Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

Na začátku třetí dekády 21. století provádějí inženýři německé značky Porsche systematický restyling všech nejoblíbenějších modelů. V rámci tohoto programu byl představen vlajkový liftback společnosti Porsche Panamera 2022 , téměř připraven k výrobě na montážní lince. Světlý a agresivní vůz právě prochází finálními testy a již brzy bude moci potěšit fanoušky značky brutálním designem, velmi pohodlným a bohatým interiérem a vylepšenými charakteristikami motorového prostoru. I přes mírně zvýšené náklady si vůz jistě najde svého kupce, který se chce v proudu prosadit a řídit opravdu kvalitní vůz.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

Mimo

I fotografie navozují dojem světlého, originálního a brutálního vzhledu novinky. Vůz se vyznačuje aerodynamickými liniemi, stylovým osvětlením a zajímavými systémy sání vzduchu, ve kterých je snadno a nepostřehnutelně cítit duch značky.

Největších změn doznala přední část nové karoserie. Je stále posazený nízko, ale jeho délka a šířka jsou stále působivé. Pod ostře skloněným, zakřiveným sklem je obrovské víko kapoty s podélným reliéfem, který se mírně svažuje k vozovce. Obrovské kapkovité světlomety s vysoce kvalitní LED výplní dotvářejí vzhled a body kit těsně pod ním obsahuje „beztížný“ systém sání vzduchu, několik aerodynamických vložek, platformu pro poznávací značku a stylový, mírně vyčnívající „ret“. dole.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

Profil Porsche Panamera 2022 se změnilo jen nepatrně. Pod obrovskou proudnicovou střechou se skrývala docela skromná postava okna s tenkým černým lemováním a malými sloupky. Obrovská zaoblená zrcátka, kliky dveří zapuštěné do karoserie, stejně jako agresivní kolébkové panely a obrovské kulaté podběhy kol, které pojmou 20–21palcová kola s mírně aktualizovaným vzorem, dobře zapadají do aerodynamických obrysů reliéfu.

Vzadu působí novinka velmi sportovně díky velmi úzké zádi s masivním spoilerem, který ukrývá mírně skloněné okno v chromovaném rámu. Dole, nad nápisem Porsche Panamera, je řada LED brzdových světel, která se na okrajích rozšiřují do stylových „okvětních lístků“ zadních „Dimensions“. Hlavní část víka kufru obsahuje dobře viditelný reliéf včetně prolisu pro SPZ. A velkými rozměry se nelišící bodykit obsahuje mnoho plynulých přechodů, ve kterých se skrývají mlhové lišty, parkovací senzory, ale i difuzor se čtyřmi do párů spojenými chromovanými kulatými výfukovými svody.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vnitřní

Uvnitř nové Porsche Panamera 2022 vše vypadá „slavnostně vznešeně“: elegantní dokončovací materiály, včetně vysoce kvalitní kůže, Alcantary, leštěných hliníkových vložek a plastu příjemného na dotek, množství jízdních asistentů v různých podmínkách vozovky a také vylepšený zábavní komplex.

✓ Můžete také zkontrolovat:

kontrolní a řídící orgány

Vzhledem k tomu, že generační obměna modelu teprve přijde, většina nových ovládacích prvků již byla testována na jiných modelech značky. Velký pohodlný volant do auta se značkovým kulatým středem a mnoha tlačítky na bočních paprskech byl vypůjčen z elektromobilu Taycan a palubní deska se stylovým otáčkoměrem, rychloměrem a palubním počítačem pochází z předchozí generace Panamery. Uprostřed konzole pod značkovým chronometrem je vyzdoben mírně přepracovaný multimediální displej a hned pod ním začíná vysoký, široký středový tunel.

Mezi zmíněný prvek patří deflektory ventilačního systému, technický panel se stylovým voličem převodovky a několik dotykových touchpadů. V malém výklenku tunelu pod závěsy najdete organizér a držák na poháry a vše končí loketní opěrkou, ve které je umístěna chlazená odkládací přihrádka.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

sedadla a kufr

Auto je sice podle pasu pětimístné, ale pohodlnější bude pro čtyři řidiče – bez ohledu na pohlaví a typ postavy. Každé křeslo je čalouněné měkkou kůží, obsahuje pevnou výplň s funkcí „paměť“ a má velmi pohodlný tvar. Přední řada má sportovní bederní-boční podporu, vyhřívání, masáž a ventilaci.

Cestující ve druhé řadě mají přístup k autonomní klimatizaci, elegantní loketní opěrce a multimediálním monitorům na zadních sedadlech.

Zavazadlový prostor je docela působivý i na liftback: téměř 500 litrů ve složeném stavu a 1300 litrů při sklopené druhé řadě.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

Technická charakteristika

Nový „Trolley“ MSB umožňuje použití různých typů motorů včetně hybridního motoru pro 560 „koní“ ve více než 5 metrů dlouhém Porsche Panamera 2022. Benzínové verze vozů mají elektrocentrály o objemu 2,9-4 litrů s návratem 330 až 630 sil. Pohon může být zadní nebo plný, ale převodovka je bezesporu osmistupňová „automat“.

Nepotřebujete ani zkušební jízdu, abyste pochopili, že auto dokáže velmi rychle akcelerovat, přitom se v něm můžete pohodlně pohybovat bez ohledu na dopravní podmínky. Platí se za komfort – vysoká spotřeba paliva a časté nároky na údržbu.

Porsche Panamera 2022: specifikace, cena, datum vydání

možnosti a ceny

Ve Starém světě je vůz nabízen minimálně ve třech stupních výbavy, přičemž každý z nich lze upgradovat dokoupením dalšího vybavení. Cena první verze je 100 000 rublů, pro nejpokročilejší verzi potřebujete více než 160 000 rublů.

zahájení prodeje

V evropských zemích bude prodej nových položek zahájen koncem léta 2022, ale o datu vydání v Rusku se stále nemluví.

soutěžní modely

To auto nemá tolik spolužáků, většinou tohle Audi A8 a Kia Quoris.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis