Škoda Kodiaq 2022: specifikace, cena, datum vydání

Od uvedení největšího crossoveru značky Škoda na trh uplynuly čtyři roky. Je tedy čas na nějaké změny. Česká společnost již pracuje na aktualizacích a testovací model byl spatřen na ulici. Čeká nás typický facelift, který zahrnuje přepracovaný styl, ale inovace jsou možné i v jiných aspektech. Samozřejmě se bavíme o interiéru a nabídce motorů.

Pamatujte však, že většina věcí zůstane stejná. Mechanika zůstává v každém případě nedotčena, přičemž i stylistické změny by měly zůstat docela jemné. Na druhou stranu bychom se mohli dočkat některých revizí nabídky motorů pro určité trhy.

Facelift Škody Kodiaq 2022

Škoda Kodiaq 2022 přijde s několika změnami, a to estetické bude nejdůležitější. Testovací model byl již spatřen a je maskován přesně tam, kde byste jej očekávali. Samozřejmě se bavíme o přední a zadní části. Vpředu očekáváme změny v oblastech, jako je mřížka chladiče a nárazník. Pokud znáte modely značky Škoda, moc dobře víte, že její konstruktéři neprovádějí během výrobních cyklů zásadní změny. Změny v těchto oblastech by proto měly být zachovány poměrně nenápadně.

Totéž platí pro druhý konec. Samozřejmě dojde k určitým úpravám, zejména na víku zavazadlového prostoru, kde očekáváme nový nápis „Škoda“. Kromě toho jsme byli schopni provést revize v oblastech, jako je zadní nárazník, zadní světla atd. Nakonec počítáme s typickými aktualizacemi uprostřed cyklu, jako jsou nové barevné varianty, nová kola a podobně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Změny interiéru pravděpodobně nebudou tak četné. Jednoduchý, aktuální model už má docela pěknou kabinu plnou kvalitních materiálů a spíše konzervativní estetiku, která vždy pěkně stárne. Takže to nejlepší, co jsme mohli vidět, byla nová barevná schémata a také některé nové materiály a čalounění v určitých oblastech. Další věc, kterou očekáváme, je nejnovější informační a zábavní systém společnosti s větší dotykovou obrazovkou a nejnovějším softwarem.

Na druhou stranu celé uspořádání kabiny zůstává stejné. S rozvorem téměř 110 palců se Kodiaq docela blíží segmentu střední třídy. Není tedy divu, že všechny varianty mají tři řady. Třetí řada samozřejmě není tak prostorná jako některé větší 7místné, ale je dobré vědět, že sedadla lze posouvat, což je z hlediska flexibility velmi pozitivní.

Motory Škoda Kodiaq 2022

Pokud jde o pohonné ústrojí, většina věcí zůstává stejná. Škoda Kodiaq 2022 bude pokračovat s širokou škálou motorů, která zahrnuje několik benzínových a dieselových možnosti. Skutečný dojezd závisí na trhu, ale můžete počítat se známými motory 1,4 a 2,0 litru TSI s výkonovým rozsahem mezi 125 a 220 k. Samozřejmostí jsou také slavné jednotky TDI od 150 do 240 koní.

Očekáváme novou plug-in hybridní verzi v nabídce pro Škoda Kodiaq Facelift 2022 . Některé zdroje také naznačují, že nejvýkonnější dieselový model vRS bude odstraněn z australského trhu a nahrazen něčím poháněným benzínem.

Datum vydání a cena Škoda Kodiaq 2022

Přesné datum startu Škody Kodiaq 2022 je zatím záhadou. Jsme si však docela jisti, že dorazí mnohem dříve než obvykle, možná už příští léto. Pokud jde o cenu, aktuální model ve Velké Británii začíná na přibližně 26 000 GBP a v tomto ohledu neočekáváme žádné velké změny.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis