Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání

Událostí roku pro Volkswagen bylo vydání prvního plně elektrického crossoveru Volkswagen ID.4 2022 v programu značky.

Předností novinky je harmonická kombinace dostupné ceny, široká funkčnost technického a elektronického vybavení, dynamické trakční a rychlostní charakteristiky elektrického pohonu a působivý kilometrový výkon bez příležitostného nabíjení ve své třídě.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Mimo

Restyling měl na vzhled novinky jen malý vliv, kromě upraveného designu přední a zadní části karoserie. Pohled zepředu na novou pětidveřovou karoserii s indexem odporu sníženým na 0,28 ukazuje:

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
 • vlnité reliéfy bočních stěn kapoty zaoblené podél přední hrany;
 • trapézové bloky s přední, xenonovou nebo LED optikou propojenou ozdobnou propojkou;
 • velkoformátové ventilační difuzory ve výšce masivního nárazníku.

Ve spodní části přídě zaujme velkoplošná mřížka vstupu ventilačního vzduchu a stříbrné ochranné lišty maloformátového plastového bodykitu.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Elektrický Volkswagen z roku 2022 vypadá na fotce v bočním pohledu neméně šik a pohledně. V zorném poli klasické uspořádání typické pro crossovery s krátkým motorovým prostorem, mírně se svažující střechou a přísně kolmou zadní hranou. V konstrukčních charakteristikách bočních stěn trupu:

 • stříbrné poloobvodové a trojdílné prahy stoupající k zadním pilířům;
 • klínová zpětná zrcátka se zajímavým designem;
 • proporcionální poměr stupňovitých a vlnitých reliéfů těla;
 • Podběhy s ochrannými plastovými vložkami a “turbínový” design hliníkových kompozitových kol.

Přítomnost určitého terénního potenciálu je naznačena vysokým přistáním trupu, kompaktností převisů a přítomností terénních doplňků. Nový model značkové řady však není uzpůsoben pro provoz v extrémních terénních podmínkách.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V zadní projekci to funguje Volkswagen ID.4 2022 stylové a reprezentativní ve všech směrech. Oblast pozornosti:

 • spoiler malého zadního okna doplněný bočními sloupky;
 • zajímavá grafika stínidel celé dorazové optiky propojená LED propojkou;
 • žebrovaný profil širokého nárazníku, monoblok metal-plast body kit.

Součástí doprovodu je i ozdobné chromování loga značky a také sada mlhových světel zapuštěných do karoserie.

Vnitřní

Rozsah nabízených materiálů interiéru se skládá z látky, kůže a koženého obložení. Nechybí ani kvalitní plasty a dekorativní akcenty z lehkého kovového kompozitu.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
 • I v základním modelu elektrického crossoveru je počet mechanických aktivátorů pro funkční a komfort zvyšující výbavu redukován na minimum.
 • Správa a konfigurace běžných doplňků se provádí pomocí ovládacích senzorů multifunkčního volantu a dotykové plochy 10palcového mediálního displeje, který je umístěn místo středové konzoly.
 • Dokonalost palubní elektroniky mohou podobné modely vyšší cenové hladiny závidět. Za přítomnosti exkluzivních parametrů multimediální výbavy, klimatizace a navigačních systémů, vybavených speciálními funkcemi elektronických asistentů a bezpečnostních systémů.
Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kompaktní tunel obsahuje dva držáky nápojů, malý přihrádku na zavazadla se zavřeným závěsem a rozšířený seznam organizérů.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Přední sedadla elektrického crossoveru nabízejí prvotřídní nástup a silniční servis, včetně různých nastavení ventilace a vyhřívání a v nejvyšších verzích několik režimů vibrační masáže.

Zadní pohovka kompenzuje omezený seznam vybavení na silnici přítomností loketní opěrky a velkým množstvím osobního prostoru pro každého ze tří dospělých řidičů. Prostornost kabiny je kombinována s užitečným objemem zavazadlového prostoru o objemu 545 litrů.

Testovací jízda potvrdila ergonomii perfektně profilovaných sedadel, účinnost vnitřního odhlučnění, provázanost a výbornou souhru jednotek.

Technická charakteristika

Karoserie pětidveřové první generace, přizpůsobená designu a půdorysným rysům modulární univerzální platformy MEB, je naformátována v proporcích 4558 x 1852 a 1636 mm. Délka středové základny podvozku je 2766 mm, světlá výška je 210 mm.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

a nový Volkswagen ID.4 2022 představuje dokonalé přednosti komfortního odpružení s adaptivními tlumiči, účinnost předních kotoučových a zadních bubnových brzd, stabilizátorů a bezpečnostních systémů.

 • Pohonnou výbavu základního modelu tvoří elektromotor na zadní nápravě o výkonu 204 k se špičkovým tahem 310 Nm napájený lithium-iontovou baterií s kapacitou 55 nebo 82 kWh.
 • První stovku zvládne crossover za 8,5 s, nejvyšší rychlost je až 160 km/h. Délka trasy je 345 nebo 520 km, doba nabití modulární lithium-iontové baterie na 80 % kapacity na stacionárním terminálu je 30 minut.

K uvedení na trh se připravuje model s pohonem všech čtyř kol s vylepšenou rychlostí a dalšími provozními parametry.

Volkswagen ID.4 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

možnosti a ceny

a Volkswagen ID.4 2022 přichází na světový trh v devíti verzích. V závislosti na propracovanosti výbavy se cena pohybuje mezi 36 000 a 45 000 eur.

konkurentů

Konkurenty jsou modely třídy Mercedes-Benz EQC, Škoda Enyaq IV a Nissan Ariya s podobnými parametry.