Nissan Micra 2021: specifikace, cena, datum vydání

Ve světě crossoverů si mnoho modelů hatchback dokázalo udržet svoji pozici na trhu. Tento super mini je dokonalým příkladem. Slavný subkompaktní vůz existuje už desítky let a původní filozofie designu se příliš nezměnila. Stále mluvíme o malém, dostupném a také spolehlivém a ekonomickém voze, který je ideální pro městské podmínky. Současná generace existuje od roku 2016 a nejnovější zprávy naznačují, že v blízké budoucnosti uvidíme určité změny. Zatímco někteří navrhují úplné vylepšení, jsme mnohem blíže scénáři, který navrhuje facelift. To by se mělo stát v příštím roce u modelu Nissan Micra 2021 .

Podrobnosti zatím nejsou k dispozici, ale očekáváme, že většina změn bude provedena, pokud jde o styling. Měli bychom také vidět různé novinky týkající se standardních funkcí. Očekává se, že nový model dorazí na trh ve druhé polovině roku 2020.

Nissan Micra 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Přepracování modelu Nissan Micra 2021

Zajímavostí současného modelu je, že stále běží na platformě B starší generace, zatímco jeho sourozenec Renault Clio nedávno přešel na novou architekturu CMF. To je jeden z hlavních důvodů, proč mnozí věří, že Nissan Micra by měl být v roce 2021 zcela přepracován. Předpokládáme však, že současná generace vydrží ještě několik let a že nadcházející změny budou součástí velké aktualizace.

To znamená, že se dočkáme typického faceliftu. Na druhou stranu pochybujeme, že se charakteristiky základního designu brzy změní. Můžete se spolehnout na stejnou mechaniku, rozměry atd.

styling

Zatímco mechanická stránka modelu Nissan Micra 2021 zůstává nedotčena, očekáváme různé stylové aktualizace. Jak již bylo zmíněno dříve, mělo by se jednat o typickou aktualizaci. Očekáváme proto, že společnost odvede dobrou práci a představí řadu nových stylingových detailů. Důraz bude samozřejmě kladen na přední část. Očekáváme, že japonský výrobce implementuje některé prvky nejnovějšího designového jazyka značky. To znamená, že můžete počítat s novější verzí slavné mřížky V-Motion, která je velmi pravděpodobně velmi podobná verzi, kterou jsme nedávno viděli na nové Versa / Almera.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kromě nové mřížky by měly být vidět změny světlometů, nárazníku atd. Zadní část by také mohla mít několik vylepšení. Koncová světla a zadní nárazník jsou samozřejmě první věci, které vás napadnou, ale jsou možné i změny zadních výklopných dveří. Nakonec očekáváme typické aktualizace, pokud jde o nové barevné možnosti, nové vzory kol atd.

Vnitřní

Na rozdíl od exteriéru se vnitřek tohoto malého hatchbacku pravděpodobně příliš nezmění. Navíc počítáme s docela podobným uspořádáním kabiny. Palubní deska i zbytek kabiny by měly mít stejné rozložení. To není vůbec špatná věc, vzhledem k tomu, že tento interiér vypadá atraktivně a že celková kvalita je docela slušná. Samozřejmě existuje spousta tvrdých plastů, ale to je pro segment docela typická věc. Pokud jde o rozměry, můžete počítat se stejným stavem.

Nissan Micra 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Vzhledem k tomu, že se jedná o vozidlo, jehož rozvor náprav je menší než 100 palců, zdá se přirozené, že kabina je docela těsná. Jedná se o městské auto, takže druhá řada rozhodně není vhodná pro dlouhé cesty. Na druhé straně jsou přední sedadla více než prostorově slušná, zatímco sedadla jsou překvapivě pohodlná a podpůrná. Nákladový prostor je malý, ale dostatečně dobrý, aby byl funkční pro každodenní cesty.

Motory Nissan Micra 2021

Je nepravděpodobné, že by tento aspekt přinesl nějaké změny. Díky tomu můžete počítat se třemi známými možnostmi motoru. Rozsah samozřejmě závisí na trhu, ale ve většině případů je tento malý vůz standardně vybaven zážehovým motorem o objemu 1,0 litru s výkonem kolem 70 koní.

Většina trhů také nabízí novější a účinnější 0,9 litrový motor s přeplňováním a maximálním výkonem 90 koní. Kromě toho má tento motor takzvanou funkci overboost, která zvyšuje výkon na 95 koní.

A konečně je tu známý 1,5litrový dCi turbo diesel od Renaultu, který má také kolem 90 koní.

Nissan Micra 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena modelu Nissan Micra 2021

Vzhledem k možné aktualizaci může Nissan Micra 2021 dorazit dříve než obvykle, ale stále se objeví ve druhé polovině roku 2020. Uvědomte si však, že zprávy o aktualizaci jsou neoficiální a založené na pověstech. Proto je doporučujeme brát s rezervou. I když k aktualizacím dojde, předpokládáme, že nedojde k zásadním cenovým změnám. Přesná částka závisí na trhu. V Evropě stojí základní modely přibližně 13 000 eur.