Renault Captur PHEV 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Podle francouzské webové zprávy se očekává, že faceliftovaný Renault Captur bude odhalen na konci roku 2023. I když jde většinou o facelift (nová kosmetika), interiér se může změnit, aby držel krok se současnými technologiemi, včetně 5G. Kromě PHEV bude podle zprávy k dispozici také mild hybrid.

Renault Captur PHEV 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Rendering budoucího Capturu na Auto Moto ukazuje změny na přední a zadní straně, zatímco boky obsahují změny na ráfcích. Vpředu render ukazuje novou sadu světlometů a přepracované DRL, které tvoří hladký tvar S, který přechází do nárazníku. Mřížka chladiče je také tenčí a obsahuje ve vybraných intervalech LED pásy, které tvoří tečkovanou čáru s logem, které je samo osvětleno.

Nárazník je osvěžen velkou vzduchovou přepážkou a bočními průduchy. Zadní nárazník byl také upraven tak, aby vypadal vhodněji pro použití v terénu. Zadní světla, i když jsou stále podobná aktuálnímu modelu, jsou propojena pruhem s osvětleným logem Renault uprostřed.

Renault Captur PHEV 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Vnitřní

Podle zprávy dojde uvnitř k menším změnám, zvláště když Renault již modernizoval svůj kokpit. Obrazovka infotainmentu by však mohla vidět více funkcí konektivity a potenciálně zavést konektivitu 5G. Renault by také mohl do směsi přidat více autonomních funkcí, aby zlepšil své hodnocení bezpečnosti pro Captur.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Renault Captur PHEV

Auto-Moto toho o specifikacích Capturu 2023 moc neříká. Naznačují však, že by Renault mohl upgradovat zážehové motory na mild hybridy s 12V nebo 48V systémy.

Renault Captur E-Tech PHEV pohání zážehový motor o objemu 1,6 litru doplněný dvěma elektromotory. Kombinovaný výkon motoru je 118 kW/160 k. Spalovací motor dokáže dodat točivý moment 144 Nm, zatímco elektromotory generují 205 Nm. PHEV má baterii o kapacitě 9,8 kWh, díky čemuž má Captur na čistě elektrický dojezd až 50 km. Podle tiskové zprávy Renaultu jej lze při pravidelném nabíjení využít pro většinu městských dojíždění. Když už jsme u toho, Renault dodává zákazníkům domácí wallbox, který dokáže auto nabít z 0 na 100 procent za tři hodiny.

Renault Captur PHEV 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Cena a uvedení na trh

Očekává se, že přepracovaný Renault Captur PHEV bude odhalen dříve než koncem roku 2023 a podle zprávy Automoto lze úplné spuštění očekávat na začátku roku 2024, přičemž uvedení na trh ve Spojeném království se očekává v roce 2024. Zpráva také naznačuje, že extra funkce a mírná inflace by mohly zvýšit cenu Capturu. Ve Velké Británii uvedl Renault v červnu 2021 na trh variantu Captur Iconic E-Tech Hybrid 145 Auto za 24 500 liber. PHEV je k dispozici ve stupních výbavy Iconic, S Edition a RS Line.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis