Volvo S90 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nová vlajková loď švédské značky sedan, Volvo S90 (2022), byla představena na autosalonu v Detroitu v lednu 2016. Ruští dealeři přijímají objednávky na čtyřdveřový od začátku léta.

Volvo S90 2022: Specifikace, cena, datum vydání

vnější

Design nového sedanu Volvo S90 okamžitě odhaluje designové prvky z crossoveru XC90 , který odstartoval novou firemní identitu značky. Model vypadá tak dobře, že stačí jeden pohled, abyste si uvědomili, že patří do Volva a prémiové třídy.

Přední část nového Volva S90 2022 se vyznačuje elegantní chromovanou mřížkou chladiče s diagonální linií a velkým logem výrobce ve středních a vertikálních štěrbinách.

Volvo S90 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Přední světlomety jsou lemovány světlomety v charakteristickém stylu, jejichž nejdůležitějším prvkem jsou LED světlomety „Thor’s Hammer“. Světlomety vypadají agresivně díky svému „šikmému“ provedení a pod nimi jsou do nárazníku integrované vstupy vzduchu, uprostřed rozdělené horizontálním žebrem. Pod koukacími mlhovými světly a další mřížkou na okrajích.

Boční pohled na nové Volvo S90 2022 připomíná středně velké sedany německého tria a působí sportovně a noblesně. Mezi pozoruhodné prvky patří nadměrně velká kola, chromované lemy bočních oken kombinované s lištami na spodní straně dveří, mírně snížená kapota, svažující se linie střechy, která v kombinaci s anténou se žraločí ploutví dodává dynamický profil, zkosené zasklení a nahoru obrácené víko kufru.

Design zadní části S90 nebyl všemi přijat pozitivně. Pravda, vypadá sportovně a má svůj styl, který tvoří především zadní světla ve tvaru C, která jsou částečně umístěna na kufru a mají lomenou obrysovou linii.

Spodní nárazník má dvě hranaté koncovky výfuku, které zdůrazňují sportovní charakter vozu.

interiér

Interiér Volva S90 pro rok 2022 pokračuje ve skandinávském tématu, které začalo vlajkovou lodí SUV XC90. Interiér tvoří dřevo, kůže, kov, uhlíková vlákna a vysoce kvalitní plasty. To vše dělá kabinu lehkou a prostornou.

Volvo S90 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Řidič má k dispozici ergonomicky navržený tříramenný multifunkční kožený volant s úchopovou zónou. Za ním se nachází velký digitální přístrojový štít s více možnostmi zobrazení, včetně tradičního uspořádání s rychloměrem a otáčkoměrem na každé straně a informační obrazovkou mezi nimi.

Středová konzola Volva S90 2022 začíná dvěma velkými vertikálními větracími otvory, mezi nimiž je umístěna dotyková obrazovka pokročilého informačního a zábavního systému ve formátu na výšku, která ovládá různé funkce vozidla.

Pod tím je malá plocha s funkčními a ovládacími tlačítky v podobě jediné lišty. Pod tím je plocha s voličem pohonného ústrojí a stylovými ovladači startování motoru, řazení a dvojice tlačítek.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přední sedadla v novém Volvu S90 nabízejí vysoký komfort s ventilačními a masážními funkcemi, jak se na prémiový sedan sluší.

Zadní část je také pohodlná a prostorná, ale s vysokými lidmi sedícími vpředu a sedadly posunutými dozadu mohou mít cestující na zadních sedadlech sevřené nohy. Zadní pohovka je navržena tak, aby pohodlně usadila dvě osoby.

Charakteristika

Nové Volvo S90 2022 je vlajkovou lodí švédské značky jako čtyřdveřový sedan s prostorem pro maximálně pět osob. Má tyto celkové rozměry: délka – 4 963 mm, šířka – 1 879 mm, výška – 1 443 mm. Vozidlo má pohotovostní hmotnost 1 800 kg a objem kufru 500 litrů.

