Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Subaru poskytlo svým kompaktním crossoverům Crosstrek a Crosstrek Hybrid 2023 řadu aktualizací, včetně varianty speciální edice a nového vybavení pro Crosstrek Sport.

Subaru Crosstrek zůstává díky svému hatchbacku Impreza známé svým robustním vzhledem a jízdními vlastnostmi podobnými autu. Na rozdíl od Imprezy má Crosstrek zesílený podvozek se světlou výškou až 8,7 palce, ale nenechte se zmást jeho venkovním vzhledem.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Crosstrek to bude mít těžké v drsném terénu s hardcore SUV, jako je Jeep Cherokee, ačkoli jeho standardní pohon všech kol vás dostane dál než nízko posazený sedan.

2023 Subaru Crosstrek: Co je nového?

Subaru Crosstrek 2023 má novou speciální edici (SE), která se nachází mezi Premium a Sport. Má všechny standardní funkce Crosstrek Premium, ale nabízí další detaily na míru, jako je exkluzivní pouštní khaki lak, tmavě šedá 17palcová litá kola, černé emblémy a černé kliky dveří.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kromě toho má SE dvoubarevné černé a červené čalounění s červeným prošíváním, kožený volant a černé interiérové ​​akcenty, abychom jmenovali alespoň některé.

Pohonné ústrojí a spotřeba paliva

Subaru Crosstrek 2023 Base, Premium a Special Edition je vybaven 2,0litrovým čtyřválcem typu boxer s výkonem 152 k, který je přirozeně plněn. Base a Premium jsou k dispozici se šestistupňovým manuálem, SE a ostatní stupně výbavy mají standardně automat CVT. Manuální převodovka dosahuje EPA 22/29 při jízdě po městě a dálnici, zatímco automatická CVT zvládne 28 ve městě a 33 na dálnici.

V Crosstrek Sport a Limited je použit 2,5litrový čtyřválcový motor typu boxer z Legacy a Outback. Výkonnější motor o výkonu 182 k je spojen výhradně s převodovkou Lineartronic CVT s osmistupňovým manuálním režimem a pádly řazení. Odhadované hodnocení EPA pro spotřebu paliva je 27 město a 34 dálnice.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Crosstrek Hybrid je vybaven stejným atmosférickým 2,0litrovým boxerem čtyři jako modely Base a Premium. Jelikož jde ale o hybrid, má dva elektromotory, malou 8,8 kWh baterii a převodovku CVT. Má kombinovaný výkon 148 koní, hodnocení EPA 35 mpg/90 MPGe a dojezd kolem 480 mil na plnou nádrž. Crosstrek Hybrid může také nabídnout dojezd až 17 mil na čistě elektrický pohon.

Subaru Crosstrek 2023: úrovně výbavy a ceny

Subaru Crosstrek 2023 je k dispozici v pěti úrovních výbavy: Base, Premium, Special Edition, Sport a Limited. Crosstrek Hybrid je k dispozici v jediné úrovni výbavy na základě Crosstrek Limited. Níže uvedené hodnoty RRP zahrnují cílový poplatek ve výši 1 225 EUR.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Cross stretch základna

Crosstrek Base začíná na 24 870 eurech. Je dobře vybaven 6,5″ multimediálním displejem Subaru Starlink, Apple CarPlay, konektivitou Android Auto a Bluetooth, automatickou klimatizací, bezklíčovým vstupem, elektrickým vybavením a naklápěcím/nastavitelným volantem. Pokud se rozhodnete pro volitelnou převodovku CVT, získáte mimo jiné jízdní asistent EyeSight, režim X-Mode s kontrolou sjezdu z kopce a kontrolu tlaku v pneumatikách.

Technologie Subaru EyeSight Driver Assist Technology zahrnuje jízdní pomůcky, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní tempomat, automatické předkolizní brzdění, centrování jízdního pruhu a řízení předkolizní škrticí klapky.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Cross Trek Premium

Ceny Crosstrek Premium začínají na 26 220 eurech. Standardně se dodává s mlhovými světly, dvěma nabíjecími porty USB-A, automatickými světlomety, osvětlením uvítacího světla, kůží potaženým volantem/řadicí pákou, výsuvným krytem zavazadlového prostoru a audiosystémem se šesti reproduktory. Standardně se dodává také s paketem do každého počasí, který zahrnuje vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaná vnější okna.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Za zhruba 2 000 eur navíc získáte elektricky ovládané střešní okno, sedadlo řidiče nastavitelné v šesti směrech, bezklíčový vstup, startování tlačítkem a další bezpečnostní technologie EyeSight, jako je varování před mrtvým úhlem, varování před přejezdem a asistent změny jízdního pruhu.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Speciální edice Crosstrek

Subaru Crosstrek Special Edition (SE) je novinkou pro rok 2023. S MSRP začínající na 27 970 EUR je SE vybaveno 8palcovým dotykovým displejem Subaru Starlink informačního a zábavního systému, exkluzivním světle hnědým lakem, šedým a černým lemováním exteriéru a dvoubarevným interiér.

Cross strečink sporty

Ceny Subaru Crosstrek Sport začínají na 29 220 eurech. Má jedinečnou kovovou mřížku chladiče, 17palcová tmavě šedá kola, čalounění StarTex se žlutým prošíváním, akcenty z uhlíkových vláken a vlastní přístrojový štít. Výbava Sport je také vybavena systémem X-Mode se dvěma funkcemi: Sníh/Dirt a Hluboký sníh/Bláto pro zlepšení terénních schopností.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Za 1 600 eur více je elektricky ovládané střešní okno, osmipalcová obrazovka infotainmentu a bezpečnostní vylepšení, jako je varování před mrtvým úhlem a varování před příčným provozem.

Crosstrek Limited

Ceny Crosstrek Limited začínají na 30 720 eurech. Vyznačuje se osmipalcovým dotykovým displejem, multifunkčním přístrojovým štítem s barevným LCD displejem, 18palcovými černými litými koly, vnějšími zpětnými zrcátky v barvě karoserie s integrovanými směrovými světly, řiditelnými LED světlomety (s asistentem dálkových světel) a LED mlhovými světly.

Uvnitř se vyznačuje šedým nebo černým koženým interiérem s oranžovým prošíváním. Za příplatek 2 395 EUR získáte prémiový audiosystém Harman Kardon, navigační systém TomTom a elektricky ovládané střešní okno.

Cross Trek Hybrid

Subaru Crosstrek Hybrid 2023 stojí od 38 070 eur a lze jej odečíst z daní až do výše 4 500 eur. Má všechny funkce Crosstrek Limited, ale s přidáním exkluzivních 18″ kol z lehké slitiny, služeb Starlink Connected Services (s dálkovým ovládáním klimatizace a dálkovým časovačem dobíjení baterie) a specifickým vybavením interiéru.

Subaru Crosstrek 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Záruka Subaru

Subaru Crosstrek 2023 má 3letou záruku na nárazník 36 000 mil a 5letou záruku na pohonné ústrojí 60 000 mil. Crosstrek Hybrid má navíc osmiletou záruku/100 000 mil na své hybridně-elektrické komponenty.