Opel Insignia 2021: cena, specifikace, fotografie

Druhá generace  nového modelu Opel Insignia 2021 bude  mít premiéru 7. prosince 2020. Pětidveřový sedan, označovaný jako Grand Sport, změnil platformu, získal nový exteriér a dostal pohon všech kol s vektorizací trakce a adaptivním podvozkem.

Oficiální představení nových produktů se uskuteční v březnu 2020 na autosalonu v Ženevě, na začátku evropského prodeje – v dubnu za cenu 25,5 tisíce PLN. Euro. Test představuje obrázky, specifikace, funkce, komponenty a ceny pro nový  Opel Insignia 2021  , který se prodává na trzích v několika zemích, jako jsou Buick Regal a Holden Commodore.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Pro začátek se aktualizovaný model nového Opelu přesunul na novou platformu E2XX, kterou si nedávno vybral sedan Chevrolet Malibu. Změna základny ovlivnila hlavní celkové rozměry těla. Délka dveří zavazadlového prostoru se zvýšila o 55 mm (na 4 897 mm), šířka o 7 mm (na 1 863 mm) a rozvor o 92 mm (2 829 mm).

Pouze výška klesla na 1469 mm namísto předchozích 1440 mm (-29 mm). To znamená, že nový  Opel Insignia 2021  druhé generace se stal větším, ale plošším než jeho předchůdce. Zvětšením modelu bylo možné před reformou zhubnout až 175 kg, přičemž nárůstu o 60 kg bylo dosaženo přímo redukcí hmotnosti.


Nový Opel Insignia 2021

Design nové Insignie byl vyvinut s ohledem na koncept Monza představený v roce 2013. Nakonec se však podobnost sériového vozu se show carem ukázala být minimální, což není pravda – nebrání tomu, aby finální verze byla méně šokující, ale stále velmi pevná a zároveň působivá.

Technologicky vyspělé maticové světlomety IntelliLux LED s 32 ovladatelnými světelnými prvky, které zlepšují pouliční osvětlení, významně přispěly k elegantnímu vzhledu přední části (dálková světla až 400 metrů). Moderní vzhled hlavy dotváří krásná falešná maska ​​chladiče a vyvýšený nárazník s chromovanými mlhovými světly, které mohou osvětlovat rohy.

Síla novinky hovoří jasnými liniemi, které tvoří jednoduché lakonické kontury víka zavazadlového prostoru a zadního nárazníku. Stylové lucerny s bumerangy LED a kulatými bočními výfuky dokonale ladí s celkovým designem zadní části nového Opelu.

Vnější design modelu Opel Insignia 2021

Boční pohled na vůz umožňuje identifikovat aerodynamickou siluetu kupé, originální boční okna se zajímavými vyshtampovkoy na dveřích, pochromované rámy bočních oken, velké otvory pro kola, připravené přijmout 20palcová kola. Díky aerodynamice druhé generace modelu Insignia je pro většinu zástupců segmentu nemožná úplná objednávka – faktor 0,26.

Sedan nového  modelu Opel Insignia 2021  se stal mnohem prostornějším po přechodu na novou platformu, což je patrné zejména pro cestující v zadní řadě sedadel. Volný prostor se zvýšil ve všech směrech – ve výšce, v oblasti ramen, v oblasti kolen. To znamená, že silně stavění běžci se za nimi cítí velmi dobře.


Ještě vyšší úroveň pohodlí je poskytována řidiči a spolujezdci, kteří ocení dokonalý anatomický tvar sedadel v přední řadě a mohou tak minimalizovat namáhání zad. Křesla jsou vybavena všemi možnými funkcemi vybavení – elektrickým nastavením, topením, ventilací a dokonce i masáží.

Přední panel vozu má stejnou konfiguraci jako nový  Opel Insignia 2021  . Ve středu uprostřed vzduchových oddílů se nachází dotyková obrazovka infotainment systému IntelliLink, který je vybaven celým arzenálem moderních technologií (Apple Carplay, Android Auto, hotspot WiFi 4G-LTE, nabíjení) (bezdrátový smartphone).

K nejdůležitějším funkcím na palubě lze přistupovat nejen prostřednictvím nabídky multimediálního komplexu, ale také pomocí tlačítek na konzole seskupených do praktických bloků. Důležité informace pro pilota jsou viditelné na barevné palubní desce.

Seznam asistenčních systémů, které jsou k dispozici pro nový  Opel Insignia 2021  Grand Sport, zahrnuje projekční plátno, 360stupňovou kameru, adaptivní tempomat, systém varování před vybočením z jízdního pruhu a sledování příčného provozu vzadu.

Technické údaje Nový Opel Insignia 2021

Technicky nový  Opel Insignia 2021 má  pro budoucího majitele překvapení. Například nové adaptivní odpružení FlexRide, které analyzuje a upravuje styl jízdy majitele. Existují tři možnosti tuningu (standardní, sportovní a turistické), z nichž každá ovlivňuje provozní režimy odpružení, převodovky, řízení, odezvy na plynový pedál a stabilizačního systému.

Také v oblasti inovací se objevil nový systém pohonu všech kol se dvěma elektricky ovládanými spojkami, který nahradil klasický diferenciál zadní nápravy. Jejich zavedení umožňuje přesnější rozdělení točivého momentu mezi zadní kola, což poskytuje lepší stabilitu a lepší kontrolu nad různými typy povlaků. Tato konfigurace navíc pomáhá při zatáčení v důsledku nízké dávky síly vyvíjené na vnější kolo.

Řada motorů  nového modelu Opel Insignia 2021  zahrnuje čtyři motory:

  • 1,5litrový benzínový motor (164 k, 250 Nm);
  • 2,0 litrová benzinová skupina (250 k, 365 nanometrů);
  • 1,6 litrový turbodiesel CDTi (160 k, 350 Nm);
  • 2,0litrový přeplňovaný vznětový motor CDTi (200 k, 420 Nm).

Pro motory byly vybrány tři varianty pohonu: 6stupňová „mechanická“, 6AKPP a 8AKPP. Nejnovější 8pásmový „automat“ je založen na dvoulitrovém „čtyř“ benzinu o výkonu 250 k. Výrobce se zaměřuje na stejné převodové poměry, širokou škálu převodových poměrů a snížení tření převodovky. Poprvé funguje pouze ve spojení s pohonem všech kol.

Dalšími technickými vlastnostmi „druhého“ nového modelu Opel Insignia jsou plně nezávislé zavěšení (přední McPherson a pět pák vzadu), elektrický posilovač řízení a „kulaté“ kotoučové brzdy. Zavazadlový prostor nového modelu se pohybuje od 490 do 1450 litrů.

Obrázek nového modelu Opel Insignia 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)