Tesla Model Y 2021: ceny, fotografie, funkce, specifikace

Po představení podivné Tesly Cybertruck se objevily zprávy, že elektrická  Tesla Model Y 2021 dorazí  na podzim roku 2020. Podle nejnovějších pověstí bude populární střední SUV modernizováno a uvnitř bude více místa.

Jak již možná víte, model Y je ve své třídě jedinečný a pojme 7 cestujících. Je třeba dodat, že tento model je menší a technicky méně propracovaný než model 3. Oba modely však mají mnoho společných vlastností a stejné motory.

Tesla Model Y 2021 sdílí architekturu s Modelem 3

Nový model Tesla Y 2021  bude pro příští rok změněn. Podle všeho pochází 75% jeho komponent z modelu 3. Stejně jako většina vozidel Tesla, nový model Y nabízí maximální bezpečnost. S nízkým těžištěm, tuhou strukturou karoserie a velkými deformačními zónami je tento model jedním z nejbezpečnějších SUV na silnici.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Existuje také mnoho standardních funkcí. Nová Tesla Model Y je vybavena nouzovým brzděním, varováním před kolizí, monitorováním mrtvého úhlu a dalšími. Stejně jako model X má i model Y plnou schopnost samočinného řízení, která umožňuje automatickou jízdu po ulicích města a dálnicích.


Interiér

Interiér   modelu  2021 Tesla Model Y  bude prostorný a technický. Kromě toho může tento model pojmout 7 cestujících ve třech řadách. Sedadla pro řidiče a spolujezdce jsou téměř stejná jako u modelu 3. Sedadla ve třetí řadě jsou však pro děti stále tou nejlepší volbou.


Interiér je jednoduchý a čistý. Lákadlem tohoto modelu je rozhodně nový, obrovský 15palcový dotykový displej a poutavý zvukový systém. Prosklená střecha vypadá nádherně a poskytuje nerušený výhled na oblohu. Design je pozoruhodně podobný modelu 3. Proporce se však mírně liší kvůli vyšší linii karoserie a střeše.

Tesla Model Y 2021 pod kapotou

Jak bylo zmíněno na začátku, Tesla Model Y bude používat stejný systém jako Tesla Model 3. Oba modely jsou poháněny elektromotory, které poskytují okamžitý vysoký točivý moment a výkonnou baterii umístěnou ve spodní části krytu. Díky této kombinaci může být dosah tohoto modelu na jedno nabití až 300 mil.

Spotřebitelé mohou model Y nabíjet nabíječkou Tier 2 nebo novým kompresorem V3 dostupným ve 36 zemích. Zrychlení modelu Y je vynikající, model Standard Range se zrychlil z 0 na 60 km / h za 5,9 sekundy a nejrychlejší výkon dosáhl rychlosti 60 km / h za pouhé 3,5 sekundy (rychlejší než Porsche 911). .

Datum a cena vydání Tesla Model Y 2021

Výrobce Tesla představí tři varianty  modelu Y 2021  . Všechny modely budou k dispozici na podzim 2020. Nejlevnější model Y s dojezdem 230 mil bude začínat na 36 200 eurách. Dalším modelem je Long Range Model Y s dojezdem 300 mil a cenou 43 600 eur. Posledním a nejdražším modelem je vysoce výkonný model, který stojí 55 700 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)