Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Každá verze vozů prestižní značky Porsche je předmětem četných diskuzí a komentářů. Nový model crossoveru SUV ve stylu kupé Porsche Cayenne Kupé 2022 nebyla výjimkou.

Vůz střední třídy prémiového segmentu se v nominaci po faceliftu umístil v modelové řadě společnosti jako nejsportovnější vůz s jízdním komfortem reprezentativního sedanu a plným terénním potenciálem.

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cílovým profilem kultovní novinky jsou společensky aktivní a finančně zabezpečení řidiči různého věku, kteří preferují sportovní styl jízdy. Crossover nové generace se od svých slavných předchůdců liší proporcionální kombinací tradičního stylu značky a originálního uspořádání a designových řešení.

Mimo

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Porsche Cayenne ve tvaru kupé modelového roku 2022 si na fotografiích reklamních plakátů zachovalo svůj vzhled typický pro konfiguraci crossover pouze po středové sloupky bočních oken. Zadní segment karoserie je spojen spíše s designem docela špičkového sportovního vozu. Na přední straně novinky je vidět:

 • aerodynamická konfigurace kapoty doplněná podélnými reliéfy;
 • LED bloky ve tvaru kapky nebo vysoce kvalitní matricová optika;
 • velkoplošné mřížky bezrámové masky chladiče a bočních difuzorů vzduchu;
 • Kompaktní formát vstupu ventilačního vzduchu integrovaného v mírně vyčnívajícím nárazníku.

Navzdory nedostatku jasných dekorativních akcentů na přední straně, nejvýraznější perspektivě, vypadá nová karoserie elitního crossoveru tak elegantně a reprezentativně, jak je to jen možné.

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Legendární pětidveřový vůz při pohledu z boku zaujme dynamickou svažující se střechou fastback, tmavým leskem rámu a sloupků bočních oken, polooválnými zrcátky a sadou stupňovitých reliéfů karoserie.

Přítomnost skutečného terénního potenciálu nové verze prestižního crossoveru lze snadno rozpoznat podle vysoké světlé výšky a kompaktních převisů, stejně jako terénního příslušenství a průměru černých 18palcových kol.

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nejpozoruhodnější je přepracování zadní části karoserie. V seznamu aktualizací:

 • sportovní, mírnější sklon zadního prosklení;
 • LED propojka se zajímavou konfigurací a exkluzivní grafikou zadních LED světel;
 • expresivní reliéfy křížových vln na svislém víku zavazadlového prostoru;
 • širokým nárazníkem s plošinou pro SPZ a dvojicí kompaktních mlhovek.

V bočních výřezech metaloplastového bodykitu jsou dvě výfukové trubky velkého kalibru. Spekuluje se, že Porsche Cayenne Coupe 2022 má všechny důvody k tomu, aby si ve své kategorii připsalo status Car of the Year.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Maximálně pohodlný čtyřmístný interiér je obložen kvalitními materiály a vybaven vyspělou technickou a elektronickou výbavou. Konstruktéři věnovali zvláštní pozornost rozšiřování funkčnosti možností komponentů, zejména řídicích systémů a bezpečnosti silničního provozu.

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
 • Přední panel si zachoval digitální imitaci analogového úhledného se třemi ciferníky, klasické rozložení doplněné ovládacími tlačítky na odlehčeném volantu.
 • Ve vrcholné verzi byla zvětšena úhlopříčka multimediálního displeje instalovaného v konzoli z 10 na 12 palců.
 • Sklon širokého a nízkého tunelu zjednodušuje přístup k joysticku řazení automatické převodovky a standardním organizérům. Paralelně sklopná loketní opěrka slouží jako kryt objemového prostoru chladničky.

Přední, pohodlná a ergonomicky profilovaná sedadla první řady s koženým čalouněním, rozšířeným seznamem nastavení, jsou vybavena vyhřívacími a ventilačními okruhy a také vibračním masážním okruhem.

V různých modifikacích sedadel druhé řady je instalována sada dvou samostatných křesel nebo třímístná pohovka se sklopnou měkkou područkou. Nastupování a silniční provoz jsou téměř totožné s pilotními sedadly, ale vysocí cestující mohou pociťovat určité nepohodlí kvůli vysokému tunelu a nízkému stropu, který se svažuje dolů k zádi.

Konstrukce zadních sedadel poskytuje možnost rychlé přeměny, nutné pro 2,5násobné zvětšení objemu 600litrového kufru. Rezervní kolo umístěné ve výklenku podlahy nemá vliv na kapacitu kufru.

Technická charakteristika

Rozměry prémiového crossoveru v konfiguraci kupé byly upraveny v proporčních parametrech LWH: 4931 x 1983 a 1676 mm. Model nové generace je založen na modulárním vozíku MLB Evo.

Rozvor a světlá výška pohonu všech kol jsou 2895/210 mm. Světlá výška modifikace se vzduchovým odpružením se pohybuje v rozmezí 190-254 mm.

Porsche Cayenne Coupe 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nabídka zahrnuje plynové turbomotory o objemu 3 a 4 litry, s výkonem 300 k / 450 Nm, 440 k / 550 Nm a špičkový motor s 550 k / 770 Nm. Nabídka motorů je vybavena osmipásmovým automatem řady ZF.

Testovací jízda potvrdila dynamické chování při rozjezdu během 6-3,9 s, maximální rychlost 243-286 km/h, spotřebu paliva v proměnlivých jízdních podmínkách 9,2-11,3 litrů.

možnosti a ceny

Nové Porsche Cayenne Coupé modelového roku 2022 bude na ruské trhy dodáváno ve třech modifikacích. S přihlédnutím k funkčním charakteristikám komponentní výbavy se očekává cena od 6 do 12 tisíc eur.

konkurentů

Na vrcholu seznamu skutečných uchazečů identifikovaných odborníky: BMW řady 2, Mitsubishi Pajero , Audi Q8 a terénní verze Lamborghini.