Toyota Fortuner 2022: specifikace, cena, datum vydání

3. generace Toyoty Fortuner byla oficiálně potvrzena. Podle nejnovější zprávy z médií bude Toyota Fortuner 2022 představena na konci roku. Naštěstí jsme dostali jen některé z renderů a musíme uznat, že Toyota odvedla skvělou práci.

Kromě atraktivnějšího stylu a mnoha vysoce kvalitních materiálů uvádí výrobce také novou architekturu elektroniky a elektřiny (ENE). To znamená, že Fortuner by mohl dostat nový motor a pravděpodobně i hybridní pohon. Stejně jako předchozí verze si ale i nová zachovává stejnou konstrukci karoserie na rámu.

Toyota Fortuner 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Redesign exteriéru modelu Toyota Fortuner 2022

Hlavním vrcholem třetí generace modelu Toyota Fortuner 2022 je obnovený designový jazyk. Jak již bylo zmíněno dříve, toto slavné SUV je založeno na nové elektronické a elektrické architektuře (ENE). Navíc si zachovává konstrukci karoserie na rámu a stejné ostré linie. Obecně platí, že většina vizuálních změn je předem.

Toyota Fortuner vypadá stylověji a výrobce přepracoval svou masku a přidal lepší grafiku světlometů. V zásadě je nejnápadnějším rozdílem oproti předchůdci nový chromovaný pásek, který se rozprostírá kolem moderních denních LED světel a vede tak k agresivnějšímu stylu.


Toyota Fortuner 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

vnitřní pohled

Připravovaná Toyota Fortuner 2022 by měla dostat zcela nový interiér. Obecně předpokládáme větší pohodlí a výrazně lepší uspořádání místnosti. Toto SUV je k dispozici v konfiguraci jako třířadé sedadlo a dokonce nabízí dostatek prostoru pro cestující za ním. Stručně řečeno, vzhledem k nové architektuře ENE bychom měli očekávat prostornější kabinu.


Údajně bude mít nadcházející Fortuner také nový centrální dotykový displej se 7palcovou nebo větší 8palcovou verzí s integrací Apple CarPlay / Android Auto a elektricky nastavitelným sedadlem řidiče v 10 směrech. Fortuner by se také obešel bez stejného elektrického posilovače řízení (EPS).


✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizovaný asistenční systém řidiče

Třetí generace Fortuneru dostane pokročilejší asistenční systém pro řidiče (ADAS), aby si udržel konkurenceschopnost na trhu. To znamená, že má systém varování před opuštěním jízdního pruhu, bezpečnostní systém před kolizí a tempomat, který je k dispozici také ve druhé generaci.


Specifikace hnacího ústrojí Toyota Fortuner 2022

Jak již bylo řečeno, Toyota Fortuner třetí generace bude v roce 2022 sedět na nové elektronické a elektrické architektuře (ENE). Hlavní inženýr společnosti Toyota Motor Corporation, Yoshiki Konishi, údajně potvrdil, že Fortuner třetí generace dostane nějaký druh elektrifikace.

Konishi také upozornila, že můžeme počítat se dvěma hybridními pohony. Podle něj bude Toyota Fortuner základní úrovně používat mírný hybridní systém, zatímco horní bude vybaven výkonnějším systémem. V příštích týdnech bychom však měli očekávat více podrobností o specifikacích motoru a výkonových číslech.

Toyota Fortuner 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání Toyota Fortuner 2022

Konečně přichází nová Toyota Fortuner 2022 , která bude pravděpodobně debutovat letos jako model 2022. Z mnoha raných zpráv vyplývá, že toto SUV prochází mírným faceliftem a sedí na nové platformě, která umožňuje využití elektrifikace.

Yoshiki Konishi toto tvrzení potvrzuje a prozrazuje, že Fortuner je nabízen s minimálně dvěma hybridními systémy. Ceny jsou stále záhadou, ale cokoli pod 30 000 $ je přijatelné.