schopnostmi.

Expedice je k dispozici v delší variantě Max. Je o 12 palců delší než Expedition se standardním rozvorem a nabízí o 77 procent více úložného prostoru za sedadly třetí řady.

profesionálové

 • Prostorná kabina
 • Výkonný motor V6
 • Standardní technické vlastnosti

Nevýhody

 • Tupý pocit z řízení
 • Spotřeba paliva v reálných podmínkách
Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Ford Expedition je vybaven 3,5litrovým EcoBoost V6 o výkonu 375 k, 470 lb-ft. točivého momentu. Motor s dvojitým turbodmychadlem posílá svůj výkon na zadní kola nebo všechna čtyři kola prostřednictvím 10stupňového automatu (pohon všech kol Control Trac je volitelný). Vyšší úrovně výbavy získají vylepšený motor EcoBoost o výkonu 440 koní a točivém momentu 510 lb-ft.

EcoBoost V6 Expedition je výkonný motor, který zrychlí vůz z nuly na 100 km/h za 6,9 sekundy. Nevýhodou rychlosti Expedice je podprůměrná spotřeba paliva v reálném světě, kterou jsme určili. EPA odhadovaná spotřeba paliva pro Ford Expedition 4WD je 17 ve městě, 22 na dálnici a 19 dohromady.

Maximální tažná kapacita a nákladový prostor

S příslušným vybavením unese Expedice až 9 300 liber. zátah, více než slušná hodnota ve své třídě. Heavy-Duty Trailer Taw Package přidává mimo jiné neklouzavou zadní nápravu 3,73, integrovaný ovladač brzdy přívěsu, brzdový asistent zpátečky a asistent couvání s přívěsem.

Za sedadly třetí řady nabízí Expedition se sklopenými sedadly asi 20 kubíků prostoru. Složení třetí řady odhalí 57,5 ​​metrů krychlových, při sklopení druhé řady až 105 metrů krychlových prostoru. Ford Expedition snadno uspokojí potřeby velké rodiny, pokud jde o nákladovou kapacitu. Je zde dostatek místa pro nákupní tašky, sportovní potřeby, kempingové vybavení a vše ostatní.

Ford BlueCruise

Nejvyšší model Platinum je standardně dodáván s asistenční technologií BlueCruise. Využívá data z asistenčních systémů vozidla (centrování jízdních pruhů, adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek) k umožnění jízdy bez použití rukou. umožnit předkvalifikované dálniční úseky . BlueCruise byl poprvé představen v Mustangu Mach-E a je k dispozici také v F-150 Lightning.

Interiér: Sedačka pro osm osob

Základní Ford Expedition je pětimístné dvouřadé SUV, ale jiné modely mají třířadá sedadla až pro osm dospělých. Dokonce i Expedition XL, která je zaměřena na flotilová vozidla, má spoustu technologií, jako je bezklíčový vstup, startování tlačítkem, 12palcový dotykový displej infotainmentu, audiosystém se šesti reproduktory a konektivita Apple CarPlay a Android Auto. Další doplňky, jako je třízónová automatická klimatizace, kožené čalounění a digitální sdružený přístroj, jsou standardem, když stoupáte po žebříčku specifikací.

Hodnocení bezpečnosti a vlastnosti Ford Expedition

The Ford Expedice 2023 obdržel jeden od NHTSA Pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti . Každá expedice opouští továrnu s Fordem Co-Pilot360, pokročilým asistenčním balíčkem pro řidiče, který zahrnuje automatická dálková světla, sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před čelní kolizí.

Expediční záruka Ford

Všechny Expeditions se dodávají s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. Existují možnosti prodloužení tovární záruky na novou Expedici.

Vstupní doporučená cena Ford Expedition 2023

Ford Expedition 2023 je k dispozici v šesti základních úrovních výbavy: XL (56 970 eur), XLT (61 035 eur), Limited (69 855 eur), Timberline (73 245 eur), King Ranch (79 910 eur) a Platinum (81 755 eur).


