Polestar 5 2024: specifikace, cena, datum vydání

Studie Polestar Precept je naplánována na rok 2024 Polestar 5 přejít do sériové výroby. Dceřiná společnost Volvo doprovází přestavbu ze studie na sériový vůz sérií na YouTube. Zde je to, co víme o dojezdu a potenciální ceně plně elektrického grand toureru.

Každý, komu byla studie Polestar stejně vzrušující jako nám, může nyní začít šetřit: Jak potvrzuje generální ředitel Thomas Ingenlath, plně elektrický Gran Tourer se má dostat do sériové výroby. Dokáže sériový model, který nese název Polestar 5 a bude uveden na trh v roce 2024, zachovat odvážný design? Odpověď přináší nová YouTube série dceřiné společnosti Volvo „Precept: From Concept to Car“, ve které značka doprovází přestavbu studie Precept na sériový model.

Polestar 5 2024: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Designéři se chtějí držet designu, který se od známých modelů 1 a 2 vizuálně liší. Stále silně vycházejí z designu mateřské značky Volvo. Světelný podpis „Thorovo kladivo“ byl v Preceptu přepracován a je rozdělen na dva. Zvláštnost: Chybí stylizovaná maska ​​chladiče – zde je prostor pro lištu se senzory a kamerami, kterou Polestar nazývá „SmartZone“.

Na rozdíl od trendu zneviditelnit takovou technologii, Polestar dokonce jednotlivé prvky označuje. Nápadná je především přední kapota s integrovaným křídlem, které má zvláště efektivně řídit vítr kolem vozu. Propracovanou aerodynamiku zlepšují i ​​kamery, které nahrazují vnější zpětná zrcátka. Na skleněné střeše Polestar Precept (2024) je takzvaný Lidar pod (Light Detection and Ranging), který asistenčním systémům dodává přesná data o prostředí – například pro autonomní řízení. Polestar dokonce jednotlivé prvky označuje.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nápadná je především přední kapota s integrovaným křídlem, které má zvláště efektivně řídit vítr kolem vozu. Propracovanou aerodynamiku zlepšují i ​​kamery, které nahrazují vnější zpětná zrcátka.

Polestar 5 2024: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Polestar 5 půjde do sériové výroby v roce 2024

Vnitřní prostor Polestaru 5 (2024) by měl být i přes elegantní siluetu a velkou baterii v podběhu velkorysý – díky rozvoru 3,1 metru. Interiér přidružené pracovny se také vyznačuje mnoha prvky vyrobenými z recyklovaných materiálů. Sedadla jsou 3D vyrobena z recyklovaných PET lahví, zatímco čalounění a opěrky hlavy jsou vyrobeny z recyklovaného korkového vinylu. Na koberce jsou použity recyklované rybářské sítě, zatímco vnitřní panely a opěradla jsou vyrobeny z lněného kompozitního materiálu Bcomp.

Polestar 5 2024: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Ten údajně přináší až 50procentní úsporu hmotnosti oproti běžným materiálům. Kokpitu dominují dvě obrazovky propojené světelným rámem. Přístroje se zobrazují na 12,5palcovém displeji. Nový informační a zábavní systém značky, vyvinutý v úzké spolupráci se společností Google, se ovládá prostřednictvím centrálního 15palcového dotykového displeje Polestar Precept (2024). Vzrušující: Díky technologii sledování očí lze obrazovky ovládat také jedním pohledem.