Volvo XC90 2021: ceny, fotografie, vybavení, specifikace

Švédský výrobce automobilů oznámil své plány na novou generaci  Volva XC90 v roce  2021. Toto SUV se staví v novém americkém závodě Volvo. Ne všechny podrobnosti jsou však k dispozici. XC90 2021  bude spíše bonusem uvnitř. Vrcholem nového modelu je technologie autonomního řízení úrovně 4.

Bude také možnost provozovat dálnice a nebude to levné. Čekáme na zbytek podrobností. Nové Volvo XC90 bylo bezpochyby přepracováno a interiér je navržen lépe než Volvo XC60. Specifikace motoru momentálně nejsou k dispozici, ale můžeme očekávat některá vylepšení.


Externí přestavba modelu Volvo XC90 na rok 2021

Zcela nové  Volvo XC90 2021  bylo přepracováno. Zajímavé je, že údajně model 2020 měl výrazný facelift, ale nestalo se tak. Na druhou stranu Volvo oficiálně potvrdilo drastické změny svého  modelu XC90 2021  . S vědomím, že toto SUV získá řadu vylepšení exteriéru.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Švédský výrobce automobilů navíc mlčí o detailech exteriéru. Určitě můžeme očekávat novou masku chladiče a nový přední panel. I zadní strana může získat různé vylepšení a nápoje. Sériově by měla být nabízena hands-free výklopná záď a 19palcová litá kola. Další možnosti jsou nové barevné možnosti a prémiovější funkce pro vyšší možnosti oříznutí.

Interní změny

Interiér zcela nového  Volva XC90 2021  přinese obrovská vylepšení. Nová směs vlny vypadá perfektně a horní úrovně obložení mohou získat nové kožené čalounění. Věříme, že interiér je z velké části zachován. Jsou však možné pouze technické aktualizace a malé změny na palubní desce.

Na druhou stranu je bezpečnost vylepšena detekcí chodců, sledováním mrtvého úhlu, systémy pro snížení jízdního pruhu a novým systémem dětské sedačky. Pokud chcete nejlepší možné hodnocení bezpečnosti, poskytuje to pouze varianta vybavení.


XC90 2021 představí autonomní řízení na úrovni 4

Největší novinkou pro rok 2021 bude systém autonomní jízdy úrovně 4. Nová generace modelu  Volvo XC90  2021 bude dostatečně inteligentní, aby přepravovala cestující bez zásahu řidiče. Tato funkce samozřejmě není uvedena u varianty vybavení. Chcete-li si koupit tuto možnost, musíte zaškrtnout volitelnou funkci s názvem „Dálniční asistent“.

Diese Option wird nicht billig und Volvo sagte, dass sie Sie „vierstellig“ kosten wird. Dieses System is the Produkt der Partnerschaft von Volvo mit Uber. Nach dem Absturz v Arizoně, dem das XC90-Modell beteiligt war, ist es das Ziel von Volvo, eine bessere Sicherheit zu gewährleisten. Aus diesem Grund wird dieser SUV neue Radargeräte und Kameras erhalten. Das ultimative Ziel ist natürlich das autonome Fahrsystem der Stufe 5.

Benzínové a hybridní varianty

Z hlediska výkonu neprojde zcela nové  Volvo XC90 od roku 2021  žádnými změnami. 2,0litrový zážehový čtyřválec je stále k dispozici. Produkuje 250 koní a točivý moment 260 lb-ft. Vyšší úrovně výbavy mají stejný motor s lepšími čísly. Druhý výkon poskytuje 320 koní a točivý moment 300 lb-ft. Oba výstupy nabízejí 8stupňovou automatickou převodovku. Švédský výrobce automobilů také nabídne hybridní hnací ústrojí.

XC90 Hybrid bude k dispozici krátce po běžném benzínovém modelu. Volvo bude kombinovat 2,0litrový motor s elektromotorem a baterií. Švédský producent plánuje dodat asi 400 koní. Plné nabití hybridní verze však trvá čtyři hodiny. Podle mnoha zpráv nebude rozsah plně elektrického řízení tak působivý.

Cena modelu Volvo XC90 a datum uvedení na trh 2021

Cena bude určitě začínat vyšší než dříve. Můžeme předpokládat, že  Volvo XC90 2021  dostane vyvolávací cenu kolem 47 350 eur. Varianta výbavy této řady bude určitě začínat na 74 300 eurách.

Jak jsme již psali, SUV XC90 bude mít autonomní řízení na úrovni 4. Tento systém bude volitelný a bude stát hodně. Nejnovější model Volvo bude u prodejců k dispozici ve druhé polovině roku 2020.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)