Tesla Model X 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející  Tesla Model X 2021  je třířadé plně elektrické SUV, které vypadá kompaktní a moderní. Tesla X je stále k dispozici ve dvou verzích. K dispozici bude model s dlouhým dosahem a výkonem. Každá z těchto variant má svou vlastní jedinečnost. Kabina X je navíc luxusní a pohodlí patří k nejlepším ve svém segmentu.

Pokud jde o motor, model X používá dva střídavé motory a 100 kWh lithium-iontovou baterii. Výsledkem je dlouhý dosah a vysoká účinnost. Podle zpráv bude prodej aktualizované verze zahájen v roce 2020.

Tesla Model X 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Bude Tesla Model X 2021 aktualizována?

Nadcházející  Tesla Model X 2021  nabízí téměř identický design jako Sedan S. Jelikož je však X crossover, má odlišný tvar a proporce.

Design je futuristický, jedinečný, a proto velmi dobře známý na ulici. Ve skutečnosti je to nejlépe vypadající auto. Jedinečné dveře Falcon Wing a šikmá linie střechy vytvářejí moderní vzhled. Tesla Model X má také jedinečnou tónovanou mřížku a LED světlomety. Standardní balíček obsahuje 17palcová kola, zatímco volitelně lze dokoupit černá 22palcová kola.

Tesla Model X 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Interiér je moderní a odolný

Kabina  Tesla Model X 2021  vypadá čistě, moderně a jednoduše. Tesla je společnost, která vyrábí velmi odolné a vysoce kvalitní kabiny. Vrcholem samozřejmě nebyla masivní dotyková obrazovka, která dominuje kabině. Kromě toho musíme Teslovi připisovat umístění tří řádků v tak malém přechodu. Model X pojme sedm cestujících. Je k dispozici také v konfiguraci s pěti a šesti sedadly.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sedadla jsou mimořádně pohodlná a Tesla nabízí spoustu skrytých úložných prostor. Uvnitř je vyhřívaný volant, vyhřívaná a sklopná boční zrcátka, 12stupňové ovládání výkonu na předních sedadlech, automatická dvouzónová klimatizace, vysoce kvalitní zvukový systém se 17 reproduktory, navigace a mnoho dalšího. Autopilot ADAS (Advanced Driver Assistance System) je vynikající a zahrnuje adaptivní tempomat, varování před kolizí vpřed, automatické nouzové brzdění a varování při vybočení z jízdního pruhu, stejně jako monitorování mrtvého úhlu.

Tesla Model X 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Dojezd, zrychlení

Nejnovější Tesla Model X 2021  je plně elektrický vůz, který využívá dva střídavé motory a 100 kWh lithium-iontovou baterii. Na rozdíl od mnoha modelů stejné třídy vysílá Tesla X sílu na všechna čtyři kola. Každý elektromotor však produkuje výkon 260 hp, což umožňuje běžné verzi zrychlit na 60 km / h za pouhé 4,4 sekundy a vyvinout maximální rychlost 155 km / h.

Verze Performance je dodávána s režimem Ludicrous. V tomto režimu potřebuje nová Tesla X k dosažení rychlosti 60 km / h pouze 2,7 sekundy. Tesla uvedla, že SUV s dlouhým dojezdem může na jedno nabití ujet zhruba 328 mil. Model X Performance má o něco kratší dojezd 305 mil. Podle společnosti Tesla poskytuje každý kompresor dosah až 115 mil za pouhých 15 minut.

Kolik stojí nová Tesla Model X 2021?

Nová generace  modelu Tesla Model X 2021  bude mnohem dražší než ta předchozí. Musíme zmínit, že tento model za 85 000 eur je jedním z nejdražších SUV na trhu. To je cena modelu s dlouhým dosahem.

Pokud si však zvolíte cenu verze Performance, překročíte limit 105 000 EUR. Pokud si vyberete plně vybavený model, nemusíte platit méně než 120 000 eur. Společnost Tesla vydá  nový model X 2021  později v tomto roce.