Porsche Cayenne GTS 2021: technická data, cena, datum vydání

Nové Porsche Cayenne GTS 2021 je výkonné SUV, které představí řadu aktualizací. Pokud pro vás běžné Cayenne a Cayenne Coupe nejsou dostatečně agresivní, je tento model skutečným obchodem. Společnost Porsche oznámila, že pro řadu Cayenne uvede dvě varianty, Cayenne GTS a Cayenne GTS Coupé. Vysoce sportovní SUV vypadá atraktivněji a agresivněji než základní model.

Podle zpráv nahradí výrobce stárnoucí motor V6 výkonným 4litrovým hnacím ústrojím twin-turbo V8. Kromě vynikajícího vnějšího designu se kabina tohoto SUV bude od běžného velmi lišit. V zásadě můžeme očekávat více standardních technologií a větší bezpečnost.

Porsche Cayenne GTS 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Styling Porsche Cayenne GTS 2021

Nové Porsche Cayenne GTS 2021 je v současné době nejlépe vypadajícím SUV na trhu. Všechny modely GTS obsahují verzi kupé, která se liší od běžné. Nejprve máme, že výrobce použil hodně zčernalých prvků, od LED světlometů až po obložení oken.

Připravované Porsche Cayenne GTS 2021 také obsahuje přepracované koncovky výfuku, které jsou hlasitější než dříve a mají stejný tvar zadního světla LED jako model Macan. Design je navíc standardně dodáván s tmavě zbarvenými světly a saténově černými 21palcovými koly.


Porsche Cayenne GTS 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kabina vypadá sportovně

Uvnitř vypadá nejnovější Porsche Cayenne GTS 2021 luxusně a moderně. Stejně jako běžný model nabízí i nový GTS spoustu prostoru. Uspořádání zůstává stejné a do tohoto modelu se dvěma řadami sedadel se vejde pět cestujících. Vysoce kvalitní materiály, jako je Alcantara® na čalounění stropu, středy sedadel, loketní opěrky středové konzoly a dveře potvrzují, že nejde o běžné SUV. Všechno uvnitř působí sportovně. Pohodlí a podpora jsou zaručeny a GTS přichází s osmipolohovými sportovními sedadly.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Loga GTS lze vidět po celé kabině, např. B. na předních dveřích, prahech dveří, tachometrech a opěrkách hlavy. Ve srovnání s modelem turbo jsou hlavními rozdíly u modelu GTS textilie a černá kůže, stejně jako volant potažený Alcantarou.

Porsche Cayenne GTS 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Jak rychlý je Porsche Cayenne GTS 2021?

Pod kapotou bude Porsche Cayenne GTS 2021 používat výkonný 4litrový dvouválec s pohonem V8. Na rozdíl od předchozího modelu, který je vybaven motorem V6 a produkuje 434 koní, má nový model výkon 454 koní a točivý moment 457 lb-ft. Podle informací, které jsme obdrželi, bude nadcházející model s tímto motorem schopen běžet z 0 na 62 za 4,5 sekundy.


Zajímavé je, že nové Porsche Cayenne GTS dosahuje rychlosti 168 MPH. Další významná změna zahrnuje nový podvozek, který snižuje jízdu, a Porsche Torque Vectoring Plus. Kromě toho je GTS vybaven standardní osmistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic S a pohonem všech kol Porsche Traction Management.

Porsche Cayenne GTS 2021: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik bude Porsche Cayenne GTS 2021 stát?

Nové Porsche Cayenne GTS 2021 vypadá agresivně a jedinečně. Na druhou stranu společnost Porsche oznamuje, že se modely Cayenne GTS a Cayenne GTS Coupé očekávají v amerických prodejnách na podzim. Vyvolávací cena modelu Cayenne GTS 2021 je 107 300 eur, zatímco GTS Coupé stojí 110 500 eur. Obě ceny jsou bez dodávky 1350 EUR.