OPEL ZAFIRA 2021: technická data, cena, datum vydání

Od doby, kdy byl Opel součástí skupiny PSA, prošel Opel radikálními změnami. Mnoho modelů proto nikdy nebude stejné. Nový Opel Zafira 2021 bude dokonalým příkladem. V minulosti to bylo rozpoznatelné MPV, které mělo docela dobrou rovnováhu mezi funkčností a ovladatelností. Nový model bude něco úplně jiného. Kromě toho se změní název a vše ostatní. Nový model bude spíše osobním automobilem než MPV. Samozřejmě používáme zcela novou mechaniku, včetně řady motorů.

REDESIGN OPEL ZAFIRA 2021

Nadcházející redesign přinese spoustu novinek. Nejprve se dočkáme radikální změny, pokud jde o celkový design. Nový model bude dodávkou pro cestující, výrazně vyšší a výrazně větší než předchozí model. Chystáme se vidět tři verze z hlediska délky a vnitřní konfigurace, ale tři verze budou mít výšku menší než 75 palců, což je v Evropě vzhledem ke standardním rozměrům garáže nesmírně důležité. Pokud jde o mechaniku, nový model bude jezdit na známé platformě EMP2 společnosti PSA. Tato architektura je vysoce modulární, takže není divu, že podtrhuje téměř všechny modely francouzské automobilky. V tomto konkrétním případě uvidíme většinu podobností s Toyota ProAce. To se týká také estetiky, i když Opel Zafira 2021 přijde se svou vlastní tváří.

INTERIÉR

Jak již bylo zmíněno dříve, nový Opel Zafira bude k dispozici ve velikostech v roce 2021 . To určuje interiér každého modelu. Nejmenší verze bude konkurovat kompaktním MPV a její hlavní výhodou by měla být špičková kapacita, která pojme až 9 cestujících. Větší verze nenabízí mnohem více sezení, ale zaměřuje se na pohodlí a je jakýmsi luxusním VIP vozidlem.

MOTORY OPEL ZAFIRA 2021

Jak můžete předpokládat, Opel Zafira v roce 2021 bude vybaven známými motory PSA. Zaměří se samozřejmě na dieselové agregáty. Základní modely budou vybaveny menším 1,6litrovým motorem HDi, který bude k dispozici v různých počátečních verzích od 95 do 120 k. Očekáváme také známý 2,0litrový motor HDi, který bude k dispozici ve dvou základních verzích s výkonem 150 nebo 177 k. Základní modely jsou dodávány se standardním uspořádáním 2WD, ale nejnovější zprávy také naznačují verzi 4 × 4.

✓ Můžete také zkontrolovat:

OPEL ZAFIRA ALL-ELECTRIC

Jak pravděpodobně víte, budoucí strategie společnosti Opel je především o elektrifikaci. Očekává se, že všechny modely této řady budou mít elektrickou verzi do roku 2024. Údajně bude nový Opel Zafira jedním z prvních modelů, které tento model obdrží v roce 2021 . Přesné podrobnosti o tomto hnacím ústrojí bohužel ještě nejsou k dispozici a v tomto okamžiku nebudeme spekulovat. Nedávné zprávy však naznačují, že plně elektrická verze bude připravena k počátečnímu spuštění spolu s dalšími verzemi.

DATUM UVOLNĚNÍ A CENA

Očekáváme Opel Zafira 2021 příští rok, přestože přesnější datum je stále záhadou. Pokud jde o cenu, očekává se, že základní modely budou stát přibližně 34 000 eur. 

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis