Nissan Maxima 2021: specifikace, cena, datum vydání

Sedany už nemusí být tak populární jako dřív, ale Severní Amerika má pro tato vozidla stále silné postavení. Jsme si tedy docela jisti, že Nissan takové modely neopustí, zejména vlajkovou loď Maxima. Sedan v plné velikosti existuje již desítky let a aktuální generace byla představena v roce 2015. I když jsou produkční cykly v dnešní době mnohem kratší, nemyslíme si, že současný model uvidí v příštím roce žádné zásadní změny. Nissan Maxima 2021 by měl pokračovat se známými designovými prvky, zatímco restyling se očekává, že asi dva roky.

Maxima je dobrou volbou pro ty, kteří se zaměřují na jízdní dynamiku. Silný motor a dobře vyrobený interiér jsou některé ze silných stránek tohoto sedanu. Na druhou stranu někteří konkurenti nabízejí více prostoru ve druhé řadě a větší kufr. Rodinně orientovaní řidiči by proto měli zvážit i další možnosti.

Nissan Maxima 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Přepracování modelu Nissan Maxima 2021

Pokud jde o základní konstrukční prvky, rozhodně neočekáváme žádné zvláštní změny. Maxima stále jezdí na dobré ol ‘D platformě, což v tomto případě přináší docela zajímavý zážitek z jízdy. Očekávali byste pohodlnou jízdu v sedanu plné velikosti, ale podvozek Maxima nabízí přiměřeně kvalitní jízdní kvalitu. Výsledkem je velmi dobrá ovladatelnost, takže můžete tento sedan vzít do pěkně agilních zatáček.

Pokud jde o styling, neočekáváme žádnou konkrétní aktualizaci. Současný model vypadá docela dobře a sleduje nejnovější designový jazyk značky. Linky jsou ostré, ale zároveň zaoblené, zatímco štíhlý profil zajišťuje u tohoto plnohodnotného sedanu docela sportovní postoj. Když už mluvíme o sportovnosti: Kapotáž SR nabízí mnoho vylepšení, a to jak z hlediska podvozku, tak z hlediska designu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Vnitřek tohoto sedanu je kombinovanou taškou a Nissan Maxima 2021 bude pokračovat stejným způsobem. Pokud jde o dobré věci, první věc, kterou bychom měli zmínit, je, že celková kvalita je docela úžasná. V kabině jsou všude měkké povrchy, zatímco vyšší obložení dokonce vypadá luxusně díky Alcantarě a podobným materiálům. Také se nám sedadla velmi líbí. Jsou masivní a podpůrní a jedni z nejlepších ve třídě. První řada je také velmi velkorysá z hlediska prostoru.

Nissan Maxima 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Na druhou stranu druhá řada není tak prostorná a pohodlná. Nedostatek světlého prostoru je první věc, která mě napadne, ale i prostor pro nohy je ve srovnání s většinou jeho konkurentů menší. Dalším dílčím aspektem je nákladní prostor, který měří asi 14,3 kubických stop. Koneckonců, palubní deska vypadá stará, přestože je čtyřletým vozidlem. Materiály jsou v pořádku, ale stylingová řešení by mohla být lepší.

vlastnosti

Novinky v tomto ohledu jsou vždy možné, ale musíme říci, že současný model je již docela dobře vybaven. Pokud jde o technické doplňky, všechny modely jsou standardně vybaveny 8palcovou dotykovou obrazovkou, Bluetooth, Apple CarPlay a Android Auto, stejně jako audiosystém s osmi reproduktory a satelitním rádiem. Ve vyšší výbavě získáte navigaci, prémiový audio systém a střešní okno, stejně jako věci jako kožené čalounění, vícezónovou klimatizaci a mnoho dalšího.

Pokud jde o bezpečnost, všechny modely jsou v současné době standardem s věcmi, jako je sledování mrtvého úhlu, varování před zadním provozem, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické dálkové světlomety a detekce chodců. Ve vyšších úrovních výbavy můžete také získat systémy, jako je varování před kolizí, sledování pozornosti řidiče a kamera pro výhled dozadu. Mezi volitelné funkce patří adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek atd.

Motor Nissan Maxima 2021

Věci pod kapotou jsou zde docela dobře známé. Nissan Maxima 2021 bude pokračovat se známým 3,5-litrový V6, který je dobrý pro monstrózních 300 koní. S takovými čísly můžete počítat s vynikající akcelerací, i když CVT nemusí být tou nejlepší volbou pro ty, kteří dávají přednost sportovní jízdě. Na druhou stranu výhodou takového přenosu je dobrá spotřeba paliva. Tento sedan poskytuje zhruba 20 mpg ve městě a 30 mpg na dálnici, což jsou docela průměrná čísla pro tuto třídu.

Nissan Maxima 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena modelu Nissan Maxima 2021

Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným zásadním změnám, předpokládáme, že Nissan Maxima 2021 dorazí v určitém typickém ročním období někdy v posledním čtvrtletí roku 2020. Pokud jde o cenu, měly by se základní modely pohybovat kolem 34 500 eur.