Opel Mokka 2021: specifikace, cena, datum vydání

Crossover Opel Mokka 2021 se v Rusku již několik let neprodává, ale má ve svém segmentu na evropském trhu poměrně silnou pozici. Až donedávna se SUV prodalo přes 100 000 jednotek ročně a teprve v roce 2019 poklesly prodeje na 80 000. Špatný trend by měla zvrátit plánovaná generační změna, která je plánována na období 2020–2021. Aktualizované auto bylo vydáno 24. června a objednávání začne koncem léta. Novinka se v evropských showroomech objeví na jaře 2021.

Změna struktury platformy a těla

Aktuální aktualizace vedla k významným změnám rozměrů a vzhledu modelu. A to vše proto, že crossover byl nakonec přepnut z obecné základny GM na vybavení skupiny PSA. Nový Opel Mokka byl postaven na platformě CMP a získal zcela odlišné proporce těla. Délka SUV byla snížena až o 125 mm (na 4 150 mm), ačkoli rozvor byl zvětšen o 2 mm (na 2 557 mm). To znamená, že převisy jsou mnohem menší: přední – o 61 mm, zadní – o 66 mm. Současně se šířka vozu zvýšila o 10 mm (na 1787 mm).


Současně s úpravou rozměrů se radikálně změnil vnější vzhled. Vývojáři na modelu vyzkoušeli novou filozofii modelu Opel Vizor a přední část karoserie upravili pomocí přilby se štítem. Toto vnímání usnadňují světlomety, které jsou kombinovány do celku a mřížky. Optika je standardně LED a za příplatek jsou k dispozici maticové moduly se 14 individuálně regulovatelnými segmenty.


Odlišný vzhled crossoveru se vyznačuje čistými povrchy a plynulými přechody. Například boční stěny těla neobsahují reliéfní výlisky, ale zároveň jsou uspokojeny nafouknutými tvary. Krmivo je nápadně orámováno – ladná světla zde koexistují s dveřmi zavazadlového prostoru a nárazníkem, což dokonale zapadá do celkového konceptu. Fotografie také odpovídá ráfkům do 18 palců.

Vzhled interiéru

Interiér  nového modelu Opel Mokka 2021  splňuje velmi zajímavé uspořádání předního panelu a velmi rozsáhlý balíček pro tento segment. Zvuk se nastavuje prostřednictvím jediného digitálního kokpitu Pure Panel, který spojuje obrazovky kombinací virtuálních zařízení a hlavní mediální centrum. První displej je 12 palců a druhý, který je pro řidiče snadný, je sedm (Multimedia Navi) nebo deset (Multimedia Navi Pro). Obě verze multimediálního systému jsou vybaveny automatickými rozhraními Apple CarPlay / Android, hlasovým ovládáním a přístupem ke službám OpelConnect. Počet fyzických tlačítek na konzole a středovém tunelu je minimalizován, ale hlavní funkce jsou duplikovány klávesovými zkratkami.


Nový model má elektricky vyhřívaná přední sedadla (řidič má také masáž), bezdrátové nabíjení smartphonu a couvací kameru s pozorovacím úhlem 180 stupňů. Elektronickými asistenty jsou adaptivní tempomat a bezpečnostní systém ve středu pásu. Alcantara a pravá kůže jsou k dispozici jako dokončovací materiály.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kufr crossoveru je téměř nezměněn. S pěti cestujícími vzadu je umístěno až 350 litrů nákladu (bylo to 356 litrů).

Specifikace Opel Mokka 2021

Die Verwendung der neuen CMP-Plattform, die sich hauptsächlich auf Elektroautos konzentriert, hat die Steifigkeit der Mokka-Karosserie um 30% erhöht. Gleichzeitig nahm das Leergewicht um 120 kg ab. Der SUV erhielt nur ein Getriebe mit Frontantrieb und eine halbunabhängige Hinterradfederung.

Motory druhé generace Opel Mokka byly vypůjčeny ze sesterských modelů Peugeot 2008 a DS 3 Crossback. Elektrická modifikace je vybavena motorem o výkonu 136 HP (260 Nm) a kapacitou baterie 50 kW * h. Tato verze má dojezd 322 km (cyklus WLTP) a maximální rychlost 150 km / h. Nabíjení baterie ze 100 kW stanice probíhá půl hodiny. Pro připojení jedno a třífázových domácích sítí lze použít standardní 11 kW nabíječku. Na baterii se vztahuje 8letá záruka.

Datum vydání a cena

Model 2  Opel Mokka 2021  . Generace byla představena pouze v čistě elektrické modifikaci Mokka-e s výkonem motoru 136 HP. Jeho cena se bude pohybovat kolem 35 000 eur

Opel Mokka 2021 (2. generace)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)