Jeep Grand Wagoneer 2023

Jeep nedávno představil Grand Wagoneer L s delším rozvorem, delší a prostornější Grand Wagoneer navržený tak, aby konkuroval pozemní jachtě Ford Expedition Max. Stejně jako Expedition Max je Grand Wagoneer L o 12 palců delší než standardní Grand Wagoneer. Pokud takovou velikost a hmotnost nepotřebujete, zvažte Grand Wagoneer s běžným rozvorem na našem seznamu nejlepších velkých SUV.

profesionálové

 • držet
 • Jedinečný styl Jeepu
 • Možnosti výkonného motoru

Nevýhody

 • Vysoká počáteční MSRP
 • Předchozí hodnocení spolehlivosti Jeepu
Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Pro Jeep Grand Wagoneer 2023 K dispozici jsou dva motory: 6,4litrový V8 o objemu 392 ccm nebo řadový šestiválec Hurricane Twin Turbo 510. Motor 6.4 V8 poskytuje výkon 471 koní a 455 lb.-ft. točivého momentu a funkce deaktivace válců pro snížení spotřeby paliva. Motor Hurricane má 510 koní a točivý moment 500 lb.-ft. trochu více síly. Oba motory jsou spojeny s osmistupňovým automatem, který pohání standardní pohon všech kol.

Nevýhodou je spotřeba paliva a náklady, zejména proto, že použití Super se doporučuje pro oba motory. EPA odhadovaná spotřeba paliva pro Jeep Grand Wagoneer je 14 město, 20 dálnice a 17 dohromady pro přeplňovaný řadový šestiválec. Na druhou stranu V8 dosahuje 13/18 ve městě a 15 na dálnici a kombinovaně.

Maximální tažná kapacita a nákladový prostor

Grand Wagoneer překonává Expedici v odtahovém oddělení. Když je Grand Wagoneer správně vybaven 4WD a 6.4 V8, může táhnout maximálně 9 850 liber.

Grand Wagoneer se standardním rozvorem nabízí 28,4 kubických stop úložného prostoru za sedadly třetí řady a až 72,9 kubických stop se sklopenou třetí řadou. Pokud potřebujete přepravit více, můžete sklopit druhou a třetí řadu sedadel a vytvořit úložný prostor o velikosti 96,9 kubických stop. U modelu s delším rozvorem lze nosnost ještě zvýšit.

terénní schopnosti

Zatímco Lexus LX 600 má působivé terénní schopnosti, nic nepřekoná Jeep. Grand Wagoneer je standardně dodáván se systémem Jeep Quadra-Drive II 4×4, který je vybaven zadním elektronickým samosvorným diferenciálem. Mezi další klíčové off-roadové vlastnosti patří systém řízení trakce Selec-Terrain, poměr plazivosti 48:1 a propustnost vody až 24 palců.

Interiér: Odolný luxus

Jeep Grand Wagoneer může vyzařovat auru prestiže, ale není tak vybroušený jako ostatní na tomto seznamu. Je to možná nejlépe vybavené vozidlo v řadě Jeep, ale nedokáže skrýt svou utilitární DNA. Kabina Grand Wagoneer čalouněná kůží je na dálnici téměř tichá, což je klíčový atribut posílený vzduchovým odpružením Quadra-Lift od Jeepu.

Standardní výbava zahrnuje čtyřzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná, ventilovaná a masážní přední sedadla, vyhřívaná sedadla kapitána druhé řady, elektricky nastavitelný a vyhřívaný volant a ambientní osvětlení. Pokud zvolíte lavici v druhé řadě 60/40, Grand Wagoneer a Grand Wagoneer Series II pojme osm cestujících.

Technické vybavení v interiéru je bohaté, i když trochu nešikovné. Mezi hlavní přednosti patří digitální přístrojový štít, 12palcový dotykový displej infotainmentu, head-up displej, navigace, bezdrátové nabíjení, bezdrátové Apple CarPlay a Android Auto, Amazon Fire TV s Alexou a špičkový audiosystém McIntosh s 19 reproduktory a mnoha dalšími funkcemi. .

Bezpečnostní hodnocení a funkce Jeep Grand Wagoneer

Jeep Grand Wagoneer 2023 v době psaní tohoto článku ještě nezískal hodnocení nehod a bezpečnosti od NHTSA a IIHS. Mezi pokročilé jízdní pomůcky patří hlídání mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat a automatický parkovací systém. Volitelná výbava Convenience Group přidává další bezpečnostní sítě, jako je kamera pro noční vidění, upozornění na křížový provoz, kamerový monitor na zadních sedadlech a rozpoznávání dopravních značek.

