VW Atlas Cross Sport 2021: specifikace, cena, datum vydání

Připravovaný   model VW Atlas 2021 Cross Sport je skvělou alternativou, pokud potřebujete elegantní terénní vozidlo. Navíc může být tento model vybaven paketem R-Line, aby byl agresivnější.

Nový VW Atlas Cross Sport vychází z SUV Atlas a má odlišný přístup. V zásadě tento model nabízí lepší design a ještě techničtější kabinu. Stejně jako mnoho konkurentů ve stejné třídě bude i nové SUV k dispozici se dvěma motory.

Styling VW Atlas 2021 Cross Sport

Vzhled  VW Atlas 2021  Cross Sport je mnohem lepší než standardní. Tento režim patří do stejného segmentu SUV střední třídy jako běžný Atlas, na kterém je založen.


Strmé zadní okno a linie střechy Cross Sport připomínající kupé. Díky tomu vypadá stylověji než Atlas. Přední část tohoto SUV dominuje jedinečnou maskou chladiče a pokročilými LED světlomety. Jak již bylo zmíněno dříve, R-Line bude k dispozici také s jedinečnými nárazníky a opravami.

Vzhled interiéru

Uvnitř  vypadá nejnovější  VW Atlas 2021 Cross Sport úžasně. Stejně jako běžný model by měl mít nový model stejné rozložení. Nejnovější Cross Sport pojme pět cestujících s nákladovým prostorem a je jen o něco méně vhodný pro rodiny než sedmimístný Atlas. Samozřejmostí je občerstvení a aktualizované volanty a všité panely dveří od výrobce. Pohodlí je vynikající a dospělí by měli mít za sebou dostatek prostoru pro nohy a prostor pro hlavu. Na rozdíl od sedmimístné verze nabízí nový Cross Sport pouze jedno sedadlo druhé řady


✓ Můžete také zkontrolovat:


Nákladový prostor je velký a Cross Sport má podobný nákladový prostor jako Ford Edge a Hyundai Santa Fe. Stejně jako běžný model bude Cross Sport vybaven novým dotykovým systémem infotainmentu a standardně také Apple CarPlay a Android Auto-Integration. Navigace, rekonfigurovatelný displej a satelitní rádio SiriusXM jsou k dispozici pouze jako volitelné příslušenství.

Pohon VW Atlas 2021 Cross Sport

Nový  VW Atlas 2021  Cross Sport  bude k  dispozici se dvěma variantami motoru. Jízda je ještě příjemnější díky dvoulitrovému čtyřválcovému základnímu motoru s výkonem 235 k (dosaženému špičkovým palivem). Tato bruska také poskytuje točivý moment 258 lb-ft.

Další motor v seznamu je volitelný. Tento mlýn se bude skládat z 3,6 litrového motoru V6, který dokáže dodat výkon 276 koní a točivý moment 266 lb-ft. Stejně jako mnoho vozidel VW je nový Atlas Cross k dispozici také s pohonem 4MOTION s aktivním řízením. To vám umožňuje přepínat mezi čtyřmi různými režimy pohonu všech kol, které odpovídají vaší aktuální jízdní situaci. Nový Cross je vybaven správným vybavením a díky výkonnému 3,6litrovému motoru V6 snadno vytáhne 5 000 liber.

Datum vydání a cena

Datum vydání  modelu VW Atlas 2021 Cross Sport je  stanoveno na prosinec tohoto roku. Jak již bylo zmíněno, tento model je založen na sedmimístném SUV Atlas a sdílí stejný stylistický jazyk.

Na oficiálních stránkách by měl  nový Atlas 2021 Cross Sport  pro základní model začínat na 30 000 eur. Pokud k tomu přidáte balíček R-Line se 4Motion, cena se vyšplhá na necelých 50 000 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)