Volvo S90 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Čtyřdveřový vůz má vpředu nezávislé zavěšení s dvojitými příčnými rameny a vzadu nezávislé vícepákové zavěšení listovými pružinami nebo nezávislé vzduchem podporované vícepákové zadní zavěšení. Ventilované kotoučové brzdy jsou namontovány na obou nápravách. Světlá výška je 152 milimetrů.

Ruská verze sedanu S90 je k dispozici s následujícími motory:

  • 2,0 l D5 turbodiesel s výkonem 235 koní a točivým momentem 480 Nm
  • 2,0litrový zážehový turbomotor T5 s výkonem 249 k a 350 Nm
  • 2,0litrový zážehový turbomotor T6 s výkonem 320 koní a 400 Nm

Všechny motory jsou spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Tělo

anatomielimuzína
třída vozidlatřída E
délka / šířka / výška, mm4963/1890/1443
rozvor, mm2941
Světlá výška (světlá výška), mm152
objem ložného prostoru, l500
Prázdná hmotnost kg
Objem palivové nádrže, l55 — 60

motor a převody

typ motorubenzíndiesel
objem, l2,020
výkon, HP249235
Točivý moment, Nm350480
Typ převodovkystrojstroj
počet převodových stupňů88
říditpředníZcela
Zrychlení 0-100 km/h, s6.87,0
Nejvyšší rychlost, km/h230240
spotřeba paliva, l  
– Město8.96.0
– vzdálenost5.54.6
– smíšené6.75.1
typ palivaAI-95diesel
typ motorubenzín 
objem, l2,0 
výkon, HP320 
Točivý moment, Nm400 
Typ převodovkystroj 
počet převodových stupňů8 
říditZcela 
Zrychlení 0-100 km/h, s5.9 
Nejvyšší rychlost, km/h250 
spotřeba paliva, l  
– Město9.9 
– vzdálenost6.1 
– smíšené7.5 
typ palivaAI-95 

Cena

Volvo S90 je k dispozici v šesti úrovních výbavy: Momentum, Inscription a R-Design.

Jak vysoké jsou náklady? Podle informací na oficiálních stránkách prodejce se cena nového Volva C90 2022 pohybuje od 62 950 do 74 950 eur.

testovací jízda

Stejně jako u XC90 je k dispozici několik provozních režimů pro pohon, řízení, tlumiče a dokonce i brzdy. Nejdůležitější je samozřejmě pohodlí. Odezva plynu je měkká, ale není problém.

‚Automat‘ řadí nahoru hladce, řadí rychle dolů – trakce lze snadno ovládat. V režimu Dynamic volí převodovka nižší rychlostní stupeň a při řazení občas cítíte škubnutí – maximální výkon stačí.

Naftová varianta D5 je jiná věc! I když motor vytočíte, neuslyšíte hlasitý řev. Navíc ho nemusíte vytáčet: Ve středních otáčkách motoru akceleruje sedan jen o málo pomaleji než benzínová čtyřka T6.

Vrcholem dieselu je systém PowerPulse, který „pohřbí“ zpoždění turba pohonem turbíny stlačeným vzduchem. Ten je pomocí elektrického čerpadla čerpán do speciální nádoby a při ovládání škrticí klapky proudí elektronicky řízeným ventilem do výfukového potrubí.

Nové Volvo S90 brzdí suverénně ve všech situacích, i když jsem necítil žádný rozdíl mezi nastavením brzd Normal a Dynamic, jako u crossoveru XC 90.

Bez elektrického řízení se sedan svižně vrhá do zatáček, na nerovnostech se dokonce houpe, drží trajektorii a volant „těžší“ s rostoucí rychlostí a zvyšující se strmostí zatáčky. Řidič však nemá pocit splynutí s vozem.

Pohodlí? Na kluzké vozovce je toho hodně. Ale na kopcovitém asfaltu i v režimu Dynamic odpružení dýchá, sleduje profil a vnímá mnoho nerovností. Volím pohodlí. Asfalt se jakoby srovnává, ale náznaky sekundární vibrace vystřídá vibrace samotná. V zatáčkách se auto nejen houpe nahoru a dolů, ale také do stran. Na hlavních křižovatkách je hrbol na vozovce.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis