Skoda Kodiaq RS 2021: technické informace, cena, datum vydání

Kromě standardního modelu byla v Rakousku sledována také vysoce výkonná  Škoda Kodiaq RS 2021  . Sedmimístné SUV se na první pohled připravuje na jemnou aktualizaci v polovině cyklu. Stejně jako standardní Karoq byl Kodiaq RS maskovaný vpředu i vzadu. Vidíme, že je koupána v nové jasně červené barvě, která na ní vypadá dobře.

Podle obdržených informací bude připravovaný model dodáván s mírně přepracovanými nárazníky a aktualizovanými světly. Nový model si také ponechá 2,0litrový vznětový motor biturbo, který v současné době poskytuje 237 koní a točivý moment 500 Nm (369 lb-ft). Verze PHEV byla také potvrzena a máme o ní několik podrobností.

Škoda Kodiaq RS 2021 vypadá tak povědomě

Jak již bylo zmíněno, nyní jsou k dispozici špionážní nahrávky nové vysoce výkonné  Škody Kodiaq RS 2021  . Tento model byl poprvé spatřen po boku standardního modelu. Nejprve jsme si všimli, že RS je namalován v nové jasně červené barvě, zatímco přední a zadní jsou zcela maskované.

Zajímavé je, že RS má LED světlomet s dělenou maticí a známou mřížku. U špionážního prototypu však chybí otvory na vnějších okrajích, jak je vidět na mnoha vysoce výkonných modelech. Celkově můžeme očekávat, že finální model bude mít malé černé vstupy a obložení vstupů. Zezadu je obtížné vidět změny kvůli maskování. Kodiaq RS je celkově velké SUV, které vypadá atraktivněji než standardní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spekulace o designu interiéru

Fotografové bohužel s  nejnovější Škodou Kodiaq RS 2021 nefotili  . Rozhodně se však nebude příliš lišit od standardního modelu. Nečekejte tedy revoluční design interiéru. Jelikož je však tento model vysoce výkonným sportovním SUV, je komfort na vysoké úrovni.

Také jsme slyšeli, že model RS bude mít novou palubní desku se svislými ventilačními otvory a větším informačním a zábavním systémem než standardní model. Kodiaq RS také obdrží další pomocné prvky pro řidiče, jako je přední asistent, prediktivní tempomat, boční asistent, asistent v dopravní zácpě atd.

Možnosti motoru Škoda Kodiaq RS 2021

Druhá  uvedená Škoda Kodiaq RS 2021  může být nabízena s některými variantami hnacího ústrojí. Výrobce s největší pravděpodobností použije 2,0litrový TDI, který lze nalézt také u modelů Tiguan a Passat. Je zajímavé, že tento motor bude k dispozici se dvěma turbodmychadly místo jednoho. Podle obdržených informací je tento motor schopen produkovat 237 koní a točivý moment 297 lb-ft. Jak vidíte, není to příliš působivé, protože vysoce výkonné modely ve stejné kategorii nabízejí mnohem více.

Další možností je, že výrobce používá novou variantu PHEV. Pokud budou k dispozici nejnovější informace, bude Kodiaq RS vybaven zážehovým motorem 1,4 litru TSI o výkonu 156 k. Tento model bude také využívat elektromotor o výkonu 115 HP a baterii 13 kWh. Stejně jako u mnoha dnešních SUV očekáváme standardně šestistupňovou automatickou převodovku.

Cena a datum vydání

Zcela nová Škoda Kodiaq RS 2021 byla nedávno sledována   a ve srovnání s běžnou vidíme několik občerstvení. Celkově RS vypadá větší a sportovnější. Připravovaný model bude podle nejnovějších zpráv stát 65 000 eur.

Tento model bude navíc představen v následujících měsících. Prodej bude samozřejmě zahájen na konci roku. Další podrobnosti o připravované  Škodě Kodiaq RS 2021 budou k  dispozici po první výstavě akce.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis