Nissan Versa 2022: specifikace, cena, datum vydání

Pro mnoho řidičů je auto zvyklé dostat se z bodu A do bodu B a nákup nového vozu je pro ně mimořádně racionální proces. Nezajímá je design interiéru ani výkon. Za své peníze chtějí jen hodně aut a modely jako Versa se do příběhu, jako je tento, dokonale hodí. Není tedy divu, že Nissan Versa zůstane i v roce 2022 jedním z nejoblíbenějších modelů v segmentu malých vozů.

Důvodů, proč si toto auto pořídit, je tolik, ale první, co vás napadne, je cena. Jedná se o jedno z nejlevnějších vozidel, které si můžete koupit. Řízení to není nijak zvlášť zábavné, ale má slušný prostor pro náklad i cestující, přičemž standardní výbava je více než v pořádku. Díky jednoduché konstrukci se navíc můžete spolehnout na dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.

Současná generace existuje od loňského roku, takže je docela jisté, že Nissan Versa 2022 bude pouze přenosným modelem bez velkých změn. Proto neočekáváme, že se začne prodávat až v posledním čtvrtletí roku.

Restyling Nissan Versa 2022

Jak jsme právě zmínili, Nissan Versa 2022 bude jeho třetím rokem výroby, a to znamená, že žádné velké změny nehrozí. Poslední redesign přinesl mnoho zajímavých novinek a současná generace vypadá i přes akční cenu opravdu dobře. Sleduje nejnovější designový jazyk značky, který se vyznačuje známou mřížkou chladiče V-Motion a vypadá docela atraktivně, zejména ve srovnání s konkurenty, jako je Chevrolet Sonic nebo Hyundai Accent.

Další věc, která se nám na tomto voze líbí, je jeho velikost. Navzdory tomu, že je klasifikován jako malé auto, má rozvor více než 103 palců, čímž se velmi blíží kompaktnímu segmentu. Díky tomu je to uvnitř překvapivě dobré a za chvíli se do toho pustíme.

Vnitřní

Vzhledem k ceně je zřejmé, že tato kabina je převážně vyrobena z levných materiálů. Levných plastových povrchových úprav je dostatek, ale palubní deska vypadá ve skutečnosti více než slušně. Další dobrá věc je, že standardem je 7rychlostní dotykový displej, který má velký vliv na celkový vzhled palubní desky. Kvalita zpracování je dobrá, zatímco přední sedadla jsou na daný segment překvapivě pohodlná.

Jak jsme již řekli, jde o poměrně velké vozidlo pro tento segment. Není tedy divu, že i druhá řada nabízí dostatek místa a bez problémů pojme i dospělé. Kromě toho je kufr také poměrně velkorysý. Nabízí kolem 15 kubických stop, což je ve skutečnosti více, než dostanete ve větší Sentře.

vlastnosti

Příští rok v tomto ohledu příliš inovací nečekáme. Většina věcí by měla zůstat stejná, což znamená, že základní model je dobře vybaven. Standardem jsou věci jako startování tlačítkem, 7palcový dotykový displej, stereo se čtyřmi reproduktory, Bluetooth a USB port. Za Apple CarPlay a Android Auto si bohužel musíte připlatit. Seznam možností by měl také obsahovat věci, jako je bezklíčový přístup, dálkové startování, klimatizace, satelitní rádio, audiosystém se 6 reproduktory atd.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Totéž se očekává s ohledem na bezpečnostní funkce. Neočekáváme žádné zásadní změny, takže základní modely by měly být standardně vybaveny vychytávkami, jako je zadní kamera, varování před kolizí vpřed, automatické nouzové brzdění vpřed a vzad, detekce chodců a varování před opuštěním jízdního pruhu, což zní docela působivě vzhledem k ceně nálepky. . Kromě toho můžete získat upgrady, jako je adaptivní tempomat, hlídání mrtvého úhlu, varování před křížením vzadu, monitor pozornosti řidiče atd.

Motor Nissan Versa 2022

Věci pod kapotou se rozhodně nezmění a Nissan Versa 2022 zůstane v nabídce se stejným pohonným ústrojím. To znamená dobrý starý 1,6litrový řadový čtyřválec s přirozeným nasáváním, který dává pouze asi 122 koní a 114 liber-stop točivého momentu. Ambiciózním řidičům to samozřejmě nestačí, ale těm, kteří hledají každodenní dojíždění, to vadit nebude. Vybrat si můžete také mezi pětistupňovou manuální převodovkou a převodovkou CVT.

Manuál je sice zábavnější na řízení, ale nabízí také nižší čísla mpg. Můžete očekávat kolem 27 mpg ve městě a 35 mpg na dálnici. Přidejte k tomu chybějící 6. rychlostní stupeň a je zřejmé, že CVT je lepší volbou. Nissan Versa vybavený převodovkou CVT se vrací kolem 32 mpg ve městě a 40 mpg na dálnici.

Datum vydání a cena Nissan Versa 2022

Očekáváme, že Nissan Versa 2022 uvidíme někdy v posledním čtvrtletí roku. Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným zásadním změnám, měla by cena také zůstat v podstatě stejná. To znamená, že základní verze by měly zůstat pod 15 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis