Renault Kadjar 2022: specifikace, cena, datum vydání

Vývoj druhé generace Renaultu Kadjar 2022 se blíží ke svému poslednímu spurtu. Kompaktní SUV Renaultu prochází zásadní přestavbou s jasným cílem držet krok s Peugeotem 3008 a Nissanem Qashqai, dvěma etalony v této kategorii. Objevte klíče k novému Kadjaru, když prostřednictvím replik ochutnáme, jak bude vypadat jeho design.

Renault se podílí na mnoha projektech. Není mezi nimi nic víc a nic míň než generační obměna jeho kompaktního SUV. Druhá generace Renaultu Kadjar bude brzy realitou. Vývojový proces značně pokročil a je již na pokraji finálního spurtu. Francouzská značka si je vědoma důležitosti segmentu C-SUV a rozhodla se proto dát se svým modelem více v sázku, aby mohla atakovat měřítka kategorie.

V posledních měsících jsme měli několik příležitostí   přiblížit se vývoji  nového Kadjaru 2022 prostřednictvím pozoruhodných pozorování prototypů. Nyní, když projekt vstupuje do závěrečné fáze, je ideální čas shromáždit všechny informace a zkontrolovat klíčové klíče nové generace, které se již rýsují na obzoru.

Rozsáhlá renovace pro Renault Kadjar 2022

Kadjar prochází kompletní rekonstrukcí. Vnější design, kabina, motory, technické vybavení atd. Na základě nejnovějších špionážních fotografií od našich fotografů a různých dostupných zpráv byly vytvořeny repliky, aby ilustrovaly tento článek a umožnily nám zjistit, jak bude nový Kadjar vypadat.

Oproti modelu, který stále najdeme u našich prodejců, jsou rozdíly markantní. Kadjar 2 převezme nový designový jazyk Renaultu. Filozofie designu, která zanechává měkké tvary, aby se vrátila k opaku. Rovné linie, hranaté plochy a zkrátka velmi výrazné rysy pro vyjádření vaší osobnosti.

Renault je odhodlán zaútočit přímo na Peugeot 3008 a Nissan Qashqai, dva skvělé reference, které popírají vedoucí postavení v segmentu kompaktních SUV. Interně je znám pod kódem „HHN“. Představí frontu, ve které bude hlavním hrdinou gril. Gril, který se přímo připojuje ke skupinám osvětlení ve tvaru písmene C. Na nárazníku budou vidět velké otvory pro přívod vzduchu.

Vzadu jsou nová zadní světla uspořádána vodorovně a protáhlá, aby umocnila pocit šířky. Zvýšená linie pásu, spárovaná se svažující se střechou a tvarem podběhů kol, jsou také rozhodujícími prvky pro velmi zajímavý celek. Nový Renault Mégane E-Tech Electric, dlouho očekávaný elektromobil Renaultu, měl obrovský vliv na proces návrhu.

Nový interiér Renault Kadjar

Mimo krabici, pokud bychom měli možnost vkročit do nového Kadjaru, rychle bychom se ocitli v technologickém prostředí. Bude to znamenat obrovský skok v oblasti konektivity a automatizace, přičemž bude těžit z nejnovějších pokroků skupiny Renault v těchto oblastech. Integruje nový informační a zábavní systém, který umožňuje využívání všech typů digitálních služeb. Jak digitální přístrojový štít, tak displej multimediálního systému tvoří jeden klíčový prvek, takže se řidič cítí obklopen digitálním prostředím.

Nekompromisní sázka na elektrifikaci

Pokud jde o mechanickou část nového Kadjaru, jak jsme zmínili v předchozích verzích, bez omluvy jde o elektrifikaci. Aktuální model je k dispozici pouze s konvenčními benzinovými motory. To se drasticky změní. Jednou z velkých novinek bude vzhled nového 1,2litrového motoru TCe od Renaultu. Blok zveřejněný v nové generaci Kadjaru.

Tento nový motor bude klíčem k budoucím hybridům Renault. Naftové motory nebudou. Vše se točí kolem benzínu. K dispozici nám však budou 48voltové lehké hybridní motory (MHEV) a hybridní varianty. Středem zájmu budou technologie E-tech a zásadní bude nově vyvinutý motor 1.2 TCe. V nabídce je také lehký hybridní motor 1,3 litru TCe 12 V.

Hlavním hrdinou bude pohon předních kol, ale místo se najde i pro modely 4 × 4. Dále bude možné volit mezi manuální převodovkou a automatickou převodovkou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový Renault Kadjar vdechne život rodině modelů

Plány Renaultu s novým Kadjarem jdou daleko za rámec pouhé generační obměny. Cílem je vytvořit skutečnou „Kadjar rodinu“. K dispozici bude podlouhlý model, jakýsi Grand Kadjar, který bude konkurovat Peugeotu 5008, a také varianta SUV kupé, aby přitáhla pozornost veřejnosti, která hledá sportovnější a dynamičtější image.

Na představení debutu nového Kadjaru zbývá ještě pár měsíců. Na první exempláře v našich dealerstvích si navíc budeme muset počkat do příštího roku 2022. Budeme bedlivě sledovat všechny novinky o tomto velmi důležitém projektu. A je to tím, že segment C-SUV tvoří velkou část prodeje automobilů v Evropě.

Renault přináší dynamičtější styl do Renault Kadjar 2022 vs 2021

Chcete-li získat zpět vhodnější místo, ten, kdo bude nyní ve Francii smolař, musí být lepší uvnitř i navenek.

