Toyota Harrier 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nové Toyota Harrier SUV 2021  je oficiální. Podle výrobce bude připravovaný model debutovat v červnu. Nejprve Toyota právě vydala nové obrázky a slibuje tento model. Jak pravděpodobně víte, první vydání tohoto SUV vyšlo na konci roku 1998 a doposud prošlo několika facelifty.

Posledním aktualizovaným modelem je SUV vydané v roce 2014. Po šesti letech se výrobce rozhodl zvýšit konkurenceschopnost tohoto modelu. Některé weby však nesprávně uvádějí, že Harrier je mírně upravená verze Lexus RX. V zásadě to není pravda, protože nejnovější RX je založen na platformě Toyota K, zatímco  Harrier 2021 běží  na obranné architektuře TNGA-K.

Vylepšení Toyota Harrier 2021

Nejnovější Toyota Harrier 2021  je atraktivní SUV, které bude k dispozici pouze v Japonsku. Tento model je založen na stejné architektuře TNGA-K, která podporuje RAV4. Design je podobný svému předchůdci, ale má sportovnější charakter. Pokud jde o velikost, připravovaný model má délku 186,6, šířku 73 a 105,9 mezi nápravami.


Čtvrtá generace vypadá atraktivně, vrcholem jsou elegantní LED světlomety a stylová maska ​​chladiče. Výrobce navíc přidal agresivní strukturu předního nárazníku a linii střechy podobnou kupé. Vzadu se nám líbí nová štíhlá vodorovná LED zadní světla, která se táhnou po celé šířce vozidla.

Občerstvení v interiéru

Nadcházející  Toyota Harrier 2021  vypadá uvnitř moderně a stylově. Nejprve vidíme mnoho podobností s RAV4. Nejnovější Harrier je vybaven středovou konzolou s působivou velkou 12,3palcovou dotykovou obrazovkou. Palubní deska navíc vypadá luxusněji než RAV4, zatímco obložení dveří má podobný vzhled. Kabina je pohodlná a u tohoto modelu jsou sedadla ze syntetické kůže.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Dalším vrcholem tohoto modelu je panoramatické střešní okno s elektrickými roletami a elektrochromními okny. Toyota také říká, že interiér je jedním z nejmenších, a to díky použití materiálů pohlcujících zvuk a vibrací.

bezpečnostní

Nedávno uvedené SUV Harrier má také řadu bezpečnostních a asistenčních systémů. Tento model zahrnuje technologie jako Collision Safety System, Digital Cab Mirror, Intelligent Release Sonar with Parking Brakes, Cornering Assist a další.

Toyota Harrier 2021 pod kapotou

Nová Toyota Harrier 2021  bude k dispozici se dvěma motory. Výrobce použil nejnovější hybridní technologii s řadovým čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru. V závislosti na konfiguraci tento motor provozuje jeden nebo dva elektromotory. Kromě toho má systém FWD, který poskytuje maximální výkon 218 hp (160 kilowattů). U modelu AWD však nabízí o něco více výkonu než 222 koní (163 kW).

Obě verze používají stejnou elektrickou plynule měnitelnou převodovku. Druhé hnací ústrojí se skládá z 2,0litrového benzínového motoru o výkonu 171 koní a 153 lbft. Tento čtyřválcový pohon je k dispozici s CVT s přímým řazením.

Datum vydání a cena Toyota Harrier

Revidovaná  Toyota Harrier 2021  vypadá atraktivněji než předchozí generace. Podle nejnovějších informací se připravovaný model objeví v červnu.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)