Škoda Octavia Scout 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nový zástupce Škody Octavia 4. generace se dozvěděl o detailech – terénní kombi  Octavia Scout 2021  . Model si zachoval svůj předchozí poměr stran a je stále umístěn jako vozidlo pro všechny příležitosti. Velké rodinné auto lze na požádání přestavět na „pracovního koně“, který může táhnout přívěs o hmotnosti až dvou tun. Pohon všech kol a světlá výška o 15 mm současně umožňují Scoutovi provozovat na nezpevněných silnicích, kde má většina osobních automobilů obvykle určenou trasu. Po modernizaci bude české terénní vozidlo nabízeno také s klasickým pohonem předních kol.

Vnější design

Externě je  Octavia Scout 2021  téměř přesnou kopií základního kombi a liší se od něj pouhými několika dotyky. Hlavním rysem verze Offroad je plastový kryt po obvodu karoserie, který zakrývá kontury podběhů kol, prahů a spodní části dveří. Novinka se také vyznačuje stříbrnou povrchovou úpravou rámu bočního okna, krytu zrcátek a střešních ližin. Hliníková ochrana proti podjetí je integrována do předního a zadního nárazníku. Štítky se zřetelným nápisem „Scout“ jsou umístěny na předních blatnících automobilu.

Díky terénní sadě karoserie bylo zvednuté kombi prodlouženo na 4 703 mm, což je o 14 mm déle než u běžného kombi. Šířka těla je u obou modelů stejná – 1829 mm. V základu je Scout vybaven 18palcovými koly Braga, zatímco dražší verze nabízejí 19palcová kola Manaslu.


Vnitřní

Interiér  nové Škody Octavia Scout 2021  dostal speciální čalounění s chromovanými detaily a speciální dekorativní dřevěné prvky. Sedadla jsou standardně potažena ThermoFlux, volitelná je však kombinace kůže a čalounění suedia. Kontrastní prošívání Tabor Brown a logo Scout na předních sedadlech poskytují další personalizaci kombi. Dalším vrcholem jsou hliníkové pedály.


Nejprve má Scout poměrně rozsáhlý balíček. Za přítomnosti LED mlhových světel, multimediálního centra s 10palcovou obrazovkou, elektrických sklopných zrcátek a automatického stmívání. Drahé verze jsou založeny na maticové optice, projekčním displeji, všesměrových kamerách a LED osvětlení.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový model slibuje cestujícím rekordní svobodu a obrovský kufr s objemem 640 litrů. Díky stroji bylo před reformou do zavazadlového prostoru umístěno o 30 litrů méně zavazadel.

Specifikace Škoda Octavia Scout 2021

Główną innowacją w technologii było pojawienie się modyfikacji w napędzie na przednie koła. Pojazdy z silnikami rozruchowymi mogą mieć dwa koła napędowe: benzynową 1.5 TSI (150 KM) i diesla 2.0 TDI (115 mocy). Obie jednostki są połączone tylko z manualną skrzynią biegów. Początkowy napęd obejmuje początkowo „umiarkowaną” hybrydę 1,5 TSI-e-TEC, która jest wyposażona w 48-woltowy generator rozruchowy i automatyczną skrzynię biegów DSG. Opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła dla tych wersji.

Výkonné motory běží pouze v konfiguraci 4 × 4. Patří mezi ně benzínový motor 2,0 TSI (190 k) a naftový motor 2,0 TDI se dvěma možnostmi zpětného rázu – 150 a 200 k. Vznětový motor 2,0 l Evo s výkonem 200 k a 400 Nm získal status nejvýkonnějšího modelu všech dob. Stejně jako ostatní špičkové elektrárny se připojuje pouze k sedmistupňovému robotu DSG.

Cena a datum vydání

Nová Škoda Octavia Scout 2021  bude uvedena na evropský trh v červenci tohoto roku. Cena – od 29 500 eur. Pravděpodobnost výskytu modelu v Rusku je minimální, protože opustil naši zemi v poslední generaci kvůli nízké poptávce.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)