Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání

V důsledku pokračující vysoké poptávky po crossoverech německá značka Porsche rychle implementovala první restyling elektrického sedanu prestižní značky, který bude uveden na světový trh v roce 2022 pod názvem Porsche Taycan.

V druhé interpretaci novinka ve svém designu kombinuje rozpoznatelné detaily klasického závodního stylu s praktičností a funkčností. Cílovou skupinou seriózního čtyřdveřového vozu jsou mladí, převážně městští řidiči, kteří ve své soukromé dopravě oceňují pohodlí, bezpečnost a dodržování ekologických norem.

Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mimo

Nový model elektrického Taycanu modelového roku 2022 se od klasické značkové trojky opticky téměř neliší. Skladem – vynikající aerodynamika obrysu těla, pokročilé vlastnosti salonu, technické a elektronické vybavení, řada úspěšně realizovaných designových a dispozičních řešení.

Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na fotografii v nejvýhodnější čelní projekci ukazuje elektromobil nové generace:

 • strmá kapota a zvýšené přední blatníky;
 • oválná konfigurace kombinovaných bloků multifunkční přední optiky;
 • vertikálně štěrbinové difuzory pro odvětrávání předních brzdových kotoučů.

Závodní styl dominuje designu masivního aerodynamického nárazníku a jemně zdobeného spodního ventilačního kanálu. Složení přídě dotváří kompaktní bodykit. Navzdory nedostatku jasných dekorativních akcentů vypadá nová verze elitního elektrického vozu velmi reprezentativně.

V méně světlé a expresivní perspektivě profilu se nová plnohodnotná karoserie liší od stejného typu sedanů prodlouženou kapotou, sportovně nízkou světlou výškou, dynamicky reliéfními bočními panely a objemnými podběhy kol s exkluzivními 20palcovými koly.

Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ve vlastnostech uspořádání bočních panelů nového elektromobilu:

 • ve větší míře linie střechy svažující se směrem ke kufru, typičtější pro hatchbacky;
 • obloukové dvoudílné zasklení oken a bezrámových dveří;
 • panoramatické zrcadlo;
 • vertikální uspořádání výstupních difuzorů.
Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Design zadní části karoserie je převzat z 19. modelu bez výraznějších změn. Za přítomnosti velkého zadního prosklení, osvětleného mostu kompaktních světlých a brzdových světel s LED umístěním, maloformátového víka kufru a výkonného plastového bodykitu s dvojicí mlhových světel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Stavba karoserie postrádá prvky agresivního stupňovitého terénu, přesto vzhled Porsche Taycan 2022 instinktivně dynamika velkého predátora připraveného vrhnout se.

Vnitřní

Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Interiér podmíněně pětimístné kabiny vykazuje kvalitní zpracování, moderní vybavení pro nejvyšší nároky, ergonomii a komfort sezení.

 • Funkčnost ovládání pro aktivaci a nastavení možností komponent je přiřazena tlačítkům digitálního tříciferného přístroje a multifunkčního volantu, jakož i dotykové ploše 10palcového multimediálního informačního displeje na středové konzole.
 • Tunel těsně přiléhající k palubní desce je vybaven monochromatickým 8palcovým displejem pro ovládání klimatizace v kabině a sadou organizéru doplněnou o prémiové doplňky. Pod loketní opěrkou je prostorná komora, která pracuje v režimu topení i chlazení.
Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Dokonale profilovaná a maximálně bezpečná sedadla pilotů jsou vybavena plnou příčnou bederní opěrkou, rozmanitým nastavením, systémy vyhřívání a ventilace, třístupňovou vibrační masáží.

Zadní pohovka je naformátována na tři sedadla, ve skutečnosti se úzké středové sedadlo používá spíše jako pohodlná loketní opěrka. Vysocí jezdci se mohou cítit trochu nepohodlně kvůli nízkému stropu.

Objem předního kufru je lehce přes 80 litrů, objem zadního kufru je 366. Konstrukce karoserie neumožňuje navýšení kapacity z důvodu částečné montáže opěradla pohovky.

Technická charakteristika

Poměrem vnějších rozměrů 4963 x 1966 a 1381 mm patří elektromobil Porsche Taycan 2022 do kategorie luxusních sedanů. Ve vlastnostech návrhu a rozvržení nové verze:

 • zásadně nové „vozové“ OOP;
 • Podvozek s pohonem všech kol se dvěma převodovkami a rozvorem 2900 mm;
 • Vzduchové odpružení s proměnnou světlou výškou 108-150 mm;
 • sada jedno- a dvoupákových stabilizátorů, aktivních systémů a elektronických asistentů přispívajících k bezpečnosti jízdy.
Porsche Taycan 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Základní model sedanu Prestige pohání dva elektromotory o celkovém výkonu 625 koní/850 Nm. Zdrojem energie je modulární akumulátor s energetickou kapacitou 93,4 kWh. Standardní doba nabíjení v domácí síti je 11 hodin, na značkové nabíjecí stanici se kapacita baterie obnoví o 80 % za pouhých 23 minut.

Testovací jízda potvrdila časový interval pro dosažení první stovky 3,2 s, maximální rychlost je až 260 km/h, dojezd na jedno nabití je 450-475 km.

možnosti a ceny

V nové inkarnaci je nové Porsche Taycan modelového roku 2022 nabízeno v základních a špičkových modifikacích s indexem S, cena je 110 000 eur.

soutěžní modely

V segmentu prestižních sportovních sedanů Bentley Continental Flying Spur, BMW M6 Gran Coupé, Mercedes-Benz CLA 45 AMG, Audi a tron GT a Jaguar XFR nejvyšší pozice.