Záruka Jeep Grand Wagoneer

Jeep Grand Wagoneer přichází s tříletou zárukou na nárazníky do ujetí 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí do ujetí 60 000 mil, kterou lze volitelně prodloužit.

Jeep Grand Wagoneer z roku 2023 od MSRP

Grand Wagoneer je k dispozici ve třech hlavních úrovních výbavy: Série I (89 995 EUR), Série II (97 090 EUR) a Série III (109 995 EUR).


Lexus LX 600 2023

Toyota ukončila výrobu modelu J200 Land Cruiser v roce 2021, ačkoli v témže roce byla představena desátá generace modelu J300, právě včas k 70. výročí Land Cruiseru. Některé průmyslové zdroje tvrdí, že se mocné SUV Toyoty může brzy vrátit do náruče strýčka Sama, ale Lexus LX 600 více než vynahrazuje dočasnou nepřítomnost Land Cruiseru.

Lexus LX je sofistikovaný Land Cruiser s adaptivním variabilním podvozkem, terénními jízdními režimy, máslovým koženým čalouněním a širokou škálou technických prvků. LX 600 Ultra Luxury má čtyři sedadla s VIP sedadly ve druhé řadě. Jiné modely mají dvě nebo tři řady sedadel pro pět až sedm cestujících.

profesionálové

 • terénní technologie
 • Luxusní kabina
 • Turbo motor V6

Nevýhody

 • Malý nákladový prostor
 • Dotěrné jízdní pomůcky
Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Ctihodný motor V8 sdílený Lexusem LX a Toyotou Land Cruiser je pryč. Zvednutí kapoty odhalí kompaktnější, lehčí a výkonnější 3,5litrový motor V6 s dvojitým turbodmychadlem s výkonem 409 k a 479 lb-ft. točivého momentu (pro srovnání, starý atmosférický 5,7litrový V8 měl 383 koní a 403 lb-ft. točivého momentu). Twin-turbo V6 je spojeno s 10stupňovou automatickou převodovkou, která pohání všechna čtyři kola prostřednictvím pohonu všech čtyř kol a dvourychlostní rozdělovací převodovky.

Tenčí motor má nejen větší výkon, ale také spotřebuje méně paliva. Hodnocení EPA je 17 město, 22 dálnice a 19 dohromady. To je lepší než předchozí LX 570 a jeho 14 kombinovaných mpg s hodnocením EPA. Lexus doporučuje pro model LX 600 2023 prémiové palivo.

Maximální tažná kapacita a nákladový prostor

Lexus LX 600 unese až 8 000 liber. tah, působivé číslo vzhledem k jeho menšímu V6 přeplňovanému turbodmychadlem. Přestože je Trailer Sway Control standardem, Lexus nenabízí integrovaný ovladač brzdy přívěsu z továrny jako Ford Expedition. Pokud plánujete tažení s Lexus LX, zvažte použití ovladače brzd přívěsu.

Podvozek a odpružení

Lexus LX 600 sdílí základ TNGA-F s Toyotou Land Cruiser, Sequoia a plnohodnotným pickupem Tundra. Podle Lexusu je architektura o 441 liber lehčí, přestože je o 20 procent tužší než dříve. Vysoko umístěná dvojitá příčná ramena vpředu a čtyřprvkové zavěšení vzadu s adaptivními tlumiči a nastavitelnou světlou výškou tlumí vozidlo a zajišťují optimální přilnavost v terénu a hladkou jízdu na asfaltu.

off-roadové nářadí

I když je LX 600 luxusní a šik, nebojí se ani živlů. Standardní funkce Multi-Terrain Select umožňuje jezdcům vybrat si mezi šesti režimy včetně Auto, Dirt, Sand, Mud, Deep Snow a Rock. Odpružení, brzdy a výkon motoru jsou optimalizovány podle zvoleného režimu. Crawl Control, Downhill Assist Control a pohledy z kamery pro více terénu (zobrazené na 12,3palcovém displeji) zvyšují výkon a pohodlí v terénu.

Design interiéru: Luxusní, ale s malým nákladovým prostorem

Lexus LX nabízí dostatek místa pro cestující na prvních dvou řadách sedadel, i když Ford Expedition má prostornější třetí řadu. Pokud plánujete pravidelně přepravovat více než pět dospělých nebo rostoucích dětí, mohla by stísněná třetí řada představovat problém.

