Tesla Roadster 2022: specifikace, cena, datum vydání

Tesla nechala své fanoušky čekat na nový Roadster 2022 , ale měl by to být superlativní elektromobil s maximální rychlostí přes 400 km/h a dojezdem 1000 kilometrů. Opticky si člověk pamatuje začátky v souvislosti s moderními designy – roadster byl totiž před mnoha lety prvním elektromobilem výrobce.

Fanoušci elektrovýrobce už dávno vědí, že na nový model Tesly si musíte počkat, protože zahájení prodeje Modelu 3 bylo již odloženo a na Model Y jsme čekali dlouhou dobu. Není proto divu, že roadster nepřišel na trh v avizovaném termínu. Trpělivost se ale vyplácí, protože roadster se má stát nejvýkonnější Teslou všech dob!

Tesla Roadster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Model X a Model S nedávno prošly faceliftem. Máme pro vás také všechny nejnovější novinky Tesla, které jsou neustále aktualizovány.

Ceny a zahájení prodeje

Tesla Roadster 2.0 by se měla objevit na trhu v roce 2020. To Tesla nemohla dodržet, nové datum bylo stanoveno na polovinu roku 2022. Prototyp by měl být hotov a představen do konce roku 2021. Roadster je již možné předobjednat – za rezervační poplatek ve výši ohromných 40 000 eur. Roadster není levný, protože kompletní pořizovací cena by měla být 210 000 eur.

Tesla Roadster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motory a jízdní vlastnosti

V letech 2006 až 2012 byla Tesla Roadster prvním sériovým vozidlem výrobce. Nový roadster vychází z počátků výrobce a měl by tedy být něčím hodně speciálním. Sprint z 0 na 100 km/h by měl proběhnout za méně než 2 sekundy, což by byl aktuálně rekord pro nejrychlejší sériové vozidlo na světě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Roadster má dosáhnout maximální rychlosti 400 km/h a na čtvrt míle (402 metrů) potřebuje pouhých 8,8 sekundy. To může fungovat jen proto, že roadster mají pohánět tři motory. To už známe z nových Plaid verzí Modelu X a Modelu S. Celkový systémový výkon roadsteru prý činí neuvěřitelných 10 000 Newtonmetrů.

Tesla Roadster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

To ale není jediná senzace, Tesla totiž slibuje dojezd neuvěřitelných 1000 kilometrů. Baterie by měla mít kapacitu 250 kWh, která takový dojezd umožňuje. Zda tento slib nový roadster dodrží, uvidíme dříve než za rok.

Specifikace a vnější design Tesla Roadster 2022

Elon Musk plánuje pro roadster volitelný balíček SpaceX. Podle šéfa Tesly má být kolem vozidla instalováno deset raketových motorů, které by měly roadsteru výrazně zlepšit jízdní a brzdné vlastnosti. To vše zní trochu jako auto z filmu o Jamesi Bondovi, které určitě nebude schváleno pro sériové vozidlo.

Na snímcích prototypu jsou úzké světlomety a vpředu je vidět, že nevidíte žádné otvory pro přívod chladicího vzduchu. Vzniká tak podobnost s ostatními modely Tesly a záď tak trochu připomíná Audi TT Roadster. Baterie budou pravděpodobně umístěny za sedadly, protože baterie je pod sportovním vozem méně populární, protože tam je auto méně ploché.

Tesla Roadster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Stěrače čelního skla také procházejí revolucí s patentovaným elektromagnetickým stěračem čelního skla. Nový stěrač Tesla by si měl vystačit pouze s jednou rukou. Stěrač stírá svisle zprava doleva a zasahuje téměř celou plochu, na rozdíl od současných stěračů, které stírají do půlkruhu. Když se stěrač čelního skla nepoužívá, pohybuje se vodorovně pod kapotou.