Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Každý, kdo čeká na novou verzi Subaru Impreza 2023 čeká, musíte být trpěliví. Kompaktní vůz slouží jako základní model Subaru a je k dispozici jako sedan a notchback. Impreza bude nabízena beze změny v roce 2023 a zůstává jediným vozidlem ve svém segmentu se standardním pohonem všech kol. Zcela nová Impreza šesté generace bude mít premiéru v modelovém roce 2024.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Náš názor Subaru Impreza 2023

Subaru Impreza 2023 je všestranný a praktický kompaktní vůz. I když nemá rallyový postoj svého sportovnějšího bratra WRX, Impreza stojí za zvážení pro každodenní použití. Nabízí pohodlné řízení, prostorný interiér a vynikající výhled do všech stran. Líbí se nám také, že je stále standardně dodáván s manuální převodovkou.

Hatchback nebo sedan, Impreza stále nijak zvlášť nenadchne automobil . Vnější design je anonymní a nijak zvlášť sportovní ani ve sportovní verzi. Ani jediný motor není nijak zvlášť výkonný.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

S nízkou spotřebou paliva a prostorným hatchbackem je Impreza bezesporu autem vhodným pro každodenní použití. Jeho vynikající hodnocení bezpečnosti navíc přispívá k jeho celkové atraktivitě. Až přijde nová generace, přáli bychom si, aby se Impreza zlepšila z hlediska komfortu a pohodlí.

výkon a spotřeba paliva

Subaru nabízí pro Imprezu pouze jeden motor, 2,0litrový plochý čtyřválec s výkonem 152 koní a točivým momentem 145 lb-ft. Standardem je pohon všech kol, stejně jako pětistupňová manuální převodovka. Pro ty, kteří nechtějí sami řadit, nabízí Subaru i automatickou převodovku CVT. Ani jedna verze Imprezy není nijak zvlášť rychlá; poslední testovaný sportovní sedan Subaru Impreza zvládl sprint z 0 na 100 km/h za 9,0 s, hatchback Subaru Impreza Limited stejný kousek za mdlých 9,2 s.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Přestože Subaru Impreza nabízí pouze dva motory, má sedm různých hodnot EPA v závislosti na výbavě a převodovce. Pro rok 2022 byl manuální sedan Impreza ohodnocen na 23/31 mpg (město/dálnice) (pro rok 2023 neočekáváme žádnou změnu). S automatickou převodovkou se tyto hodnoty zvyšují na 28/36 mpg. Sedan Impreza Sport, který lze specifikovat pouze s automatickou převodovkou, dosahuje díky vyšší hmotnosti 27/36 mpg.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Subaru Impreza hatchback dosahuje 24/31 mpg s manuální převodovkou a 28/36 mpg s automatickou převodovkou. Impreza Sport hatchback dostane 22/30 mpg s pětistupňovou manuální a 27/35 mpg s CVT. To nejsou špatná čísla na kompaktní 4WD, ale jsou na spodním konci žebříčku ve srovnání s jinými modely 4WD, o kterých možná uvažujete.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Impreza vs WRX

Subaru Impreza a WRX mají pohon všech kol, ale tím podobnosti obou modelů Subaru končí. Současná generace WRX uvedená na trh v roce 2022 nesdílí s Imprezou žádné panely karoserie. WRX má vyboulené panely karoserie pro zlepšení aerodynamiky. V porovnání s běžnou Imprezou je karoserie nového WRX delší, širší a nižší; delší je i rozvor sporťáku. Na rozdíl od Imprezy má WRX jako standardní alternativu k automatické převodovce CVT přeplňovaný 2,4litrový motor typu boxer s výkonem 271 koní a 258 Newtonmetry točivého momentu a manuální šestistupňovou převodovku.

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Zatímco Subaru Impreza 2021 získalo titul „Top Safety Pick“, model 2022 neuspěl kvůli svým světlometům na druhé nejhorší ze čtyř úrovní hodnocení „Marginal“. NHTSA uděluje Subaru Impreza pětihvězdičkové hodnocení nárazových testů, tedy nejvyšší hodnocení.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Subaru nabízí Imprezu standardně s technologií aktivní bezpečnosti, počínaje prémiovou výbavou s vlastním systémem EyeSight značky. Standardně nabízí automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a adaptivní tempomat. Ve výbavovém stupni Limited je k dispozici také varování v mrtvém úhlu, varování před příčným provozem, automatický asistent nouzového brzdění a automatická dálková světla. Tento druhý stupeň výbavy je k dispozici také jako volitelná výbava pro Imprezu Premium.

nákladový prostor a interiér

Subaru Impreza nabízí více místa pro nohy vpředu než jeho konkurenti a velkorysý prostor pro nohy vzadu. V případě sedanu je objem kufru menší, ale hatchback nabízí více prostoru než ten Toyota Corolla hatchback. The Honda Civic hatchback nabízí více nákladového prostoru než Toyota a Subaru.

Prostor pro nohy (vpředu/vzadu) držet
Subaru Impreza Sedan 43,1/36,5 palce 12,3 kubických stop
Honda Občanský sedan 42,3/37,4 palce 14,8 kubických stop
Toyota Corolla Sedan 42,0/34,8 palce 13,1 kubických stop

technika

Subaru vybavuje základní a prémiovou Imprezu 6,5palcovým dotykovým displejem infotainment systému. Pro modely Sport a Limited je k dispozici 8,0palcová jednotka. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardní součástí celé řady, ale vestavěná navigace je k dispozici pouze u modelu Impreza Limited.

Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Subaru Impreza 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Doporučená úprava

Doporučujeme výbavu Premium 5dveřového hatchbacku Subaru Impreza. S převodovkou CVT je Impreza velmi úsporná ve spotřebě a standardně má zvýšené střešní ližiny, díky čemuž Impreza vypadá nejen sportovně, ale je také užitečná. Součástí standardní výbavy je také asistenční systém řidiče EyeSight od Subaru. Podle našeho názoru je to nejlepší způsob, jak koupit Imprezu, která nabízí skvělou hodnotu a nejlepší celkovou funkčnost.

Doporučená maloobchodní cena pro Subaru Impreza 2023 je 22 300 eur.