Volkswagen Taos 2021: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Volkswagen Taos 2021 je cenově dostupný crossover, který se do obchodů dostane na konci roku. Je to malý model automobilu, menší než kompaktní Tiguan. Díky tomu bude nový Taos konkurovat novým Hyundai Venue a Chevy Trailblazer. Bude to závod o nejefektivnější crossover. Taos nabízí systém AWD, spoustu podpory řidičů a mnoho dalšího.

Kromě toho bude crossover Tao vypadat velmi atraktivně a moderně. Volkswagen prodá svůj nový model ve Spojených státech. Název „Taos“ je zajímavý, protože se jedná o malé město v Novém Mexiku známé svou 1000letou komunitou původních Američanů. Vše, co potřebujete vědět o nejnovějším modelu Volkswagen, najdete zde.

Volkswagen Taos 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Návrh Taos 2021

Ačkoli většina podrobností není k dispozici, o novém modelu Volkswagen Taos 2021 víme několik věcí . Nejprve je to subkompaktní crossover, který je menší než model Tiguan. Taos a Tiguan sdílejí spoustu mechanického vybavení a některé stylové prvky. Je zajímavé, že v prvních zprávách byl nový Taos napsán jako americká verze modelu T-Roc.

Místo toho bude Taos spíše verzí crossoveru Tharu dostupného v Číně. Taos samozřejmě dostává přepracovaný design, včetně dlouhého LED světla a kombinace mřížky a světlometů. Čínský trh Tharu je dlouhý 175,3 palce a Taos dostane podobné rozměry. Díky tomu je Audi Q3 co do velikosti nejbližším konkurentem.

Volkswagen Taos 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Detaily interiéru

Na základě modelu Tharu bude model 2021 Volkswagen Taos vypadat velmi moderně a vzpřímeně. Interiér americké verze se neliší od obvyklého designu kabiny Volkswagen. To znamená, že bychom měli očekávat spoustu vysoce kvalitních materiálů. Přesto crossover Taos v oblasti luxusu zaostává za zavedenějšími konkurenty, jako je Audi Q3. K dispozici budou dvě řady sedadel a místnost pro pět cestujících. Taos nabízí dlouhý seznam standardních funkcí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Naproti tomu okolní osvětlení, plně digitální sdružený přístroj a vyhřívaná přední sedadla jsou na přání. Pokud jde o technologii, německá automobilka dodá dobře vypadající dotykovou obrazovku infotainmentu s rozhraním Car-Net. Stejná dotyková obrazovka je již k dispozici u nejnovějších modelů značky. Z tohoto důvodu by měly být ve výchozím nastavení nabízeny Apple CarPlay, Android Auto a Wi-Fi Hotspot.

Volkswagen Taos 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Možná instalace motoru

Zatímco VW nespecifikoval, který motor bude pohánět crossover značky, jeden motor si určitě najde své místo pod kapotou. Volkswagen Taos 2021 použije 2,0 l turbo čtyřválec s 184 hp. Stejný motor pohání větší model Tiguan. Další pravděpodobnou možností je 1,4litrový motor o výkonu 147 k, který je v současné době k dispozici u modelu VW Jetta.

Volkswagen bude standardně nabízet pohon předních kol a osmistupňovou automatickou převodovku. Nastavení AWD je volitelné. Hodnoty spotřeby paliva nejsou v současné době k dispozici. Jako subkompaktní crossover by však Taos měl nabídnout působivou účinnost paliva.

Volkswagen Taos 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena a datum vydání modelu Volkswagen Taos 2021

Cena modelu Volkswagen Taos 2021 se bude pohybovat na nízké hranici 20 000 eur. Například crossover Tharu začíná na 22 000 eur. Pokud víme, Taos bude k dispozici v úrovních výbavy S, SE, SEL a R-Line. Německý výrobce uvede na trh nový subkompaktní crossover do konce roku 2020.