VW Golf GTE 2022: technická data, cena, datum vydání

Je škoda, že VW Golf GTE nebude v roce 2022 dostupný na americkém automobilovém trhu. Toto rozhodnutí pochází od oficiálního amerického Volkswagenu. Těžištěm výrobce pro americký trh zůstává Golf GTI a R. Zásadním faktorem, který vede k rozhodnutí pro tento vůz v USA, jsou drahé baterie. Více věcí o jeho ceně pro americký trh je také tam, kde je možné tento vůz v Americe konkurovat. To neznamená, že vozidlo není vůbec dobré.

VW Golf GTE 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

GTE verze Golfu má svůj hlavní trh v Evropě. Určitě to může být jeden z nejlepších hybridních vozů roku 2022, pokud zkontrolujete jeho výkon. Vozidlo je dodáváno s kombinací elektrického a benzínového motoru. Elektromotor má baterii, která dokáže ujet auto až 40 mil. Jedná se o čistě elektrickou energii bez použití jeho benzínového motoru. Někteří věří, že lithium-iontová baterie může dokonce nabídnout dojezd až 70 kilometrů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

K elektromotoru se připojuje 1,4litrový čtyřválcový benzínový motor. V kombinaci jsou dostatečně výkonné, aby zvýšily výkon až na 242 koní. Tento špičkový výkon je podobný jako u každé varianty GTI. U VW Golf GTE 2022 proto dává smysl tuto kombinaci zachovat. Směsice těchto dvou strojů aktuálně pohání modelovou verzi GTE pro rok 2021. Díky tomu je ideální pro fanoušky VW Golf, kteří chtějí zažít šmrnc na plug-in hybridním vozidle.

VW Golf GTE 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Celkový dojem

Pokud jde o exteriér VW Golf GTE, je jistě podobný GTI. Koncept hot hatch v zálivu je věc, kterou lidé milují. Volkswagen by se proto měl držet svého designu vozidla. Nikdo nepozná rozdíl mezi GTE a GTI. Mohou existovat některé úpravy, díky kterým bude pro verzi 2022 ještě lepší. Někteří by rádi viděli ve vnějším designu GTE trochu Passatu.

VW Golf GTE 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Ceny

Auto má bohužel mnoho konkurentů ve stejné cenové relaci. Stojí asi tolik jako Cupra Leon eHybrid. Mezi další vozy, které jsou levnější než GTE, patří Seat Leon eHybrid, Mercedes A250e, Škoda Octavia iV a Audi A3 TFSle. 2022 VW Golf GTE nemusí být tak daleko od svých cen pro verzi 2021.