Toyota Tacoma 2022: specifikace, cena, datum vydání

Od pouhých 27 500 eur je nadcházející Toyota Tacoma 2022 jedním z nejdostupnějších pick-upů ve své třídě. Podle informací, které jsme dostali, dorazí novinka na rok 2022 bez výraznějších změn. Očekává se samozřejmě nějaké drobné občerstvení a Toyota Tacoma by měla být konkurenceschopnější než doposud.

Toyota Tacoma 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Obecně platí, že pokud hledáte všestranný pick-up, který nabízí výjimečné terénní schopnosti, je tento nákladní vůz vynikající volbou. Jeho kabina navíc vede ve své třídě a má více standardních prvků, než si dokážete představit. Pod kapotou je Tacoma poháněna dvěma možnostmi motoru, z nichž jedním je osvědčený pohon V6, který produkuje 278 koní a točivý moment 265 lb-ft.

Facelift Toyota Tacoma 2022

Toyota Tacoma byla naposledy přepracována před více než šesti lety. 2015. Výrobce aktualizuje svůj styl pro rok 2022, ale nic zásadního nečeká. Obecně platí, že design Tacoma obstál dobře s ostatními nákladními vozy ve třídě. Výrobce přepracuje svou masku chladiče na základě toho, co jsme slyšeli, a přidá nový design zadních světel. SR5 a vyšší však stále mají volitelná světla pro denní svícení.

Robustní design je přítomen a Tacoma je k dispozici buď s menší přístupovou kabinou nebo dvojitou kabinou se standardními dveřmi. K dispozici jsou také dvě délky postelí. Model Access Cab je vysoký 212,3 palce, zatímco model Double Cab je dlouhý 225,5 palce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Svěží a jedinečný interiér

Uvnitř je nejnovější Toyota Tacoma 2022 modernější než její předchůdce. V závislosti na konfiguraci kabiny nabízí tento pickup uspořádání sedadel pro čtyři nebo pět cestujících. V zásadě, pokud plánujete používat Tacomu jako rodinné vozidlo, je verze Double Cab tou správnou volbou. Stejně jako dříve je Tacoma k dispozici v šesti úrovních výbavy včetně SR, SR5, TRD Sport, TRD Off-Road, Limited a TRD Pro.

Všechny modely mají spoustu techniky a spoustu standardní výbavy. Ve všech variantách výbavy najdete centrální 7palcový nebo větší 8palcový dotykový displej s integrací Apple CarPlay / Android Auto. Nová Tacoma má také elektricky nastavitelné sedadlo řidiče v 10 směrech, které je standardní součástí SR5. Vyšší komfort a přizpůsobivost jsou však k dispozici s horními panely.

Toyota Tacoma 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí Toyota Tacoma 2022

Nová Toyota Tacoma 2022 nadále nabízet stejné dvě možnosti motoru. Standardní model používá 2,7litrový čtyřválcový motor, který produkuje skromných 159 koní. Výkon je směrován na zadní kola (2WD) nebo všechna čtyři (4WD). Stejně jako dříve i tento motor posílá výkon přes 6stupňovou automatickou převodovku.

Mnohem lepší volbou je však volitelný 3,5litrový V6, který vyvine 278 koní, o 120 koní více než menší čtyřválec. Nejlepší na tomto motoru je, že máte na výběr také mezi 6stupňovou automatickou převodovkou a 6stupňovou manuální převodovkou.

Toyota Tacoma 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Debut přepracované verze Toyoty Tacoma 2022 proběhne na konci letošního roku. Kromě několika malých občerstvení venku představí připravovaný kamion také další funkce prostřednictvím šesti variant výbavy. Ceny pravděpodobně zůstanou stejné a očekává se, že nová Tacoma bude začínat na 27 500 dolarech. Sportovní nebo terénní model Tacoma TRD ve střední výbavě bude začínat na 30 000 eurech.