Přestože jde o luxusní vozidlo, minimální nákladový prostor je pro Lexus LX hlavní nevýhodou. Se všemi sedadly nahoře nabízí LX pouhých 11 kubických stop za třetí řadou. Složení třetí řady odhalí 44 kubických stop, což je lepší, ale stále daleko za ostatními vozidly na tomto seznamu. Po sklopení druhé a třetí řady sedadel vznikne 64 kubíků úložného prostoru. Pokud je vaší nejvyšší prioritou kapacita nákladu, není Lexus LX 600 vaší nejlepší volbou.

LX 600 se standardně dodává s vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly, koženým čalouněním, infotainmentem s dvojitým dotykovým displejem (12,3 palce nahoře a sedm palců dole), ambientním osvětlením, navigací, audio systémem s deseti reproduktory, bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto a bezdrátovým nabíjení z chytrého telefonu.

Lexus LX 600 Hodnocení bezpečnosti a funkce

NHTSA a IIHS nezveřejnily hodnocení bezpečnosti pro Lexus LX 600 v době psaní tohoto článku. Navzdory tomu má v rámci balíčku Lexus Safety System+ 2.5 rozsáhlý seznam standardních bezpečnostních prvků a pokročilých asistenčních technologií pro řidiče. Patří mezi ně automatické nouzové brzdění, varování před čelní srážkou, asistent nouzového řízení, dynamický radarový tempomat a inteligentní dálková světla.

Záruka Lexus LX 600

Lexus LX 600 pro rok 2023 má tovární záruku na nárazníky 4 roky/50 000 mil a záruku na pohonné ústrojí šest let/70 000 mil. K dispozici je také šestiletá záruka na korozi bez omezení ujetých kilometrů a roční bezplatná údržba. Pro každé vozidlo Lexus, včetně LX, je volitelně k dispozici prodloužená záruka.

Lexus LX 600 2023 Vstupní doporučená cena

2023 LX 600 je k dispozici v pěti úrovních výbavy: Base (89 160 eur), Premium (97 110 eur), F Sport Handling (103 370 eur), Luxury (105 110 eur) a Ultra Luxury (129 250 eur).


Cadillac Escalade 2023

GM prakticky napsal knihu o velkých SUV, přičemž Cadillac Escalade je jejím hlavním příkladem. Elegantní a stylový interiér doplňuje zdravá dávka detroitské tlačenky, zvláště pokud budete dávat pozor na Escalade V hodili.

profesionálové

 • Prostorná kabina se třemi řadami sedadel
 • Digitální sedadlo řidiče ve stylu kokpitu
 • Super Cruise technologie k dispozici

Nevýhody

 • Skutečná světová spotřeba paliva
 • Průměrné hodnocení spolehlivosti
Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Cadillac Escalade je standardně dodáván s 6,2litrovým benzínovým motorem V8 o výkonu 420 k, 460 lb-ft. točivého momentu. K dispozici je také 3,0litrový řadový šestivznětový motor, který produkuje 277 koní a stejný točivý moment 460 lb-ft. jako má motor V8.

Nejvyšší model Escalade-V má přeplňovaný 6,2litrový V8, který produkuje 682 koní a 653 lb-ft. točivého momentu. Je to stejný motor, který pohání velké ČT5-V Jezdí limuzína Blackwing. Escalade-V je jedním z nejvýkonnějších SUV na trhu, zrychlí na 100 km/h za 4,4 sekundy. Všechny Escalade mají 10stupňový automat s pohonem zadních kol, ale pohon všech kol je volitelný (kromě Escalade-V).

Hodnocení EPA pro Cadillac Escalade s pohonem všech kol V8 je 14 město, 18 dálnice a 16 dohromady. Escalade-V není o nic lepší s 11 ve městě, 16 na dálnici a 13 dohromady. Pokud chcete Escalade s nízkou spotřebou paliva, 3,0litrový diesel s pohonem zadních kol dodá 21 ve městě, 27 na dálnici a 23 v kombinaci.

Maximální tažná kapacita a nákladový prostor

S příslušným vybavením unese Cadillac Escalade až 8 200 liber. zatímco Escalade-V táhne až 7 000 liber navzdory výkonu podobnému superautu. táhne.

