Nissan Murano 2022: specifikace, cena, datum vydání

Středně velké, designově zaměřené Murano společnosti Nissan se od roku 2015 prodává bez úplného přepracování. Model přišel s přepracovaným předním rámem s více standardními a volitelnými funkcemi a novými materiálovými možnostmi pro modelový rok 2019. Verze 2021 bude nabízena k prodeji bez výrazných vylepšení. Na druhou stranu existují protichůdné zprávy o Nissanu Murano z roku 2022 a možných změnách.

I když více zdrojů ukazuje na možný příchod zcela nového Murano 2022 , Nissan neprojevil žádné známky toho, že by přepracované Murano mohlo být spuštěno pro sezónu 2022. Značka byla spatřena při testování nové generace Pathfinderu dostupného jako model 2022, ale zatím neexistují žádné známky prototypu Murano. Aktuální generace Pathfinderu byla inicializována pro rok 2013 a je v současné době modelem s vyšší prioritou než stylové Murano.

Nissan Murano 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Z dnešního pohledu by se Murano mělo vrátit v roce 2022 s omezeným počtem úprav, zatímco zcela nová verze, která bude následovat redesign Nissanu Pathfinder, bude pravděpodobně představena pro sezónu 2023.

Nissan Murano 2022: design

Středně velké Murano je poutavé svým poutavým vzhledem, ale jeho design vykazuje známky zastaralosti. Z toho, co zatím víme, by se však Nissan Murano 2022 neměl objevit jako verze nové generace.

Středně velké Murano obdrželo nové aktualizace světlometů a předních panelů pro sezónu 2019 a z těchto upgradů bude také žít v dalším modelovém roce. Model kombinuje mřížku V-Motion s bumerangovými světlomety. Přední část obsahuje také dynamický přední nárazník a skládanou kapotu.

Expresivní stylistický přístup modelu pokračuje na profilové straně, kde přitahuje pozornost svým dynamickým designem a plovoucí linií střechy.

Zadní část je elegantní a moderní i přes roky jízdy bez přepracování. Zadní část kombinuje atraktivní zadní světla ve stylu bumerangu s pěkně integrovanými nárazníky a kontrastními akcenty.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Kabina modelu Nissan Murano 2022 by měla také vstoupit do nového modelového roku bez výrazných změn. Model by mohl získat aktualizovaný informační a zábavní systém i další standardní a volitelné funkce.

Murano má jedinečný design interiéru podporovaný vysoce kvalitními materiály. Model má pohodlná beztížná sedadla a nabízí dostatek místa ve všech řadách. Kapacita nákladu je až 67 kubických stop.

Základní Murano má ručně nastavitelná sedadla, 8palcový dotykový displej, Apple Car Play a Android Auto, látkové čalounění atd. Základní verze by kromě současné nabídky měla obsahovat rozšířený bezpečnostní seznam, kde je automatické nouzové brzdění standardem.

Modely střední třídy jsou vybaveny elektricky nastavitelnými předními sedadly, koženým volantem, kamerami s prostorovým výhledem, střešními ližinami, vylepšeným čalouněním atd.

Prémiové Murano zvyšuje sázky ventilovanými sedadly, prémiovým koženým čalouněním s diamantovým vzorem, prémiovým zvukovým systémem atd.

Nissan Murano 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nissan Murano 2022: Pohonná jednotka

Všechny signály směřují k závěru, že Nissan Murano by měl v roce 2022 nadále používat stejnou pohonnou jednotku a vrátit se bez strukturálních vylepšení.

Murano se mělo vrátit s 3,5litrovým motorem V6 pod kapotou. Motor vyvíjí 260 koní a točivý moment 240 lb-ft. Tento model bude v celé nabídce opět nabízet možnosti pohonu dvou a všech kol. Model má v každé aplikaci plynule měnitelný převod.

Spotřeba paliva by měla také zůstat blízko aktuálních jmenovitých hodnot. Murano s pohonem dvou kol by mělo dosáhnout 20 mpg města a 28 dálnice a totéž by mělo být u konfigurace pohonu všech kol.

Nissan nabízel Murano Hybrid pro každý modelový rok. Verze nové generace by měla dorazit na aktualizovanou platformu a o něco větší as alternativním hybridním pohonem. Revidovaný model by měl také těžit z upgradu snižujících hmotnost.

Nissan Murano 2022: vydání, cena

2022 Nissan Murano by měl jít do prodeje na konci roku 2021 bez radikálních změn cen. Současné Murano stojí přibližně 32 000 eur. Prvotřídní platinová verze by měla být k dispozici za přibližně 43 000 eur.