OPEL ZAFIRA 2021: technická data, cena, datum vydání

Od doby, kdy byl Opel součástí skupiny PSA, prošel Opel radikálními změnami. Mnoho modelů proto nikdy nebude stejné. Nový Opel Zafira 2021 bude dokonalým příkladem. V minulosti to bylo rozpoznatelné MPV, které mělo docela dobrou rovnováhu mezi funkčností a ovladatelností. Nový model bude něco úplně jiného. Kromě toho se změní název a vše ostatní. Nový model bude spíše osobním automobilem než MPV. Samozřejmě používáme zcela novou mechaniku, včetně řady motorů.

OPEL ZAFIRA 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

REDESIGN OPEL ZAFIRA 2021

Nadcházející redesign přinese spoustu novinek. Nejprve se dočkáme radikální změny, pokud jde o celkový design. Nový model bude dodávkou pro cestující, výrazně vyšší a výrazně větší než předchozí model. Chystáme se vidět tři verze z hlediska délky a vnitřní konfigurace, ale tři verze budou mít výšku menší než 75 palců, což je v Evropě vzhledem ke standardním rozměrům garáže nesmírně důležité. Pokud jde o mechaniku, nový model bude jezdit na známé platformě EMP2 společnosti PSA. Tato architektura je vysoce modulární, takže není divu, že podtrhuje téměř všechny modely francouzské automobilky. V tomto konkrétním případě uvidíme většinu podobností s Toyota ProAce. To se týká také estetiky, i když Opel Zafira 2021 přijde se svou vlastní tváří.

INTERIÉR

Jak již bylo zmíněno dříve, nový Opel Zafira bude k dispozici ve velikostech v roce 2021 . To určuje interiér každého modelu. Nejmenší verze bude konkurovat kompaktním MPV a její hlavní výhodou by měla být špičková kapacita, která pojme až 9 cestujících. Větší verze nenabízí mnohem více sezení, ale zaměřuje se na pohodlí a je jakýmsi luxusním VIP vozidlem.


OPEL ZAFIRA 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

MOTORY OPEL ZAFIRA 2021

Jak můžete předpokládat, Opel Zafira v roce 2021 bude vybaven známými motory PSA. Zaměří se samozřejmě na dieselové agregáty. Základní modely budou vybaveny menším 1,6litrovým motorem HDi, který bude k dispozici v různých počátečních verzích od 95 do 120 k. Očekáváme také známý 2,0litrový motor HDi, který bude k dispozici ve dvou základních verzích s výkonem 150 nebo 177 k. Základní modely jsou dodávány se standardním uspořádáním 2WD, ale nejnovější zprávy také naznačují verzi 4 × 4.


✓ Můžete také zkontrolovat:

OPEL ZAFIRA ALL-ELECTRIC

Jak pravděpodobně víte, budoucí strategie společnosti Opel je především o elektrifikaci. Očekává se, že všechny modely této řady budou mít elektrickou verzi do roku 2024. Údajně bude nový Opel Zafira jedním z prvních modelů, které tento model obdrží v roce 2021 . Přesné podrobnosti o tomto hnacím ústrojí bohužel ještě nejsou k dispozici a v tomto okamžiku nebudeme spekulovat. Nedávné zprávy však naznačují, že plně elektrická verze bude připravena k počátečnímu spuštění spolu s dalšími verzemi.


OPEL ZAFIRA 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

DATUM UVOLNĚNÍ A CENA

Očekáváme Opel Zafira 2021 příští rok, přestože přesnější datum je stále záhadou. Pokud jde o cenu, očekává se, že základní modely budou stát přibližně 34 000 eur.