Subaru Crosstrek 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nové Subaru Crosstrek 2022 se na trh dostane příští rok. Tento crossover v tuto chvíli vytváří dobré prodeje, ale Subaru se to snaží zlepšit. Model Crosstrek má dlouhou tradici a je jedním z nejspolehlivějších modelů ve svém segmentu. Nová verze dorazí s občerstvením uprostřed cyklu. To zahrnuje různá vylepšení, včetně stylu a interiéru.

To dává Crosstreku více technologií a dělá jeho vzhled modernějším. Subaru stejně jako dříve nabízí standardní systém AWD. Nevíme však, zda Crosstrek 2022 představí novou možnost pohonu. Cena se mírně zvýší, takže nový model bude stát více než jeho předchůdce.

Subaru Crosstrek 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Redesign Crosstreku 2022

Pokud jde o design, nové Subaru Crosstrek se v roce 2022 dočká několika změn. Zajímavé je, že nový model se nijak nepodobá Crosstreku první generace, který byl představen v roce 2012. Tento crossover se vzdálil od svých kořenů. To je ale dobře, protože model Crosstrek vypadá atraktivně a moderně. Nevíme, zda dojde ke změnám velikosti. Subaru s největší pravděpodobností ponechá rozměry neporušené. Na druhou stranu přední zástěra bude určitě vypadat aktualizovaná.

Výrobce poskytuje vzpřímenější design mřížky a jiný tvar světlometů. Tento crossover má nová volitelná kola po stranách, zatímco 18palcová kola zůstávají. Varianta Crosstrek Sport dostane víceméně stejné aktualizace. Tento model bude i nadále nabízet své ikonické vnější lakování v Plasma Yellow Pearl.


Subaru Crosstrek 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Podrobnosti o interiéru

 Interiér dostane modernější funkce a jeho design se mírně změní. Subaru Crosstrek 2022 jako u předchozího modelu, stále nabízejí dostatek prostoru a prostoru pro nohy. Velkorysý je také nákladový prostor. Crosstrek nabízí 20,8 kubických stop nákladového prostoru. Sklopením zadních sedadel se však otevře 55,3 kubických stop prostoru. Tento model má stále zastaralý 6,5palcový dotykový displej.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Nevíme, zda Subaru plánuje představit nový a větší displej. Pokud tomu tak není, důrazně doporučujeme volitelnou dotykovou obrazovku. Bezpečnostní sada EyeSight této značky je opět k dispozici a bude obsahovat nejnovější asistenční systémy. Model Crosstrek Sport představí lepší komfort, sportovnější sedadla a více standardní výbavy.

Subaru Crosstrek 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Crosstrek a Crosstrek Sport Specifikace

Nadcházející Subaru Crosstrek 2022 bude pod kapotou pravděpodobně obsahovat stejnou řadu motorů. Stále se šušká o nové možnosti pohonu. Nic však zatím není oficiální. Standardem zůstává 2,0litrový čtyřválcový motor s výkonem 152 koní. Toto zařízení je k dispozici v základní výbavě a nabízí také točivý moment 145 lb-ft.


Pokud chcete více síly, výbava Crosstrek Sport a Limited využívá větší 2,5litrový čtyřválcový motor. Může produkovat až 182 koní a točivý moment 175 lb-ft. Subaru nabízí manuální i CVT převodovku a standardně je nabízeno nastavení AWD.

Subaru Crosstrek 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena a datum vydání Subaru Crosstrek 2022

Cena blížícího se Subaru Crosstrek 2022 bude začínat na 24 000 eur. Jedná se o malé zvýšení ceny oproti současnému modelu. Na druhou stranu stojí prémiová výbava přes 27 000 eur a Crosstrek Sport kolem 28 000 eur.

Limitovaná verze nejvyšší třídy stojí přes 30 000 eur. Subaru uvede svůj nový crossover ve druhé polovině roku 2021.