Nissan Altima 2022: specifikace, cena, datum vydání

Když soutěžíte v segmentu, kterému dominují legendy jako Honda Accord a Toyota Camry, potřebujete něco, čím se odlišíte, pokud chcete být relevantní. V případě aktuální generace Altimy by to byly věci jako spotřeba paliva, komfortní zážitek z jízdy a prostorná kabina. Stačí to k poražení dvou třídních vůdců? Těžko říct. Nissan Altima 2022 každopádně očekáváme v druhé polovině roku a některé zdroje dokonce naznačují zajímavé aktualizace.

Nissan Altima 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Současná generace tohoto sedanu střední třídy existuje od roku 2018, takže není divu, že slyšíme zvěsti o obnově uprostřed cyklu. Příští rok by prý mělo dojít k faceliftu, ale fascinující je, že úředníci stále mlčí. To může také znamenat, že model pro příští rok může být ve skutečnosti jen typickým přenosem. Očekáváme, že se věci brzy vyjasní.

Redesign Nissan Altima 2022

Zda nebo ne Nissan Altima dostane facelift v roce 2022 , máme bezpochyby celkové uspořádání zůstane stejný. Současná generace existuje od roku 2018 a je založena na staré dobré platformě D. S rozvorem více než 111 palců má pro segment zcela typickou velikost a pro třídu je typické i standardní uspořádání přední části. K dispozici je samozřejmě i AWD.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Po stylistické stránce vypadá aktuální model opravdu dobře. Stále se řídí nejnovějším designovým jazykem značky, takže těžko říct, jaké by mohly být vrcholy potenciálního faceliftu. Předpokládáme, že by mohlo dojít k mírným úpravám předního nárazníku, nárazníků, mřížky atd. Samozřejmě bychom také viděli několik typických aktualizací uprostřed cyklu, jako jsou nové barevné možnosti, nový design kol atd.

Vnitřní

Bez ohledu na to, zda aktualizace proběhne či nikoliv, žádné zásadní změny uvnitř neočekáváme. Jednoduché, současná kabina vypadá stále docela dobře a není potřeba zásadních změn. Ano, tu a tam jsou nějaké tvrdé plastové povrchy, ale většina kabiny je pokryta měkkými materiály a vypadá opravdu pěkně. Kvalita zpracování je také na vysoké úrovni.

Nissan Altima 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pokud jde o vnitřní prostor, obě řady nabízejí dostatek místa pro cestující a pojmou i dospělé. Zvláště působivá jsou přední sedadla. Jsou masivní a podporující, pravděpodobně nejlepší ve své třídě. Velmi se nám líbí i pozice řidiče, a to jak z hlediska ergonomie, tak i výhledu.

Očekávejte kolem 15,4 kubických stop v kufru, což je na danou třídu zhruba průměr. Zadní sedadla se navíc dají sklopit, takže naložíte i delší předměty.

vlastnosti

Několik nových věcí na seznamu standardních funkcí je vždy možné. Nemyslíme si však, že by Nissan Altima 2022 mohl v tomto ohledu přinést nějaké výrazné změny. Podstata seznamu by měla zůstat stejná, takže předpokládáme, že základní modely jsou standardně dodávány s doplňky, jako je 7palcový dotykový displej, šest reproduktorů, rozpoznávání hlasu, Bluetooth, dva porty USB a satelitní rádio, bezklíčový vstup, startování tlačítkem , atd. Možnosti aktuálně zahrnují věci jako dvouzónovou klimatizaci, 8palcový dotykový displej, Android Auto, Apple CarPlay, audiosystém Bose s devíti reproduktory a navigaci.

Nissan Altima 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Z hlediska bezpečnosti je aktuální model standardně vybaven vychytávkami, jako je couvací kamera, varování před čelní kolizí, automatické nouzové brzdění vpřed, detekce chodců a varování před opuštěním jízdního pruhu. Můžete získat upgrady, jako je automatické nouzové brzdění při zpátečce, rozpoznávání dopravních značek, sledování mrtvého úhlu, varování před příčným provozem vzadu, 360stupňový parkovací kamerový systém, zadní parkovací senzory, LED světlomety, mlhová světla a ProPilot Assist.

Motory Nissan Altima 2022

Očekáváme, že Nissan Altima uvidíme v roce 2022 se dvěma oblíbenými nabízenými motory. Základní verze by měly pokračovat s 2,5litrovou řadovou čtyřkou, která dává 188 koní. To není velký výkon, ale pro každodenní dojíždění se zdá být v pořádku. Pokud je trochu energičtější, je k dispozici volitelný 2,0litrový čtyřválec s turbodmychadlem, který vyvine kolem 250 koní a poskytuje výrazně lepší akceleraci.

Oba motory jsou spárovány s převodovkou CVT. Co se nám na obou variantách pohonu líbí, je docela dobrá spotřeba paliva. Se základním motorem je to 28 mpg ve městě a 39 mpg na dálnici. Turbo-čtyřka je trochu žíznivá, ale na svou třídu nabízí také skvělá čísla. To by bylo asi 26 mpg ve městě a 36 mpg na dálnici.

Datum vydání a cena Nissan Altima 2022

Očekáváme, že Nissan Altima 2022 bude k vidění letos na podzim. K velkým cenovým změnám by nemělo dojít, takže základní modely budou pravděpodobně stát kolem 25 000 eur.