Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

The Volvo S60 2023 je elegantní a sympatický sedan, který nabízí uvolněnější zážitek z jízdy než někteří sportovnější konkurenti. Řidiči, kteří se rádi zapojí za volant, si vyberou řadu 3 bmw , a Genesis G70 nebo jeden Alfa romeo Giulia nad základním luxusním sedanem Volvo. Kupující hledají více automobil Zájemce o prostorný, promyšlený interiér vybavený ušlechtilými materiály bude S60 atraktivní.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

Co je nového pro rok 2023?

Řada S60 dostává facelift a nový software infotainmentu. Vizuální změny jsou jemné a zahrnují drobné designové úpravy předního a zadního nárazníku a také některé nové designy ráfků. Uvnitř je velká, vertikálně orientovaná dotyková obrazovka S60 nyní vybavena rozhraním založeným na Googlu s novou grafikou a jinou strukturou menu než jeho předchůdce.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

Systém se svými ikonami na obrazovce je bohužel při řízení obtížnější než předchozí verze. Stejně jako zbytek řady Volva i S60 přešlo ze známých označení výbavy jako Momentum, R-Design a Inscription k novým modelům Core, Plus a Ultimate.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

Zvolili bychom výbavu Plus, protože obsahuje řadu standardních funkcí, které nejsou k dispozici ve výbavě Core, včetně adaptivního tempomatu, vnější 360stupňové kamery a koženého interiéru. Pro ty, kteří žijí v chladném klimatu, doporučujeme také klimatický balíček (vyhřívaný volant, vyhřívaná zadní sedadla a vyhřívaný ostřikovač čelního skla).

motoru, převodovky a výkonu

Nehybridní S60 má čtyřválcový turbomotor o výkonu 247 k, který lze kombinovat s pohonem předních nebo všech kol. Plug-in hybridní pohon všech kol Recharge má 400 koní a vrcholná řada Recharge polestar Engineered je ještě sportovnější.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

Ten poskytuje výkon 455 koní a nabízí točivý moment 523 Nm. S adaptivními tlumiči a exkluzivními 19palcovými koly je Polestar Edition exkluzivně k dispozici v rámci předplatného Care by Volvo. Byli jsme ohromeni terénními schopnostmi modelu 2019, ale cítili jsme, že postrádá spojení řidiče s vozidlem a pocit z řízení jako u nejlepších sportovních sedanů.

A ve srovnávacím testu se čtyřválcovou konkurencí se základnější model S60 dostal na poslední místo, protože je ve srovnání se sportovnějšími alternativami, jako je Alfa Romeo Giulia a BMW řady 3, spíše rezervovaný. Ne, S60 je spíše luxusní než sportovní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Nehybridní S60 jede až 26 mph v městském provozu a až 35 mph na dálnici. Plug-in hybridní verze má odhadovanou spotřebu paliva 74 mpg a dojezd 41 mil v čistě elektrickém režimu. Jakmile v rámci našeho rozsáhlého testovacího programu pojedeme s jedním z vozidel rychlostí 75 km/h po naší trase šetřící palivo, budeme schopni zjistit skutečné hodnoty spotřeby.

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér Volva S60 ukazuje vysokou kvalitu zpracování s vysoce kvalitními materiály a velkým smyslem pro detail. Design je nezaměnitelně avantgardní a bohatý na detaily, jako jsou vypínače s drahokamy a extrémně pohodlná sedadla. Mezi luxusní prvky výbavy patří 12,3palcový digitální displej, ambientní osvětlení interiéru, head-up displej, přední masážní sedadla a další.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

Nejen, že cestující vpředu budou rozmazlováni pohodlnými a podpěrnými sedadly, cestující vzadu ocení také velkorysý prostor pro nohy a hlavu. Úložný prostor v interiéru vylepšují užitečné kapsy ve dveřích a středová konzola s výklopnou přihrádkou a praktickou přihrádkou v podloketní opěrce, ale bohužel je prostor ve všech těchto přihrádkách omezený. Do kufru Volva S60 se vejde pět příručních zavazadel, o jedno méně než u Volva řady 3.

infotainment a konektivita

Každý S60 má informační a zábavní systém ve stylu tabletu ovládaný prostřednictvím uživatelského rozhraní založeného na Googlu. Systém jsme ještě neměli možnost vyzkoušet v sedanu, ale komunikovali jsme s verzí v kompaktním luxusním SUV XC60 a zkušenosti byly vesměs pozitivní. Nativní hlasový asistent funguje dobře a oceňujeme jak fyzické domovské tlačítko ve spodní části obrazovky, tak velké kolečko hlasitosti pod ním. Stejně jako mnoho dalších však tento systém postrádá ladicí knoflík. Apple CarPlay a Android Auto budou pravděpodobně standardem, volitelně bude k dispozici prémiový audiosystém Bowers & Wilkins.

Volvo S60 2023: specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Atraktivní sedan má navíc ve standardní výbavě velké množství asistenčních systémů pro řidiče a na přání také poloautonomní režim jízdy. Další informace o výsledcích nárazových testů Volvo S60 naleznete na webových stránkách Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) a pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Standardní hlídání mrtvého úhlu a upozornění na křížový provoz vzadu
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard

záruka a údržba

Omezená záruka a záruka na pohonné ústrojí Volvo odpovídají těm, které má luxusní konkurence. Zatímco bezplatná plánovaná údržba pokrývá stejnou dobu jako BMW, obě nedosahují působivého pokrytí jaguár .

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Hybridní komponenty jsou pokryty po dobu osmi let nebo 100 000 mil
  • Bezplatná údržba je platná po dobu tří let nebo 36 000 mil

Doporučená maloobchodní cena je 42 400 eur za Volvo S60 2023.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik