Peugeot 308 SW 2022: technická data, cena, datum vydání

Společnosti byl představen nový Peugeot 308 SW 2022 . Nová generace kompaktního rodinného vozu Peugeot je již realitou a přináší s sebou velmi důležité novinky. Praktičtější a bezpečnější než kdy dříve konečně využívá elektrifikaci se dvěma důležitými plug-in hybridními variantami.

Čekání je u konce. Třetí generace Peugeotu 308 SW je již realitou a je tady. Krátce poté, co jsme se seznámili s novým Peugeotem 308 s karoserií pětidveřového hatchbacku, je čas na nejpraktičtější a nejznámější alternativu, jakou můžeme v nabídce najít. Model, který se přizpůsobí nové době. Časy, ve kterých jsou hlavními hrdiny elektrifikace, konektivita a automatizace.


Oproti předchozímu modelu je změn četné. 308 SW přebírá nový designový jazyk Peugeotu a těží z nejnovějších technologických pokroků francouzské značky. Je to nastavení, které bude znamenat komerční vývoj jednoho z nejrelevantnějších kompaktních rodinných vozů, které v Evropě najdeme. Pojďme si rozebrat všechny klíče.

Vnější design

Po estetické stránce jsou změny oproti předchozímu modelu velmi radikální. Na   n ew generace 308 SW 2022   vypadá dynamický, elegantní a moderní. Rozhodující je pro to designový jazyk, který Peugeot ve svých nových modelech používá a který jsme poznali již u nové 308. Vzhled nepřekvapí, připomíná totiž pětidveřovou.


Veškerou pozornost musíme věnovat bokům a zádi. Nová 308 SW ukazuje svou osobnost na obou stranách. Konstrukce rámu bočního okna má větší sklon než střecha. Vzadu vynikají full LED světla štíhlým designem a horizontálním uspořádáním. Během výrobního procesu jsme se snažili optimalizovat proudění vzduchu pro lepší aerodynamickou penetraci.

Existuje také mnoho možností přizpůsobení. Tělo nového 308 SW je k dispozici v sedmi barvách: modrá Avatar, červená Elixir, bílá Pearl, bílá Banquise, šedá Artense, šedá Platinum a černá Nera Pearl Black. Máme také výběr designů kol ve velikostech od 16 do 18 palců. A jak je zřejmé, přináší s sebou nové logo Peugeot.


Interiér Peugeot 308 SW 2022

Pokud ponecháme venku stranou, když se odvážíme dovnitř, budeme obklopeni prostředím, kde je vdechováno teplo a pohodlí. Musíme vycházet z premisy, že nová 308 SW je založena na rozšířené verzi platformy EMP2, což znamená zisk místa jak pro cestující na zadních sedadlech, tak pro kufr. Navíc, a jak si rozebereme dále v tomto článku, použití této architektury umožnilo vsadit na elektrifikaci.

✓ Můžete také zkontrolovat:Důraz je kladen na nový i-cockpit. Máme kompaktní designový volant a za ním 10palcový digitální přístroj. Ve středové konzole se nachází 10palcová dotyková obrazovka, která funguje jako „nervové centrum“ pro ovládání nového informačního a zábavního systému. Zvýšila se také konektivita, protože lze využívat různé digitální online služby a také Android Auto a Apple CarPlay.

Oproti předchozímu modelu byla navýšena technologická výbava, jak to jinak nešlo. Některé detaily tohoto vybavení jsou bezdrátová nabíječka pro kompatibilní mobilní telefony, připojení USB Type-C a nový balíček Drive-Assist 2.0 sestávající z nových a pokročilých asistenčních systémů řidiče. Adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go, asistent pro udržení v jízdním pruhu, poloautomatická změna jízdního pruhu, včasné doporučení rychlosti a úprava rychlosti v zatáčce.

Oblast motoru

Ani v mechanické oblasti se nekoná žádné překvapení. Nová generace 308 SW 2022 bude představena ve spolupráci s mechanickou nabídkou, která následuje po pětidveřovém modelu. Na výběr jsou benzinové a naftové motory a také dvě plug-in hybridní varianty. Pojďme do detailu.

Benzinová řada zahrnuje výběr ze dvou 1,2litrových tříválcových motorů PureTech s výkony 110 k, respektive 130 k. Jako vznětový motor je k dispozici 1,5litrový motor BlueHDi o výkonu 130 k. Podle zvoleného motoru najdeme šestistupňovou manuální převodovku nebo možnost rozhodnout se pro osmistupňovou automatickou převodovku. Všechny motory jsou mimochodem s pohonem předních kol.

Pro milovníky elektrifikace a udržitelné mobility byly představeny dvě plug-in hybridní varianty. Základní s názvem Hybrid 180 e-EAT8 a vyšší Hybrid 225 e-EAT8. V nejlepším případě dosahuje elektrický dojezd po cyklu WLTP 60 kilometrů. Jádrem je 12,4 kWh lithium-iontová baterie.

Uvedení na trh a výroba nového Peugeotu 308 SW 2022

První jednotky nového 308 SW budou dodány jejich příslušným vlastníkům na začátku příštího roku v roce 2022. Výrobní proces bude probíhat v zařízeních, které má Stellantis v Mulhouse (Francie). Značka počítá s tím, že v závislosti na trhu bude možné dokončit proces nákupu online prostřednictvím webových stránek. Španělsko je jednou ze zemí, kde se dá koupit online.

V programu Peugeot je nový 308 SW výzvou, aby sehrál vedoucí roli, protože musí konkurovat tak důležitým modelům, jako jsou SEAT León Sportstourer a Ford Focus Sportbreak. Se svou elektrifikovanou mechanikou se také staví jako atraktivní alternativa k nejlepším plug-in hybridním SUV v segmentu C.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)