VW Scirocco 2022: technická data, cena, datum vydání

Jedním z nejpodivnějších hatchbacků je rozhodně VW Scirocco. Jeho profil, zejména vzadu, připomíná žábu. Někteří však považují Scirocco za jeden z nejlépe vypadajících Volkswagenů moderní doby. Bohužel podle posledních zpráv se americký trh tohoto modelu už nikdy nedočká. VW zastavil výrobu tohoto modelu již v roce 2017 a o čtyři roky později tu máme několik vzrušujících zpráv. Zdá se, že VW tento model ještě jednou předělá, ale pouze pro evropský trh. Výsledkem je, že nadcházející VW Scirocco 2022 byl vykreslen a vypadá naštvaněji než předtím.

VW Scirocco 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Obecně vypadá stejně jako nejnovější sedan Arteon. Vzhledem k tomu, že VW používá téměř stejný designový jazyk na všech svých chystaných modelech, nebyli bychom překvapeni, kdyby VW Scirocco vypadal přesně tak, jak vypadá na renderech.

VW Scirocco 2022 exteriér a interiér

Nejnovější VW Scirocco 2022 a Arteon mají skutečně hodně společného. Oba modely jsou atraktivní a jsme rádi, že rendery ukazují stejné tři chromované lišty v masce chladiče, jaké jsme viděli na Arteonu. Kromě Artteonu sdílí Scirocco také mnoho prvků z jiných modelů. Například zadní náprava 3dveře je ukradena slavnému Passatu, který je základem platformy CC. Z Passatu jsou převzaty také bezrámové dveře, nízká poloha sezení a několik dílů.

Pokud jde o interiér, VW Scirocco nabízí velmi moderní kabinu s některými z nejnovějších technologií. Kromě toho však očekáváme minimálně 8palcový infotainment systém, potah palubní desky ze syntetické kůže s vyraženými švy, nový dotykový volant, vzduchové trysky, audiosystémy Harman Kardon a ambientní osvětlení interiéru.

VW Scirocco 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Pověsti o motoru

Momentálně nejsou žádné informace o motoru chystaného VW Scirocco 2022 . Mnozí však navrhovali použít některé ze stávajících motorů VW. Většinu času bude 2-dveřové kupé používat stejný motor jako model MK8. To znamená, že bychom měli očekávat v nabídce dva turbomotory. Základem je 1,4litrový turbo řadový čtyřválec s výkonem 147 koní a točivým momentem 184 lb-ft. Tento motor je standardně vybaven 6stupňovou manuální převodovkou nebo volitelně 8stupňovou automatickou převodovkou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Další motor je výkonnější a pohání model GTI. Tato pohonná jednotka se skládá z 2,0litrového turbo řadového čtyřválce s výkonem 228 koní a točivým momentem 258 lb-ft. Standardní převodovka je také 6stupňová manuální, zatímco automatická je 7stupňová dvouspojková automatická.

VW Scirocco 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

VW Scirocco 2022 datum vydání, cena

Příští generace VW Scirocco 2022 dorazí do Evropy někdy v příštím roce a bude obsahovat mnoho vylepšení oproti předchozí generaci. Na základě nejnovějších informací VW pravděpodobně nikdy nepřiveze Scirocco zpět do USA.

K dispozici jsou některé rendery a zdá se, že slavný evropský hatchback nebude vypadat o nic méně atraktivně než sedan Arteon. Má stejnou přední a zadní zástěru a také mnoho doplňků uvnitř. Ceny jsou na začátku, ale další novinky na vás čekají v následujících měsících.