Porsche Taycan Cross Turismo 2022: technická data, cena, datum vydání

Rodina elektromobilů Porsche Taycan donedávna zahrnovala pouze sedany. 4. března však německý výrobce představil další modelovou formaci – kombi s terénním bodykitem Cross Turismo. Oproti čtyřdveřovému modelu je nová verze Taikanu praktičtější a lépe přizpůsobená pro jízdu po polních cestách.

Vlastnosti vnějšího vzhledu

Nové Porsche Taycan Cross Turismo 2022 se od sedanu liší prodlouženou zádí s pevným spoilerem na víku zavazadlového prostoru. Standardně je kombi vybaveno plastovými panely na prazích a podbězích, při objednání off-roadového paketu jsou boční hrany nárazníků opatřeny černými panely. Pro tento model jsou volitelně k dispozici střešní ližiny a speciální střešní nosič (výkonná verze je určena pro rychlost až 200 km/h). No a na záď vozu můžete nainstalovat i nosič zavazadel na tři jízdní kola, který ani při plném naložení nepřekáží při otevírání pátých dveří.

Aerodynamický tvar karoserie nového Cross Turismo je o něco horší než u sedanu – koeficient odporu vzduchu je 0,26-0,27 ve srovnání s 0,22-0,25. Ráfky mají průměr 19 nebo 20 palců, v závislosti na úpravě. K dispozici jsou čtyři barevné varianty brzdových třmenů: K dispozici v černé, červené, bílé a žluté.

Cross kombi je o něco větší než základní čtyřdveřové. Verze 4 / 4S Cross Turismo jsou 4974 mm dlouhé, 1964 mm široké, 1409 mm vysoké; jejich rozvor je 2904 mm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Možnosti a kufr

Přední část pětidveřového vozu je sjednocena s přední částí sedanu. K dispozici je velký 16,8” digitální přístroj (se čtyřmi profily zobrazení) a dvě 10,9” duální obrazovky, z nichž jedna je pro spolujezdce. Ve spodní části středové konzoly se nachází další 8,4palcový displej pro dotykové ovládání palubních funkcí. Za příplatek je k dispozici projekční plátno a kompas na horní straně panelu (součástí off-roadového designového balíčku).

Sedan kombi je vybaven čtyřmi nebo pěti sedadly. Pro cestující ve druhé řadě se oproti sedanu zvětšila prostor pro hlavu o 36 mm. Zadní kufr Cross Turismo je také prostornější: verze 4 a 4S pojmou 446/1212 litrů zavazadel (se sklopenými zadními sedadly), verze Turbo a Turbo S – 405/1171 litrů. Objem přední přihrádky je 84 litrů.

Interiér modelu je částečně nebo zcela potažen kůží, v závislosti na kompletní sadě. Existuje ale také „ekologická“ verze čalounění Race-Tex. Na přání zákazníka lze na potah středové konzoly a výplní dveří použít dřevo, matný karbon, hliník nebo látku. Vyberte si z barevných schémat Black / Lime Beige, Blackberry, Atacama Beige a Meranti Brown.

Technické údaje Porsche Taycan Cross Turismo 2022

Všechny modifikace Taikana Cross Turismo jsou pohonem všech kol se dvěma elektromotory – jedním pro každou nápravu.

Nesporná trakční baterie s kapacitou 93,4 kWh se nabíjí doma pomocí palubního zařízení o výkonu 11 kW (standard) nebo 22 kW (volitelná výbava). Veřejné stejnosměrné svorky umožňují rychlé nabíjení baterie na cestách. Taková stanice o výkonu až 270 kW zvyšuje dojezd vozidla o 100 km za pouhých 5 minut a nabije se z 5 na 80 procent za 22 minut a 30 sekund.

Kromě standardních jízdních režimů sedanu má kombi speciální „terénní“ šotolinový režim. Při aktivaci se změní nastavení adaptivního podvozku PASM, systému vektorování trakce a pohonu zadní nápravy (zde dvoustupňová převodovka). Díky tomu se vůz lépe přizpůsobí jízdě po polní cestě. Komu by to nestačilo, je možné objednat volitelný podvozek se světlou výškou vyšší o 30 mm.

Datum vydání a cena Porsche Taycan Cross Turismo 2022

Prodej crossového vozu začíná v Evropě v létě za cenu 93 635 eur. Kupující si mohou vybrat mezi Taycan 4 Cross Turismo, Taycan 4S Cross Turismo, Taycan Turbo Cross Turismo a Taycan Turbo S Cross Turismo.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis