Opel Astra OPC 2022: technická data, cena, datum vydání

Musí se řady kompaktních sportovců bát nové edice Opel Astra OPC 2022 ? Reaktivace vysokokoňového Rüsselsheimeru je docela reálná – možná i jako GSi. Za cenu je však příliš brzy.

Fanoušci Opelu Astra sledují OPC v tubusu od roku 2018: Ukončením výroby třídveřového vozu s výkonem 280 k se společnost z Rüsselsheimu rozloučila s kompaktním sportovním cechem – ani Astra GSi nebyla znovu vydána.

Opel Astra OPC 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Astra generace K od roku 2019 sází výhradně na tříválec s maximálním výkonem 145 koní. Od roku 2021 můžete konečně opět snít o větším výkonu: Nedávno představená Astra L využívá platformu EMP-2 skupiny PSA, dodatečnou elektrickou energii. Budoucí plug-in hybridní modely působivě ukazují, jak to bude vypadat. Až 225 koní na přední nápravě již bylo oznámeno. S přídavným elektromotorem na zadní nápravě by se z Astra OPC stala dokonce čtyřkolka s výkonem 300 koní, podobně jako Grandland 4Hybrid. A to, co zrychlí téměř 1,9tunové SUV na 100 km/h za 6,1 sekundy, by mělo velmi dobře fungovat i v lehčím a aerodynamickém kompaktním autě.

Peugeot 508 PSE, který představuje současný konec stožáru EMP-2 s výkonem 360 koní, ukazuje, že na platformě je možné ještě více. I když hybridní technologie slibuje výhody hospodárnosti a umožňuje čistě elektrickou jízdu, u PSE je přístup zcela odlišný.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Je to sportovec 508 rodin a dává to opticky najevo. Přístup, který by měl fungovat i pro Opel Astra OPC (2022) nebo GSi. Přístup na PSE je zcela odlišný: Je to sportovec z 508 rodin a to se odráží i na jeho vzhledu. Přístup, který by měl fungovat i pro Opel Astra OPC (2022) nebo GSi. Přístup k PSE je zcela odlišný: Je to sportovec z 508 rodin a ukazuje to vizuálně. Přístup, který by měl fungovat i pro Opel Astra OPC (2022) nebo GSi.

Opel Astra OPC 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena Opel Astra OPC 2022

Vraťme se konkrétně k potenciální technice Opelu Astra OPC (2022) nebo Astry GSi: Základem je 1,6litrový turbo čtyřválec, který produkuje 180 koní a sám o sobě vyzařuje jen málo emocí. Příchuť pochází z elektromotorů, které jsou umístěny přímo na příslušné ose a zvyšují výkon systému.

I když PSA v hybridních modelech sází na osmistupňový automat: ambiciozní řidiče zvednou i pádla na volantu. Dokonce i Astra s grilem Vizor je skutečným poutačem. V kombinaci s větším vstupem vzduchu, spoilerovým mechanismem a většími ráfky působí před pomyslným okem velmi soudržně. Doufejme, že Opel rozpozná znamení doby a od roku 2022 oživí jednu z legendárních zkratek s Opelem Astra OPC nebo GSi. za jakou cenu? Na tuto otázku je bohužel ještě příliš brzy.