Nissan Qashqai 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nissan Qashqai 2022 byla odhalena minulý měsíc. Toto oblíbené crossover SUV přichází s přepracovaným designem a exkluzivními hybridními pohonnými jednotkami. Model, na který se díváte, je Rogue Sport, ale Qashqai by měl vypadat úplně stejně. Toto SUV se celosvětově prodává jako Nissan Qashqai. Na druhou stranu se Americe říká nepoctivý sport.

Díky tomu si Rogue Sport v podstatě půjčuje vše od varianty Qashqai. V každém případě oba modely dostanou stejné aktualizace. To zahrnuje různé vnější i vnitřní změny. To způsobí, že se cena mírně zvýší a začne se prodávat později v roce 2021.

Redesign Qashqai 2022

V nadcházejícím redesignu budou některé nové funkce. Nissan Qashqai 2022 bude znovu spuštěn na známé platformě CMF. Při této příležitosti se však výrazně vylepšuje architektura s velkými změnami, pokud jde o funkčnost, spolehlivost a celkovou kvalitu jízdy. Díky tomu je nový Qashqai o něco větší, ale také lehčí a robustnější než současný model.

Nadcházející Qashqai také představí nové funkce a četné změny ve stylu. Mřížka V-Motion zůstane, ale k dispozici budou nové barvy exteriéru a vylepšená karoserie. Výsledkem je ostře vypadající crossover SUV se spoustou moderní výbavy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Renovace interiéru

Nový Nissan Qashqai 2022 také přichází s řadou vnitřních aktualizací. Za prvé, palubní deska je zcela odlišná, protože vypadá moderněji. Qashqai navíc nabízí více prostoru v kabině, jemnější materiály a nové bezpečnostní pomůcky. Aktualizovaný dotykový displej má lepší uživatelské rozhraní a je větší entitou podobnou tabletu.

Stejně jako nejnovější 10,8palcový head-up displej je nový také největším displejem v segmentu. Horní úrovně výbavy jsou k dispozici s 12,3palcovým digitálním nástrojem. Již víme, že nákladový prostor bude vylepšen, stejně jako pohodlí a funkčnost interiéru.

Qashqai přichází s hybridním pohonem

Na nejnovějších špionážních fotografiích Nissanu Qashqai 2022 jsme viděli otáčkoměr nastavený na 8 000 otáček za minutu. To jasně naznačuje možnost poháněnou benzínem. Výrobce navíc v blízké budoucnosti odstraní všechny vznětové motory. Nejlepší na tomto SUV je jeho elektrický pohon, který je nabízen. Je to 12voltový hybridní systém od společnosti Nissan e-Power. Myslíme si také, že Qashqai bude používat hybridní plug-in technologii Mitsubishi, která je nyní součástí společnosti Nissan.

Verze PHEV nebude okamžitě k dispozici. Nissan však bude nabízet 1,3litrový přeplňovaný vznětový a 1,5litrový přeplňovaný čtyř benzínový motor. Očekává se, že řada bude zahrnovat 1,3litrový přeplňovaný vznětový a 1,5litrový přeplňovaný benzínový motor. Nejsilnější verze bude vyvíjet téměř 350 koní. Nakonec výrobce představí revidovanou automatickou převodovku CVT.

Cena Nissan Qashqai 2022, datum vydání

Nadcházející Nissan Qashqai 2022 bude začínat na částce kolem 20 000 eur. Na druhou stranu varianta Rogue Sport bude nyní v USA stát přes 24 000 dolarů. Prodej bude zahájen později v roce 2021 a čekáme na další podrobnosti o novém hybridním pohonném ústrojí.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis