Rolls-Royce Phantom 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nová generace (osmá) britské značky luxusního sedanu byla představena v červenci dva tisíce sedmnáct. Rolls-Royce Phantom VIII je založen na hliníkové platformě, kterou výrobce popisuje jako „Architecture of Luxury“. Sedan je k dispozici ve standardní a dlouhé verzi.

Rolls-Royce Phantom 2022: Specifikace, cena, datum vydání

vnější

Exteriér nového modelu neprošel žádnými radikálními změnami, jsou pouze evoluční povahy. V zásadě to dává smysl, protože auto jako Rolls-Royce Phantom by mělo vypadat rozpoznatelně a impozantně.

Přední část nového Rolls-Royce Phantom (2022) se vyznačuje mohutnou, obdélníkovou mřížkou chladiče s mnoha vertikálními žebry a působivým horním rámem, který obsahuje dvě písmena „R“ – logo výrobce – a nad ním tradiční sošku „Spirit“. extáze“ – symbolické znázornění bohyně Niké.

Rolls-Royce Phantom 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Úzký podlouhlý světlomet je integrován do vybrání po stranách masky chladiče. Pod nárazníkem jsou na každé straně dvě malé štěrbiny pro nasávání vzduchu a níže je velká, úzká štěrbina další mřížky.

Při pohledu z boku působí limuzína stejně impozantně a má nezaměnitelnou siluetu britské automobilové značky. Má téměř obdélníkovou příď, velké dveře a svažující se linii střechy, která přechází do kufru.

Velká zrcátka na novém Rolls Royce Phantom Gen 8 nainstalovaná na straně dveří a velká kola se značkovými vícepaprskovými ráfky. Odlehčení na boku vozidla je minimální.

Zadní strana zobrazuje stav vozidla. Nahoře je anténa se žraločí ploutví, dole je docela úzké okénko a poměrně krátké víko kufru s lemováním.

Široké „boky“ jsou vybaveny charakteristickými vertikálními světly Rolls-Royce. Pod ním je široký a přehledný nárazník s velkými lichoběžníkovými koncovkami výfuku integrovanými do spodní části nárazníku.

interiér vozu

Interiér Rolls-Royce Phantom VIII lze shrnout jedním slovem: luxus. Je všude, v přední i zadní řadě sedadel. Výrobce tvrdí, že jsou použity pouze ty nejkvalitnější materiály – kůže, dřevo, kov, sklo a plast jsou všechny eliminovány.

Mimochodem bylo poukázáno na to, že britský výrobce je horlivým zastáncem klasického ovládání a nikdy nebude používat dotykové obrazovky. Řidič sedanu dostane docela velký multifunkční volant, velikost tak akorát pro všechny výše uvedené materiály.

Rolls-Royce Phantom 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Vzadu je zapuštěná virtuální přístrojovka se třemi měřidly. Vpravo je další digitální panel infotainmentu a samozřejmě tradiční analogové hodiny.

Vespod jsou větrací otvory a dvojice funkčních tlačítek integrována do velké dekorativní vložky z přírodního dřeva. Pod tím je ovládací lišta multimédií a pod tím je ovládací panel klimatizace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

O komfortu nového Rolls-Royce Phantom 2022 není třeba mluvit, ani není třeba říkat, že cestujícím budou v jakékoli oblasti stísněně. Jediný pohled na vysokou kvalitu materiálů a dělenou zadní lavici, rozdělenou na dvě luxusní sedadla, a vše se samo vysvětlí.

Charakteristika

Rolls-Royce Phantom VIII je čtyřdveřový luxusní sedan s místem maximálně pro čtyři osoby. Vozidlo má tyto celkové rozměry: délka – 5 762 mm (-77 mm ve srovnání s předchozí generací), šířka – 2 018 mm (+29), výška – 1 646 mm (+8) a rozvor – 3 552 mm (-19). Objem kufru u těchto vozidel obvykle není uveden.

Rolls-Royce Phantom 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Vozidlo je vybaveno aktivním vzduchovým odpružením, které se automaticky přizpůsobuje povrchu vozovky do rychlosti 100 km/h. Mimochodem, podvozek je nyní plně řiditelný. Ventilované kotoučové brzdy jsou instalovány vpředu a vzadu.

Pod kapotou nového Rolls-Royce Phantom 2022 je 6,75litrový motor V12 twin-turbo o výkonu 563 koní. Motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce začíná cena nového Rolls-Royce Phantom 2022 na 915 400 eurech.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik