Toyota RAV4 2022: specifikace, cena, datum vydání

Šestá generace Toyota RAV4 2022 je stále mírné aktualizaci, která má za následek odvážnější a robustní konstrukce. Kromě tohoto modelu Toyota obnoví ještě několik SUV ze své produktové řady. Obecně můžeme očekávat, že nová Toyota RAV4 zůstane přenosným modelem, když se v letošním roce objeví v showroomech.

Stejně jako jeho předchůdce bude mít i nový stejné nastavovací lišty. Oblíbeným je TRD Off-Road, který prý přináší výjimečné schopnosti v terénu a drsný vzhled. Pod kapotou zůstávají stejné motory a Toyota RAV4 nabízí tři možnosti.

Toyota RAV4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizace exteriéru modelu Toyota RAV4 2022

Tyto Toyota RAV4 2022 vypadá lépe tvarované, než u předchozího modelu. Obecně platí, že model z předchozího roku byl kompletně přepracován a nový se dočká jen mírných aktualizací. V zásadě jsou generické linie předchůdce pryč a nový RAV4 je atraktivnější díky velké masce chladiče a stylovým geometrickým tvarem předních partií v celém těle.

Atraktivita designu se liší v závislosti na variantě výbavy. Dvoubarevné lakování a robustně vyhlížející kolo vynikají například u ostatních modelů. Model RAV4 je standardně dodáván se 17palcovými koly, ale k dispozici jsou také 18palcové a 19palcové varianty. Sportovnější styl lze nalézt buď v ozdobných lištách Adventure nebo TRD Off-Road. Oba jsou vybaveny černými panely karoserie, velkými blatníky a předními nárazníky specifickými pro daný model.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní uspořádání a funkce vybavení

Kabina vozu Toyota RAV4 2022 je to nejlepší, co můžete ve třídě kompaktních crossoverů najít. Obecně vše vypadá a působí luxusně, díky spoustě prvotřídních a na dotek příjemných materiálů. Kabina je také velmi prostorná a RAV4 za zadními sedadly má 37,5 kubických stop zavazadlového prostoru. Sklopením těchto sedadel se navíc otevře maximální nákladový prostor o 69,8 krychlových stopách, což je více než dost na každou dobrotu. RAV4 Prime nabízí o něco menší počet 33,5 / 63,2 kubických stop díky baterii umístěné pod podlahou.

Nová Toyota RAV4 má stejnou středovou konzolu s jasnou 7palcovou obrazovkou na základně nebo 8palcovou v modelech Limited, Adventure a TRD, pokud jde o technologie. Toyota také nabízí standardní vybavení, jako je navigace, Apple CarPlay, Android Auto a Amazon Alexa. Kapotáž XSE je lepší volbou, protože věci ještě více okoření modrými akcenty a prošitím. K dispozici je také verze Adventure, která má uvnitř více pomerančů, bezdrátové nabíjení a reproduktorový systém JBL 11 /800 wattový audio systém.

Toyota RAV4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Podrobnosti o motoru Toyota RAV4 2022

Nová Toyota RAV4 2022 se pod kapotou dodává se třemi různými variantami motoru. První motor se skládá z 2,5litrového čtyřválce s výkonem 203 koní a točivým momentem 184 liber. Síla tohoto agregátu proudí standardně prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky a předních kol.

Existuje však také účinnější hybrid RAV4, který se skládá ze 2,5litrového čtyřválcového motoru, dvou elektromotorů a skvělé lithium-iontové baterie. Na rozdíl od prvního motoru je tento vybaven pohonem všech kol a bezestupňovou automatickou převodovkou (CVT). Odhadovaná průměrná spotřeba paliva je 40 mpg, což znamená více než 600 mil na plnou nádrž.

Základní specifikace

Poslední a nejoblíbenější je model RAV4 Prime PHEV. Tento motor se skládá ze 2,5litrového 4válcového benzínového motoru a dvojice elektromotorů a větší lithium-iontové baterie. Dodává 302 koní a může také překonat až 42 mil.

Toyota RAV4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Nadcházející Toyota RAV4 2022 bude atraktivnější, ale od předchozí generace se bohužel dočká jen drobných změn. Toyota neprozradila žádné informace o svém oficiálním datu vydání, ale můžeme očekávat, že bude k dispozici později v tomto roce.

Ceny RAV4 také zatím nejsou oficiálně známy. Obecně očekáváme, že MSRP zůstane blízko současného modelu. V továrnách nedochází k žádným výrazným změnám, takže cena za základní model by mohla být stejná, začíná na 27 000 euro. Samozřejmě, více zařízení znamená více peněz, kromě toho, že RAV4 je plně nabitý, aby snadno překročil 40 000 eur.