Nissan Juke 2021: specifikace, cena, datum vydání

Kompaktní crossover SUV Nissan Juke přišel v loňském roce zcela nový, ale recept je stejný. Model přešel na novou platformu a modernizoval exteriér a interiér, ale stále se jedná o výstřední, praktický a vysoce výkonný model s výraznou kabinou. Nejnovější priority Juke se opět zaměřují na ostré ovládání a sílu vycházející z nového tříválcového motoru. Model je také vybaven moderními technickými prvky, včetně asistenčních systémů řidiče.

U příštího  modelu Nissan Juke 2021 bude  model dodáván s revidovanou dostupností výbavy a zprávy naznačují, že mohou existovat další možnosti výbavy. Nissan také nabídne nové barvy a možnosti kol. Zatím není jasné, zda se objeví nová, výkonnější varianta motoru.

Nissan Juke 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nissan Juke 2021

Po loňském redesignu se v roce  2021  vrátí Nissan Nissan Juke ve stejné podobě. Společnost Nissan by měla pro nový modelový rok představit nové barvy a design ráfků a podle některých zpráv by mohla vzniknout nová, jedinečně navržená verze.

Juke druhé generace nezměnil recept na úspěch, i když se jedná o mnohem vylepšený model. Nejnovější Juke sdílí platformu s Renault Clio a Captur. Architektura CMF-B je projektem aliance Renault-Nissan, který zahrnuje širokou škálu modelů umožňujících použití elektrických pohonů, pokročilých asistenčních systémů řízení a technologií autonomního řízení i moderních technologií konektivity.

Vizuálně nejnovější Juke používá stejný recept, ale v modernizované podobě. V přední části modelu je nová maska ​​chladiče V-Motion od značky v kombinaci s tenkým charakteristickým osvětlením a hlavními projektory, které jsou rozděleny do dvou úrovní. Tento recept bude použit také v připravovaných modelech značky, jako je například zcela nový Roque.

Juke má také tvarovaný přední nárazník a ostré linie na těle. Zadní část je také přizpůsobena typu sportovního vozu.

Vnitřní vybavení, vybavení:

Další  Nissan Juke 2021  také nebude  obsahovat  výrazná vylepšení kabiny.

Díky nejnovějšímu přepracování a větším proporcím a rozvoru má tento model výhody z pohodlnějších zadních sedadel a 20% zvýšení užitečného zatížení.

Juke má také moderní design kabiny. Palubní deska má uprostřed plovoucí 8 “ dotykovou obrazovku s kruhovými otvory a ovládacími prvky pod ní. K dispozici je také multifunkční volant s plochým dnem a atraktivní a přehledný panel přístrojů. Model je vyroben z příjemných materiálů a akcentů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na úrovni výbavy model začíná LED světlomety, rozpoznáváním dopravních značek, rádiem DAB, Apple Car a Android Auto atd. Verze střední třídy je vybavena koženým volantem, klimatizací, bezklíčovým systémem a mnohem více. Prémiová verze obdrží vylepšené čalounění, 19palcová kola, zvukový systém Bose, vyhřívání sedadel atd.

Juke je také vybaven pokročilým bezpečnostním krytem společnosti Nissan, který zahrnuje systémy jako adaptivní tempomat, automatické nouzové brzdění, monitor viditelnosti do všech stran, systém varování před vybočením z jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu s upozorněním na křižovatku atd.

Nissan Juke 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nissan Juke 2021: výkon

Díky moderní, modulární a lehké platformě CMF-B je nejnovější Juke o 51 liber lehčí a jeho výkon zajišťuje nový motor s nízkým objemem. Tříválcový motor o objemu 1,0 litru je vybaven turbodmychadlem a výkonem 117 k. Motor lze kombinovat se šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. 

Motor je tichý a docela efektivní. Model zrychlí na 100 km / h za 10,4 sekundy s manuální převodovkou, ve srovnání s 11,1 sekundy u DCT.

Podvozek modelu je tuhý a poskytuje vynikající kontrolu nad nakláněním. Ovládání je stejně dobré jako řízení, ale motor s nízkým výkonem neposkytuje dynamickou jízdu. Předchozí verze používá silnější přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru s výkonem 188 k.

Nejnovější Juke určitě potřebuje výkonnější motor, aby byl ještě atraktivnější, ale zatím neexistují žádné známky toho, že bude  Nissan Juke 2021  touto volbou vybaven pro příští modelový rok.

Nissan Juke 2021: vydání, cena

Příští rok  2021 Nissan Juke  bude k dispozici později v tomto roce. Jelikož nedochází k výraznému zlepšení, cena by měla zůstat blízko současné ceně. Aktuální Juke začíná na 18 990 EUR a u nejlépe vybavené verze stojí přes 30 000 EUR.