Obrovský interiér Escalade nabízí dostatek místa až pro osm dospělých ve třech řadách sedadel. Běžný model s rozvorem nabízí 25,5 metru krychlového úložného prostoru za třetí řadou a až 72,9 metru krychlového za druhou řadou, díky čemuž je prostornější než Ford Expedition. Když sklopíte druhou a třetí řadu sedadel, získáte 121 kubických stop nákladového prostoru.

Podvozek a odpružení

Cadillac Escalade sdílí platformu GMT T1XX s Chevy Tahoe/Suburban a GMC Yukon/Yukon XL. Je vybaven nezávislým odpružením všech čtyř kol s magnetickým řízením jízdy. Systém obsahuje senzory, které skenují povrch vozovky 1000krát za sekundu, zatímco metalizované částice umožňují tlumičům ztuhnout nebo změkčit v reakci na nerovnosti na vozovce.

super plavba

Technologie hands-free řízení GM Super Cruise je k dispozici pro Escalade (kromě základní verze Luxury). Systém využívá data z adaptivního tempomatu, kamer, senzorů a LiDAR map k umožnění hands-free jízdy na kompatibilních dálnicích. Očekává se, že vozy Cadillac budou v blízké budoucnosti dostupné s vylepšenou verzíSuper Cruise vybaven .

Interiér: Elegantní s určitými výhradami

Základní Escalade nabízí koženkový interiér, 16,9palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, 14,2palcový digitální přístrojový displej, třízónovou klimatizaci, audiosystém AKG s 19 reproduktory, bezdrátový Apple CarPlay a Android Automobile. Vyšší úrovně výbavy získají panoramatické střešní okno, sedadla z pravé hovězí kůže, vyhřívaná a ventilovaná sedadla, dveře s měkkým dovíráním a prémiový audiosystém AKG s 36 reproduktory.

Pokud lze interiéru něco vytknout, pak to, že kvalitou materiálu a celkovým uspořádáním nedosahuje ani některých evropských luxusních SUV. To je asi věc osobního vkusu a preferencí. Pokud vás tedy Escalade zaujala, moc si s tím hlavu nelámejte.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti Cadillac Escalade

Cadillac Escalade 2023 obdržel čtyři od NHTSA z pěti hvězdiček . Escalade má dlouhý seznam pokročilých jízdních asistentů, včetně varování před srážkou vpřed, varování před opuštěním jízdního pruhu, předních a zadních parkovacích senzorů, asistenta sledování mrtvého úhlu, adaptivního tempomatu a dalších.

Záruka Cadillac Escalade

Na Escalade se vztahuje čtyřletá záruka na nárazníky/50 000 mil a záruka na pohonné ústrojí šest let/70 000 mil, i když existují možnosti, jak toto krytí rozšířit. Nedávné hodnocení RepairPal řadí Cadillac na 26. místo z 32 všech hlavních značek automobilů z hlediska spolehlivosti. Navzdory průměrnému skóre spolehlivosti některé studie ukazují, že Cadillac má vysokou loajalitu zákazníků.

Cadillac Escalade 2023 Vstupní doporučená cena

Cadillac Escalade je k dispozici v šesti úrovních výbavy: Luxury (82 690 eur), Premium Luxury (91 490 eur), Sport (94 490 eur), Premium Luxury Platinum (108 990 eur), Sport Platinum (108 990 eur) a V-Series (152 590 eur ).


Mercedes Benz GLS 2023

Jako vlajková loď Mercedesu se GLS netají svým záměrem a účelem. Je to jediný na tomto seznamu s unibody platformou podobnou autu, což z něj oficiálně dělá velký sedmimístný crossover. Přesto má standardní pohon všech kol 4MATIC a dostatek chytrých technologií, aby se z něj stal překvapivě schopný off-road.