Kadjar 2 proto bude nadále rozvíjet svůj současný styl. Aniž by šlo o revoluci, protože Renault se v současné době zaměřuje na kontinuitu designu, použije nejnovější stylistické kódy, které lze vidět zejména na předváděcím voze Mégane, a to jak vpředu s denním svícením pod světlomety, tak tam. se světelným pásem, který se táhne přes celou šířku vozidla.

Na druhou stranu, Kadjar 2 bude mít nárok na vnitřní revoluci, která dá obrazovkám hrdost, jako jsme mohli vidět první snímky budoucího Méganu a která bude mít podobu, jakou jsme mohli vidět u konceptu Morphoz. v roce 2020, zejména na úrovni středové konzoly.

Pokud současný Kadjar přikládá velký význam komfortu, jelikož jeho japonský bratranec Nissan Qashqai naopak jezdí, je výrazně méně dynamický než 3008 nebo nová Arkana. I zde je příběh filozofie. A kupující je často řidič, musíte lichotit svému egu, abyste dostali šek podepsaný.

Navzdory všemu zůstává Kadjar v roce 2021 velmi dobrým vozidlem, na které můžeme vzhledem k jeho současnému špatnému stavu a blížícímu se konci životnosti získat pěkné slevy.

Jakou verzi Renault Kadjar 2022 si vybrat?

Legrační otázka, že? Ve skutečnosti moc ne.

Aby Renault uvolnil místo pro Scénic, rozhodl se na rozdíl od svých konkurentů nabízet svůj Kadjar pouze na 5 místech. S vymizením kompaktního MPV (jako Space), které už není úspěšné, bude Kadjar poplatný mnohem více než ten současný.

5 nebo 7 míst

Budoucí SUV by mělo   nabídnout   tři karoserie s 5 a 7 sedadly  . Kromě klasického 5místného Kadjaru najdeme prodlouženou verzi, která nabízí 7 skutečných sedadel, stejně jako to již dělá jeho francouzský konkurent.

trhaný

Kromě dvou předchozích verzí je řada doplněna o novou verzi „Coupé“, která přímo konkuruje … Arkaně, dynamičtějšímu a sportovnějšímu vozu.

S jediným vozidlem dostupným v několika verzích, které postoupí do luxusní třídy, Renault nahradí jak současný Kadjar, tak Scénic a případně nechá opravit i některé zákazníky Koléosu.

Nové hybridní motory, ale žádný diesel v budoucím Renaultu Kadjar

Současný Kadjar na konci životnosti nemá nárok na hybridní pohony. Pro jeho výměnu bude situace velmi odlišná, protože bude představena nová generace motorů E-TECH.

Aliance požaduje, aby technicky nový Kadjar byl vždy založen na stejné architektuře jako Nissan Qashqai, konkrétně na platformě CMF ve verzi C/D (běžné pro segment C), ale tentokrát měla značka Diamond čas, aby se otočila. do skutečného Renaultu.

Pokud současná generace E-TECH vychází z originálního 1,6-atmosférického bloku od Nissanu, bude budoucí generace používat nový motor od Renaultu, 3-válec 1,2 litru (kódové označení HR12) spojený s psí spojkou (DB45) . Zatímco Renault měl převzít hybridní technologii Mitsubishi, automobilka změnila názor a využije její technologii. Oficiálně by technologie Mitsubishi nesplňovala budoucí standardy.

Renault doufá, že snížením kubatury bude i nadále získávat na spotřebě a tím i na emisích CO2. A jako bonus motor nabírá na výkonu, protože má být nabízen ve 200 koních. a dokonce ve 280 hp. v dobíjecí verzi a pohonem všech čtyř kol (usnadňuje přenos výkonu a točivého momentu) díky výkonu druhého motoru na zadních kolech, přeměňujícím jej na pohon všech čtyř kol.

Všimněte si, že i přes tento výkon to bude první model omezený na 180 km/h, což bylo oznámení od Lucy De Meo, které vyvolalo hodně hluku, víc, než si představoval, když promluvil ve čtvrtek 6.

Když motor 200 hp. by měl být nabízen, jakmile se dostane na trh v roce 2022, ale na dostupnost verze s výkonem 280 koní si musíte počkat do roku 2024.

Kromě tohoto nového motoru nabídne Kadjar blok 1.3 TCe ve verzích 140 a 160 k. vybavený mikrohybridizací, s manuální nebo automatickou převodovkou … Nissan Original CVT. Zdá se, že dvouspojková převodovka EDC není součástí tohoto bloku.

A není divu, že se nechystá žádná dieselová nabídka. Není nutně dobré vědět, že pro tento typ nabídky stále existuje zjevné publikum. Důkazem jsou prodeje 208 dieselů, kdy se bez něj Clio musí obejít…

Inscenace, která zůstane ve Španělsku

Stejně jako současná generace se i budoucí Kadjar bude vyrábět ve Španělsku v závodě Palencia. A to nebude vše, protože, jak jsme již prozradili, celý hybridní díl je plánován také ve Španělsku: převodovka věnovaná bloku E-ETCH se vyrábí v Seville, budoucí motor E-TECH HR12 je nyní věnované rostlině Valladolid.

Budoucnost Kadjar je plánována na rok 2022

Tento nový Kadjar bude veřejnosti představen na jaře 2022, pravděpodobně k prodeji během autosalonu – pokud se uskuteční – v létě nebo začátkem září 2022.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis