Nissan Quest 2022: specifikace, cena, datum vydání

Není to tak dávno, co mnozí věřili, že minivany v blízké budoucnosti zmizí z trhu. Kupci byli prostě mnohem nadšenější z přetlaku crossoverů a očekávalo se, že roli rodinných dodávek převezmou třířadá SUV. Nejnovější verze modelů jako Chrysler Pacifica a Toyota Sienna však ukázaly, že minivany mohou být velmi poutavé, nejen praktické. S designem, jako je tento, jsou minivany zpět na mapě, takže mnozí věří, že Nissan by také mohl mít šanci. To by samozřejmě znamenalo comeback známé jmenovky, tentokrát v podobě Nissanu Quest 2022 .

Nissan Quest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

To je však zatím jen fáma. Předchozí generace byla ukončena před čtyřmi lety a od té doby jsme o možném nástupci od úředníků nic neslyšeli. Proto vše, co budeme číst v následujících odstavcích, je založeno na pověstech a našich předpovědích. Takže ho určitě berte s rezervou.

Restyling Nissan Quest 2022

Nissan má za sebou dlouhou historii výroby minivanů. Tento konkrétní štítek byl distribuován po čtyři generace. Poslední se vyráběl v letech 2010 až 2017, takže je pravděpodobné, že nový Nissan Quest 2022 má s předchozím modelem několik společných věcí. Časová prodleva není až tak velká a uvážíme-li, že japonský výrobce pokračuje v updatu známé platformy D, čekali bychom, že bude k vidění i pod novým modelem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

To by znamenalo známé uspořádání FF, i když by pravděpodobně byl nabízen i pohon všech kol. Samozřejmě, že mnoho dílů by bylo sdíleno s vozidly podobné velikosti, jako je nový Pathfinder. Předpokládáme také, že nový model bude o něco větší než jeho předchůdce. Předchozí model byl dobrý kolem 118 palců, zatímco dnešní standard segmentu je přes 120 palců mezi nápravami.

Styl a vnější design

Jak jsme právě zmínili, Nissan Quest 2022 by mohl sdílet některé díly s podobně velkými modely, a to by se mohlo projevit i ve stylu. Jedním z možných směrů je tedy přijmout nejnovější designový jazyk, který zavedla nová Armada a potvrdil nadcházející Pathfinder. To by znamenalo přední část, která kombinuje futuristické a odvážné stylistické prvky a mohla by tak vyčnívat z davu.

Nissan Quest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nissan Quest 2022 by navíc musel sledovat nejnovější trendy v automobilovém průmyslu. Tato auta nemají nudný tvar podobný dodávce jako předtím. Když se podíváte na novou Pacificu, najdete mnoho designových řešení typických pro SUV jako silnější linie, vyšší světlá výška atd. Nissan by musel postupovat podobně, aby nabídl líbivý vzhled.

Vnitřní

Všechno to zatím zní skvěle, ale mějte na paměti, že tato vozidla jsou především rodinné dodávky. Interiér by tak zůstal nejdůležitější věcí možného nového modelu. Očekáváme proto vysokou celkovou kvalitu s atraktivním designovým řešením a krásnými materiály. Jako inspirace by opět mohl posloužit nový Pathfinder. To by samozřejmě znamenalo i plnou nálož standardní výbavy. To zahrnuje technické doplňky, jako je nejnovější rozhraní dotykové obrazovky a četné pokročilé bezpečnostní funkce. Navíc počítáme se spoustou praktických věcí, jako jsou četné držáky nápojů, USB porty, WiFi hotspot atd.

Velkou roli hraje samozřejmě i pohodlí. Sedadla ve všech třech řadách by jako taková měla být masivní a nosná a všechna by měla mít dostatek místa pro cestující, aby se tam mohli snadno ubytovat i dospělí. Nákladový prostor by měl být také docela působivé číslo, pokud chce Nissan nabídnout konkurenceschopné vozidlo.

Nissan Quest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motor Nissan Quest 2022

Vzhledem k této platformě lze věci pod kapotou docela snadno předvídat. Samozřejmě bychom očekávali novou verzi známého 3,5litrového motoru V6. Poskytuje výkon 284 koní a točivý moment 259 liber-stop. Navíc očekáváme, že Nissan Quest 2022 přijme nejnovější inovace převodovky. Na rozdíl od předchozích generací modelů Nissan, které používají převodovky CVT, byly u nových modelů převedeny na 9stupňovou automatickou převodovku. Tato změna přispívá k mnohem lepšímu zážitku z jízdy, ať už jde o komfort nebo výkon, aniž by byla obětována příliš velká spotřeba paliva.

Některé zdroje spekulují i ​​o hybridní verzi. To našim uším nezní příliš pravděpodobně, když uvážíte, že Nissan v současnosti nabízí elektrifikované pohonné jednotky pouze v menších vozidlech. Tuto možnost však zcela nevylučujeme.

Nissan Quest 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena Nissan Quest 2022

Nissan Quest 2022 je jen fáma prozatím. I když se o jeho příchodu dozvídáme zvěsti už příští rok, pravděpodobně se tak nestane. Až dorazí, budeme předpokládat, že cena bude poměrně typická pro daný segment. V číslech to znamená kolem 30 000 eur za základní verzi.