I když nemá architekturu žebřinového rámu jako jiná velká SUV, tento koncept se vyplácí na dálnici, kde jsou klíčové pohodlí a kultivovanost. Přidejte k tomu prostorný interiér, sportovní ovladatelnost, elegantní motory a spoustu nových technických prvků a je těžké přehlédnout třídu GLS.

profesionálové

 • kvalita jízdy
 • technické vlastnosti
 • Výkonné motory

Nevýhody

 • držet
 • Nudný styling
Nejlepší velká SUV (Průvodce kupujícím 2023)

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Základní verze Mercedes-Benz GLS 450 má přeplňovaný řadový 3,0-litrový motor s výkonem 362 koní a 369 lb-ft. dodává točivý moment. Upgradem na GLS 580 získáte 4,0litrový přeplňovaný motor V8, který produkuje 483 koní a točivý moment 516 lb-ft. nabídky.

Pokud chcete, aby sedmimístné SUV Mercedes konkurovalo Cadillacu Escalade-V, Mercedes-AMG GLS 63 s V8 s dvojitým přeplňováním o výkonu 603 k uspokojí vaše rozmary. Všechny motory jsou spojeny s devítistupňovým automatem, který posílá výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím systému pohonu všech kol 4MATIC značky.

Základní přeplňovaný řadový šestiválec má hodnocení EPA 18 město, 23 dálnice a 20 dohromady. GLS 580 dosahuje 16/21 v městském provozu a 18 v kombinovaném provozu. AMG GLS 63 hotrod má hodnocení EPA 14 ve městě, 19 na dálnici a 16 dohromady.

Podvozek a odpružení

Mercedes GLS má mezi svými současníky nejluxusnější jízdní vlastnosti, což je jeden z hlavních důvodů, proč se dostal na náš seznam nejlepších velkých SUV. Jeho unibody struktura se vyznačuje dvojitým lichoběžníkovým zavěšením předních kol a víceprvkovým zadním zavěšením s adaptivními vzduchovými tlumiči. Adaptivní vzduchový tlumič řídí světlou výšku a jízdní komfort, díky čemuž může být GLS sportovnější nebo tišší v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Maximální tažná kapacita a nákladový prostor

Při správném vybavení může Mercedes-Benz GLS 2023 táhnout až 7 700 liber, což je nadprůměrné číslo vzhledem k jeho unibody konstrukci.

Se sedadly třetí řady ve vzpřímené poloze nabízí GLS 17,4 kubických stop nákladového prostoru, o něco více než Lexus LX 600, ale stále pod Grand Wagoneer, Escalade a Expedition. Když vše složíte, GLS nabídne skrovných 85 metrů krychlových nákladového prostoru. To je stále více než LX 600, ale za ostatními v tomto seznamu.

Interiér: Pohodlný a luxusní

Ve všech třech řadách může relaxovat až sedm lidí, přičemž nadrozměrná okna umocňují pocit prostoru. Jak byste od Mercedesu-Benz očekávali, GLS je nabitý moderní technologií. Je vybaven 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu s MBUX, standardní navigací, čtyřzónovou automatickou klimatizací, hlasovým ovládáním, bezdrátovým nabíjením, Apple CarPlay a Android Auto a audio systémem Burmester.

Bezpečnostní hodnocení a funkce Mercedes-Benz GLS

NHTSA a IIHS v době psaní tohoto článku ještě nezveřejnily své hodnocení bezpečnosti pro Mercedes-Benz třídy GLS 2023, ale má potřebné jízdní pomůcky vhodné pro luxusní značku. Každý Mercedes GLS je standardně vybaven hlídáním mrtvých úhlů, předcházením kolizím, automatizovaným parkováním a prostorovou kamerou.

Záruka Mercedes-Benz GLS

GLS opouští továrnu se zárukou od nárazníku k nárazníku v délce čtyř let a 50 000 kilometrů, kterou lze volitelně prodloužit.

Mercedes-Benz GLS 2023 od MSRP

GLS-Class 2023 je k dispozici ve dvou variantách výbavy: GLS 450 (82 850 eur) a GLS 580 (106 050 eur). Mercedes-AMG GLS 63 bude začínat s doporučenou cenou kolem 136 000 eur.


Nejlepší velká SUV: Závěr

S tímto seznamem nemůžete udělat chybu, ať už hledáte prostor, pohodlí, luxus, výkon na silnici, terénní schopnosti nebo cokoli jiného. Výrobci dnes bojují o své postavení na novém vysoce konkurenčním trhu elektrických SUV. Mohou to být prozatím nejlepší velká SUV, ale bude zajímavé sledovat, jak se věci vyvinou v příštích několika letech.

Autobrezik